בנין לנאתכו: "תלמד את ההמנון לפני שתדבר". ההתאחדות הגנה על הקפטן

קפטן נבחרת ישראל בעבר, טל בנין, השתלח בקפטן הנוכחי, ביברס נאתכו, אחרי שהגיב על אמירות קודמות ועורר מהומה. ההתאחדות לכדורגל וערן זהבי מיהרו לעמוד לצידו של שחקן פרטיזן בלגרד

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל בנין
טל בניןצילום: שרון בוקוב
ספורט הארץ

קמפיין מוקדמות יורו 2020 הסתיים בקול ענות חלושה, אך במקום לבחון את הצדדים המקצועיים, מה שיוצר סערה הוא דווקא דברים שאמר היום (רביעי) פרשן הכדורגל בהווה וקפטן נבחרת ישראל בעבר, טל בנין, כלפי הקפטן הנוכחי ביברס נאתכו.

בתום שידור המשחק בכאן 11, בנין טען כי אף שחקן בקמפיין הנוכחי לא היה ראוי ללבוש את חולצת הנבחרת "למעט שחקן אחד" וכיוון את ביקורתו גם כלפי נאתכו, שטען שאינו ראוי להרכב במצב הנוכחי. הדברים עוררו את זעמה של טלי נאתכו, אשתו של קפטן הנבחרת, שכתבה ברשתות החברתיות כי בנין זלזל בנבחרת שלמה ובשחקנים רבים שעבדו קשה כדי ללבוש את חולצת הנבחרת. תגובתה שותפה על ידי ביברס נאתכו שהוסיף: "אף אחד לא תוקף על הביקורת, אבל לזלזל בנבחרת שלמה בצורה כזאת זה כבר משהו אחר. לכל דבר יש דרך וצורה, בטח כשהיית קפטן הנבחרת בעברך".

ביברס נאתכו צילום: ניר קידר

היום העימות הסלים בתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט. נאתכו פתח את דבריו והסביר כי: "מגיל עשר אנחנו חולמים לשחק בנבחרת. כשקפטן נבחרת ישראל בעבר אומר דברים כאלו על שחקני הנבחרת, אני מחוייב להגיב. הוא לא ראה אותי משחק פעם אחת מחוץ לנבחרת. זה לא היה קמפיין טוב אבל הוא הגזים". בנין עלה לשידור והגיב בחריפות: "אני חושב שביברס צריך להתרכז בעשייה ופחות במלים. אם הוא רוצה להתרכז במלים, אז שיתרכז בללמוד את המלים של התקווה" וטען שבסגל הנוכחי נאתכו יכול לשחק רק כקשר אחורי. יצויין כי בקבוצתו פרטיזן בלגרד, נאתכו מתופקד בהצלחה דווקא מאחורי החלוץ. את דבריו כלפי נאתכו סיכם בנין ב"גם אם תיוולד שוב מחדש, לא תוכל להיות מה שאני הייתי". נאתכו הגיב לדברים החריפים: "לא אספו אותנו מהרחוב לשחק בנבחרת אלא השקענו כדי להגיע לזה. אין תרבות או כבוד בדבריו. כקפטן נבחרת ישראל, אני מתבאס לשמוע את קפטן הנבחרת לשעבר מדבר ככה".

דבריו של בנין הובילו לתגובות לא מעטות בעולם הכדורגל. "ההתאחדות לכדורגל גאה בקפטן נבחרת ישראל ביברס נאתכו, דוגמה ומופת בהשקעתו, במסירותו ובמנהיגותו החיובית והמאחדת", נכתב בהודעת ההתאחדות אחרי דבריו של בנין, "קפטן הנבחרת בעבר ועוזר המאמן בנבחרת בעבר, טל בנין, רשאי להביע ביקורת מקצועית, אבל בחירה מצערת של מלים הובילה אותו למחוזות לא ראויים. טוב יעשה בנין אם ימצא את הדרך לתקן זאת". גם ערן זהבי הגיב באינסטגרם שלו וכתב: "גאה להיות חלק מנבחרת שאתה הקפטן שלה. אתה דוגמה למקצוענות וכבוד למקצוע. כל ילד צריך להסתכל עליך וללמוד. אני תמיד כאן בשבילך".

בערב, כבר הגיע בנין לאולפן ערוץ הספורט, ונדמה היה שהוא רק החמיר את מצבו. "אני בטוח בדו-קיום שבי. יש לי המון חברים ערבים, כל מי שחבר שלי במגזר הערבי יודע מי אני". בנין המשיך להתפתל ואמר: "אני לא העניין, הותקפתי על סמך הערות מקצועיות נטו. נבחרת ישראל היא נבחרת ייצוגית, ויש הרבה חובות לתפקיד הקפטן, אחת מהן היא לשיר את ההמנון".

צילום: מתוך חשבון האינסטגראם של ערן זהבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ