"כשתביט לבנך בעיניים, תבין מה לקחת": הפרקליטות דורשת 5-6 שנות מאסר ליצחק אספה

בבית המשפט המחוזי בתל אביב החל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של כדורגלן מ.ס אשדוד שהפקיר את הנער ארי נשר בתאונת דרכים בשנה שעברה. אביו של הנער, אבי נשר: "אשדוד מזלזלת בבית המשפט כשהיא נותנת לפושע המורשע לשחק מול ילדים ונערים"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יצחק אספה. הפרקליטות מבקשת לשלוח אותו ל-5-6 שנים בכלא
יצחק אספה. הפרקליטות מבקשת לשלוח אותו ל-5-6 שנים בכלאצילום: מגד גוזני
בר פלג
בר פלג

אבי ואיריס נשר, הוריו של ארי נשר שנהרג בשנה שעברה בתאונת פגע וברח, הגיעו היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון בשלב הטיעונים לעונש של כדורגלן מ.ס. אשדוד יצחק אספה, שהורשע בהפקרתו של נשר ובשיבוש מהלכי משפט. במהלך הדיון ביקשה הפרקליטות לגזור עונש מאסר בפועל על אספה. נציג הפרקליטות בדיון אמר שהעונש ההולם את הנסיבות הוא שלוש עד שש שנות מאסר, וכי אספה עצמו צריך להישפט לשליש העליון של הטווח הזה – כלומר חמש עד שש שנים בכלא.

במהלך הדיון הקריאה איריס נשר הצהרה שכתבה לדיון. "אני רוצה לספר לך על מה שקרה מרגע התאונה", פנתה לאספה, "אתה לא יודע כי ברחת משם. נסעת והשארת את הילד שלנו וחבר שלו זרוקים ומדממים על הכביש. כשעה אחרי התאונה, באמצע הלילה, הטלפון צלצל. התעוררתי ורצתי במדרגות ועניתי, בטלפון נשמע קולה של אישה צעירה שהתקשרה ואמרה שהיא מאיכילוב, שארי נפצע בתאונה ושנגיע מיד לבתי החולים". נשר המשיכה לתאר את ההתרחשויות באותו הלילה, וכן אודות ארי, אופיו והתנדבותו במד"א. "ארי כל כך אהב את החיים, וחלק ממנו ממשיך לחיות באנשים שכל כך היו זקוקים לתרומה. כשילד מת, האהבה של אמא שלו ממשיכה. היא ממשיכה לאהוב את הילד המת שלה. הלב שלה נשאר מוטרף. מוטרף מצער, מוטרף מגעגוע, מוטרף מאהבה לילד שמת".

"מה לקחת לנו?". ארי ואיריס נשר בדיון קודם במשפטצילום: מגד גוזני

משם עברה נשר לתקוף את מעשיו של אספה: "בשנה החולפת, במקום להודות בהפקרה, גררת את כולם למשפט ארוך שבו אנחנו נאלצנו לשמוע בפרטי פרטים עדויות על הלילה הנורא. איך שהחבטה של הרכב שלך בבן שלנו והפיקה 'בום' אדיר, שארי וחברו עפו 23 מטר מהחבטה הזו, ולפני שארי פגע במדרכה הוא עף בדרך על רמזור ששבר אותו וריסק לחתיכות קטנות את האופניים. פירקת את הילד שלנו עם המכונית שלך. למדנו מהעדויות שאחרי התאונה המחרידה במקום להושיט עזרה, המשכת למסיבה נוסף, ומחוץ למסיבה כשניגשו אליך שוטרים ושאלו 'מה קרה למכונית', התחילו השקרים, אותם אתה ממשיך עד עכשיו. יום אחד יצחק, גם לך יהיה ילד, ואולי רק אז כשתביט לילד שלך בעיניים תבין מה לקחת מאיתנו".

אביו של ארי נשר, הבמאי אבי נשר, תקף גם את מועדון ספורט אשדוד, קבוצתו של אספה. "באופן מפחיד גם לראשי אותו מועדון כדורלג אין כל כבוד לחיי אדם או להכרעת בית המשפט", אמר האב. "למרות שלמועדון יש מחויבות חינוכית מובהקת לקהילה בה הוא פועל, ראשי המועדון בחרו בציניות ובאטימות שאין כדוגמתן, גם אחרי הכרעת הדין, לתת לפושע המורשע לשחק מול קהל שכולל ילדים ובני נוער רבים. איזו דוגמה חינוכית למופת, איזה זלזול גמור בהכרעת בית המשפט".

אספה עצמו אמר בדיון: "אני רוצה להגיד למשפחה שאני ממש כואב את צערם, ומשתתף בצערם. אני לא יכול לתאר תא מה שאתם עוברים. אני ממש ממש מצטער, מכל הלב. עברתי חיים לא פושטים גם בתור ילד, והגעתי לאן שהגעתי בעבודה קשה כדי לעזור למשפחה שלי ולבנות לי ולמשפחה שלי עתיד יותר טוב. עברתי תקופה קקשה ועובר אותה גם היום ואעבור אותה כל החיים שלי. אני מבקש מבית המשפט לא להרוס מה שבניתי ולא להכניס אותי לכלא".

הורי הנער שנהרג האשימו גם את המועדון. שחקני מועדון ספורט אשדודצילום: ניר קידר

כתבות מומלצות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושופטת העליון איימי קוני בארט בבית הלבן, ב-2020. עם הופעת בארט הרסן של השמרנים בעליון הותר

בארה"ב החל עידן חדש של אקטיביזם שיפוטי ימני, שלא ייעצר בהפלות

שלט נגד הפלות ליד הכניסה לבית הרופאים רחוב ריינס פרישמן תל אביב 
השלט-של עמותת אפרת

בשם חופש הביטוי מסרבת עיריית תל אביב  להסיר פרסום נגד הפלות בכניסה למרפאה העורכת אותן 
הפגנה
הפגנות
הפלות
נגד
הריון
שלטים
תא
בית רופאים

בישראל השליטה על הריונה של אישה מעולם לא היתה בידיה

איור של בחורה אומרת לבחור: "אסור ללכת לישון כועסים"

ישבנו באוטו, דיברנו על הריב ואז הוא הוציא שקית. זו היתה מחווה מדויקת

Vivo V23

עם מראה של אייפון וערכה נדיבה: המותג הסיני הגיע סוף סוף לישראלאוירה
שבתות בחיפה
 
חוף
רחפן
צילום אווירי
ים

התחזית למחר: עומס חום רגיל לעונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ