הכדורגלן יצחק אספה שהפקיר את הנער ארי נשר למותו נשלח לארבע וחצי שנות מאסר

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגזר היום דינו של כדורגלן מ.ס. אשדוד שהורשע בהפקרת הנער בתאונת הדרכים ב-2018. השופט גורפינקל: "בעבירה יש שפל מוסרי עמוק. האדם המעורב בתאונה חושב רק על עצמו, נוטש את הנפגעים ונמלט"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יצחק אספה בהקראת גזר הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היום
יצחק אספה בהקראת גזר הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד
בר פלג
בר פלג

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) עונש מאסר של ארבע וחצי שנים על יצחק אספה, כדורגלן מ.ס אשדוד, שדרס למוות והפקיר את הנער ארי נשר בספטמבר 2018. בכך דחה השופט צבי גורפינקל את עמדת שירות המבחן, שביקש לגזור על אספה עבודות שירות בלבד, נוכח מצבה של משפחתו והצורך לפרנס אותה, וקיבל עמדה הדומה יותר לזו של הפרקליטות, שביקשה 5-6 שנות מאסר בפועל.

באוקטובר האחרון הורשע אספה שהפקיר את נשר לאחר שפגע בנער ובחברו כשהשניים רכבו על אופניים חשמליים בצומת בצפון תל אביב בספטמבר 2018. נשר נפגע אנושות מפגיעת המכונית, ומת כעבור ארבעה ימים. אספה גם הורשע בשיבוש הליכי חקירה, וזוכה מנהיגה בשכרות ומנהיגה במהירות גבוהה מהמותר.

משפחת נשר בהקראת גזר הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

"עבירת ההפקרה יש בה שפל מוסרי עמוק", כתב גורפינקל בגזר הדין. "במקום לעצור, לדווח לרשויות, ולהזעיק עזרה רפואית - האדם המעורב בתאונה חושב רק על עצמו, נוטש את הנפגעים, ונמלט. על העונש לשמש התרעה ושופר לנהגים עתידיים, לבל יעזו לנטוש את הנפגעים, גם אם האחריות לתאונה אינה שלהם", הוסיף. גורפינקל גם גזר על אספה לשלם 20 אלף ש"ח פיצויים למשפחת נשר, וכרבע מהסכום למשפחת הנער הנוסף.

פסק הדין של גורפינקל באוקטובר דחה את הטענה של אספה לפיו לא הבחין בפגיעה הקשה שגרם לנער. "הפגיעה גרמה לרעש חזק ובלתי שגרתי שהסב את תשומת לבם של נהגים בנתיב הנגדי, ולא ייתכן שלא שמע את הרעש שנגרם מרכבו בהמשך הנסיעה", כתב אז גורפינקל. בכך דחה השופט את טענתו של אספה לפיו חשב שמדובר בתקר בגלגל. גורפינקל גם הזכיר כי כאשר פגש אספה בשוטרים, הוא אמר להם כי לא הוא שנהג ברכב, אלא מי שישב איתו במכונית, הכדורגלן עומר לקאו. כזכור, אספה לא הואשם כלל בעצם דריסתו של נשר, שכן חקירת התאונה העלתה שהסיבה לתאונה הייתה סטייתם של נשר וחברו, שהיו רכובים על האופניים, מנתיב נסיעתם.

לדיון היום הגיעו הוריו של נשר, הבמאי אבי נשר והצלמת איריס נשר, וכן בתם תום - וזאת לראשונה בדיונים במשפט. נשר אמר אחרי גזר הדין: "הפקרה זה מעשה של רצח. החוק לא קורא לזה רצח, אבל זה רצח. במקרה הזה פגע הנאשם בבננו במצב קשה ונעצר וישב שם. הוא היה יכול לצאת להושיט לו עזרה ולהזמין לו אמבולנס, זה היה המעשה האנושי לעשות. הוא ידע שאם הוא בורח משם הוא חורץ את גזר דינו למוות זה מה שהוא עשה - לא היה איכפת לו שארי ימות. ממש כך".

אמו של ארי נשר מסתכלת על אספה בבית המשפט בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

סנגורו של אספה, עו"ד ליאור שטלצר, אמר שמדובר בעונש "שלא עולה בקנה אחת עם הענישה במקרים כאלו. העונש מתאים למקרים שבהם יש אחריות גם לתאונה עצמה - ולא זה המקרה. אנחנו סבורים שהעונש לא יעמוד בערעור, ואנחנו שוקלים את צעדינו". התובעת בתיק, עו"ד רותם נוימן-וסרמן, אמרה שהעונש "שולח מסר מהדהד לציבור הנהגים". עוד הוסיפה: "אנחנו מקווים שהעונש יהווה תמרור אזהרה לציבור כולו".

ממועדון ספורט אשדוד, בו המשיך הכדורגלן לשחק גם בזמן המשפט, נמסר אחרי גזר הדין: "אנו כואבים את כאבה של משפחת נשר ומביעים צער עמוק על אובדנה. כמועדון משפחתי ומחבק גם ברגעים הקשים והפחות טובים, נמשיך לעמוד לצד משפחת אספה ולצד יצחק. מאז המקרה הטרגי והקשה, המועדון פועל בקרב בני נוער במגוון פעילויות חינוכיות וחברתיות הן במגרשים והן מחוצה להם בנושא זהירות בדרכים, נהיגה זהירה ונכונה בכבישים על מנת למנוע מקרים נוספים שאנו מקווים שלעולם לא יתרחשו".

בהכנת הכתבה השתתף אור בוקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ