עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

לא בפעם הראשונה העונה, דני עמוס יוצא באופן פומבי נגד קריאות הומופוביות שלטענתו הופנו נגדו. השוער טען היום (שבת) כי במהלך ההפסד 3:0 של קבוצתו מכבי נתניה בקרית שמונה, הוא ספג מהאוהדים קריאות "דני עמוס ההומו" ובירידה להפסקה אף ציין זאת באוזני המשקיף ודרש כי יכתוב זאת בדו"ח.

“זה גועל נפש, לא יכול להיות שזה קורה בשנת 2020", אמר השוער בסיום המשחק. "זו פגיעה בכמות מטורפת של אנשים שיכולים להיות משפחה שלנו, ובגלל דברים כאלה לא יכולים לבוא למגרשי הכדורגל. ביקשתי מהשופט ומהמשקיף שיציינו את זה בדו"ח אבל הם לא מוכנים לעשות את זה וטענו שזה חלק מהמשחק".

אחיו של עמוס, מיכה, יצא לא מכבר מהארון. "נשים את זה על השולחן אחת ולתמיד, אני לא גיי", הבהיר השוער. "אני נלחם את המלחמה של האנשים השקטים שלא יכולים לדבר. לא יכול להיות שקהל שלם במהלך המשחק מקלל אותי קריאות הומופוביות בניסיון לפגוע בי, למרות שזו לא קללה, זה ניסיון לפגוע בי ובאוכלוסייה שלמה של אנשים. הכדורגל שלנו חשוך, אנחנו רואים קריאות גזעניות והומופוביות, ולא נעשה עם זה שום דבר. הרי אם היו רושמים את זה בדו"ח, קרית שמונה לא יכולה היתה לטעון שזה לא קרה. הלוואי שנגיע למקום שאנשים יכבדו אחד את השני ויתנו להם לחיות את החיים שלהם בשקט, כי זה מעבר לכדורגל וזה מגעיל”.

עמוס, אשר החל את הקריירה בקרית שמונה ואף זכה עמה באליפות ההיסטורית ב-2012, נקלע לעימות עם קבוצתו לשעבר גם במפגש הראשון בין הקבוצות העונה, אשר נערך בדצמבר בנתניה. השוער טען אז כי שחקן היריבה, איסמעיל ריאן, השמיע נגדו קריאות הומופוביות, בעוד קשר קרית שמונה טען בתגובה כי הוא לא רואה בכך קללה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ