בגלל קריאת המגילה: ארגון השחקנים מבקש לדחות את משחקי הליגה הלאומית

בסרטון שפורסם הבוקר על ידי הארגון, מבקשים שלושה שחקנים מהליגה הלאומית להזיז את משחקי קבוצותיהם מחג הפורים. "יש צום וקריאת המגילה, זה חשוב לעם היהודי", אמר צחי גיגי, שוער מכבי פתח תקוה

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צחי גיגי. "מבקשים מהמנהלת להתחשב"
צחי גיגי. "מבקשים מהמנהלת להתחשב"צילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

לא כולם אוהבים לערבב בין חגיגות פורים לאלה של משחק הכדורגל. בסרטון שפורסם אמש (שלישי) בפייסבוק של ארגון השחקנים, פנו שלושה שחקני הליגה הלאומית למנהלת הליגות על מנת להקדים או לדחות את מועד משחקי קבוצותיהם, שאמורים להיערך בשני הבא, בו חל חג פורים.

בהודעה שהוציא הארגון נמסר: "התבשרנו במפתיע כי הוחלט לשבץ בשני הקרוב, בשעות הערב שלושה ממשחקי הליגה הלאומית בכדורגל. עבור שחקנים שומרי מצוות, זהו זמן קריאת המגילה. יש בהם גם מי שצמים, הכל רוצים לציין את החג בחיק המשפחות, כשהנוכחות ביציעים צפויה להיות דלילה ביותר. בעקבות פעילות ארגון השחקנים בשעתו, הושגו כידוע הבנות לפיהן משחקי הלאומית לא מתקיימים עוד בשבתות. באותה הרוח, אנו קוראים לכבד את חג הפורים הבא אלינו לטובה".

אחד השחקנים, שוער המשנה של מכבי פתח תקוה, צחי גיגי, הזכיר בסרטון את חשיבותם של קריאת המגילה וצום תענית אסתר. "בשני הקרוב יערך מחזור בליגה הלאומית", אמר גיגי בסרטון, "כמו שכולם יודעים יש צום לעם היהודי ובנוסף לכך קוראים את המגילה שזה משהו שהוא מאוד חשוב. אנחנו מבקשים מהמנהלת שתבוא לקראתנו ותזיז את המחזור. לא חסרים ימים, זה יעזור לנו ולמשפחותינו".

הבוקר עדכנו בארגון השחקנים שהמחזור הקרוב לא יידחה בגלל שהבקשה הוגשה מאוחר מדי אך בעתיד תהיה התחשבות בשחקנים שומרי המצוות. "בעקבות פנייתנו למנהלת הליגות לכדורגל, הוסכם כי משחקי המחזור שכבר שובצו ליום ב' הקרוב יתקיימו כסדרם, זאת בשל לוח הזמנים הצפוף", נכתב בהודעה של הארגון. "עם זאת, על מנת לכבד את ההסכמות בנוגע למשחקי הליגה הלאומית בשבתות וחגי ישראל להבא, ולמנוע את הישנות הדבר, הסמכנו את חבר ההנהלה אבי איבגי להעביר לידי המנהלת בתיכנון ארוך טווח, את התאריכים בהן עלולה לחול בעיה דומה. קיבלנו את הבטחתה להתחשבות בשחקני שומרי המצוות ולהזזתם של משחקים שישובצו בחגים דתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ