ההתאחדות לכדורגל מחדדת נהלים: "כולנו נדרשים בעת הזו למשנה זהירות"

מעבר להנחיות של משרד הבריאות הנוגעות להתקהלות המונית, בהתאחדות המליצו להימנע מטיסות לחו"ל, מלחיצת ידיים לפני משחקים ואף שוקלים קיום מסיבות עיתונאים בווידאו

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. "עיניים רבות מופנות לעברינו, קל וחומר בימים מאתגרים אלה", כתב לקבוצות
יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. "עיניים רבות מופנות לעברינו, קל וחומר בימים מאתגרים אלה", כתב לקבוצותצילום: שרון בוקוב
אור בוקר
אור בוקר

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, שיגר הבוקר (שלישי) מכתב מפורט לכל הקבוצות ולאיגוד השופטים הכולל הנחיות והמלצות לגבי התנהלות תחת בהלת הקורונה.

בין ההמלצות וההנחיות של הוועדה הרפואית של ההתאחדות, ישנן את המוכרות יותר, לפיהן חל איסור קיום אירועים המוניים והתקהלויות מעל 5,000 איש וכן מומלץ להימנע מנסיעות לחו"ל של שחקנים ובעלי תפקידים. המוכרות קצת פחות נוגעות לחיטוי וניקיון יעילים, הימנעות מלחיצות ידיים, צמצום מגע קרוב ככל הניתן והקפדה על שתייה מבקבוקים אישיים. בהתאחדות המליצו גם להימנע מיציאה והסתובבות במקומות ציבוריים הומי אדם, כגון מסעדות, סרטים, מועדוני בילוי, בארים, חתונות, בר מצווה וכן אירועים וכנסים.

בהתאחדות הדגישו כי בכפוף להנחיות והמלצות משרד הבריאות, מומלץ להימנע מלחיצות ידיים בטקסי פתיחת המשחק ובמהלכו. לסיום, הוסיפו בהתאחדות כי נבדקת אפשרות לערוך מסיבות עיתונאים בשיחת ועידה בווידאו על מנת לצמצם את הקירבה בין אנשי הצוות, השחקנים והעיתונאים שלא לצורך, וייתכן שאף יומלץ גם על כך בקרוב.

"ההתאחדות לכדורגל, באמצעות חברות וחברי הוועדה הרפואית הפועלת במסגרתה, מקיימת קשר רציף עם משרד הבריאות ורואה חובה לפעול בהתאם להנחיותיו. כולנו נדרשים בעת הזאת למשנה זהירות והקפדה ואני סמוך ובטוח כי אם נהיה מספיק אחראיים נוכל להשיא תרומה אמתית להצלחה במאבק המשותף לכולנו", כתב חסון. "עיניים רבות מופנות לעברינו, ראשי ופעילי הענף, בימים כתיקונם, קל וחומר בימים מאתגרים אלה. הקפידו לפעול בהתאם להנחיות, גלו אחריות חברתית ועשו ככל יכולתכם כדי להבטיח את חזרת הענף שכולנו אוהבים כל כך לפעילות מלאה בהקדם האפשרי", סיכם יו"ר ההתאחדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ