שחקני בית"ר ירושלים קיצצו 20 אחוזים משכרם: "העדפנו לקצץ מאשר חל"ת"

מגפת הקורונה משפיעה גם על מצבן הכלכלי של קבוצות ליגת העל ואחרי שנודע כי שחקני הפועל חדרה התבקשו לקצץ בשכרם, הודיעה הקבוצה מעיר הבירה כי הגיעה להסכמה עם שחקניה על קיצוץ נרחב

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן ורד, העונה. היה אחד משלושה נציגי השחקנים בפגישה
עידן ורד, העונה. היה אחד משלושה נציגי השחקנים בפגישהצילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

התפשטות נגיף הקורונה הובילה היום (שני) לקיצוץ בשכר השחקנים דווקא באחת הקבוצות עתירות התקציב בישראל, בית"ר ירושלים. בפגישה שנערכה בין הנהלת המועדון לבין נציגי השחקנים עידן ורד, דן איינבינדר ואופיר קריאף הודיעו היו"ר אלי אוחנה, המנכ"ל מוני ברוש וסמנכ"ל הכספים חיים נבון, על קיצוץ של 20% במשכורות של כלל השחקנים.

כמו כן, יבצע המועדון קיצוץ רוחבי של 20% בכל משכורות עובדי המועדון - הנהלה, צוות האימון והמנהלה. בנוסף, כל עובדי מחלקת הנוער הוצאו לחל"ת.

בעלי הקבוצה, משה חוגג, השוהה בבידוד, אמר: "אנחנו נוקטים בכל הצעדים על מנת שהמועדון ימשיך ויתפקד בתקופה הקרובה, והבחירה לקצץ היתה עדיפה מאשר הוצאת כל המועדון לחל״ת. כולנו נצטרך בתקופה הקרובה להיות חזקים ולנסות להתמודד עם המשבר הגדול, אבל בינתיים כולם חייבים להתגייס למען המועדון והמשך הפעילות השוטפת. אני מקווה ומאמין בעזרת השם שנצלח את המשבר ונצמח משם".

גם שחקני הפועל חדרה נקראו לשיחות אישיות עם נציגי ההנהלה לפני תחילת האימון, במסגרתן התבקשו לקצץ בשכרם בשל מגפת הקורונה וחוסר הוודאות הכלכלי בתקופה הקרובה. "ראשי הקבוצה פנו לשחקנים ולעובדי המועדון ולשמחתם כולם הביעו נכונות לעזור ולקצץ", מסרה הקבוצה.

שחקני הפועל חדרה, העונה. לפי ארגון השחקנים, עליהם להמתין יומייםצילום: ניר קידר

מי שסירב להשלים עם הבקשה הוא ארגון השחקנים, בראשות היו"ר ניר אלון, שהורה לשחקנים מפורשות שלא לחתום על כל מסמך הנוגע למשבר הקורונה. "עודכנו ששחקנים באחת מקבוצות ליגת העל זומנו לשיחה דחופה, בה יידרש מהם לחתום על מסמך ויתור על זכויותיהם, בצל המצב הנוכחי", נמסר מהארגון, שהבהיר את עמדתו בנושא: "אסור לחתום על מסמך הנוגע למשבר הקורונה. כל מי שיחתום על מסמך שכזה, פוגע קשות בעצמו ובחבריו. כל חתימה בנושאים כגון זה, תעשה רק על ידי ארגון השחקנים היציג". עוד הוסיפו בארגון כי בעוד יומיים יחלו במו"מ מול ההתאחדות, כאשר לפגישה זומנו גם נציגי המנהלת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ