ממתינים למשרד הספורט: ההתאחדות ואיגוד השחקנים סיכמו על הוצאה לחל"ת

אחרי פגישה של ראשי ההתאחדות ואיגוד השחקנים סוכם כי שחקניות ושחקנים שאינם משתי הליגות הבכירות יוצאו לחל"ת, אך המהלך דורש אישור של משרד הספורט והביטוח הלאומי

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן חסון. המהלך עדיין דרוש אישור
אורן חסון. המהלך עדיין דרוש אישורצילום: ההתאחדות לכדורגל
אור בוקר
אור בוקר

התקדמות משמעותית בניסיונות לסייע הן לשחקניות הכדורגל והן לקבוצות הליגות הנמוכות. פגישה משותפת של ראשי ההתאחדות לכדורגל עם הנהלת ארגון השחקנים, התקיימה היום (חמישי) בצל משבר הקורונה.

בפגישה בה השתתפו יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, וצוות החירום של ארגון השחקנים בראשות ראש חטיבת הספורט, ניר אלון, ומנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף, הוחלט על שילוב כוחות שיסייע לטיפול במשבר.

הפגישה הוכתרה בהצלחה, כאשר גובש פתרון לבעיית השחקניות בליגת העל לנשים, אשר צפויות לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת). אף שלא עבדו במשך שישה חודשים ברציפות, תעשה פנייה למשרד הספורט ולביטוח הלאומי, על מנת שיכירו באופי המיוחד של שחקניות הכדורגל שמשחקות במשך תקופה קצרה בלבד.

בעניין הליגות החובבניות (א' ומטה), סוכם על נסיון הגעה להסדר כולל להוצאת השחקנים לחל"ת, וזאת על מנת להבטיח להם הכנסה, גם אם נמוכה יותר בתקופה הקשה הזו של חוסר ודאות.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "התקופה הלא שגרתית בה אנחנו נמצאים מחייבת מציאת פתרונות מחוץ לקופסה. היה ברור כי יש שחקנים בליגות החובבניות ושחקניות שהפגיעה בהם אנושה ולכן התכנסנו וסיכמנו לעבוד יחד אל מול משרדי הממשלה ועם הרשויות כדי לסייע להם. זאת החובה שלנו ואני תקווה כי הנושא ייפתר באופן ההוגן והנכון ביותר".

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון: "סיכמנו לפעול ביחד מול משרד הספורט והביטוח הלאומי בעזרת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דויד, על מנת להקטין את תקופת האכשרה לספורטאים, ולהאריך את תקופת הזכאות שעומדת היום לשחקן צעיר ללא משפחה על 50 ימים בלבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ