במהלך חד צדדי: הפועל תל אביב הוציאה את שחקניה לחל"ת

בקבוצה טוענים שהוצע לשחקנים קיצוץ אך הם לא הגיבו. בהודעה שהוציאה הקבוצה הועברה ביקורת על השחקנים: "מסרבים לשכר פי 3 מהשכר הממוצע במשק". בהפועל באר שבע דורשים מהשחקנים לקצץ, בנתניה סיכמו על קיצוץ

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוראל דגני וסטפן ספירובסקי. ייצאו לחל"ת
אוראל דגני וסטפן ספירובסקי. ייצאו לחל"תצילום: שרון בוקוב
אור בוקר
אור בוקר

אי הסכמה גורפת בין הנהלת הפועל תל אביב לשחקנים באשר לקיצוץ שכרם, הובילה היום (רביעי) לפיצוץ המו"מ בין הצדדים וצעד חד צדדי של הוצאת השחקנים לחל"ת מבלי שהושג מתווה מוסכם.

"עד כה ניסינו להימנע ככל שניתן מהצעד של הוצאת שחקני הקבוצה לחל"ת. חשבנו תחילה שמדובר באירוע קצר ושנחזור לשגרה במהרה, אך מתברר שלא כך הם פני הדברים ומדובר ככל הנראה באירוע מתמשך", נמסר מהמועדון.

בהנהלה ניסו לקצץ סכומים גבוהים במיוחד מחוזי השחקנים, המוערכים בין 50%-60%, אך נתקלו בסירוב. "לפנים משורת הדין ולמרות ההפסדים העצומים שנגרמו לנו עקב הפסקת הפעילות, הצענו לשחקני הקבוצה מתווה לקיצוץ בשכרם במהלך שלושת החודשים הקרובים, מתווה שיאפשר את תשלום שכרם מבלי לסכן את עצם קיומו של המועדון", המשיכו בהפועל.

"הופתענו מכך שעד לרגע זה לא התקבלה תשובת השחקנים, מה שמתפרש מבחינתנו כסירוב למתווה שהוצע להם. איננו יודעים מה עומד מאחורי החלטתם. או שבקרב שחקני הקבוצה ישנו מידע שאיננו יודעים על התפתחות המחלה והשלכותיה העתידיות, או שמדובר בחוסר הבנה בסיסי של הסיטואציה החדשה שנקלענו אליה כולנו. החלטה של עובד, שמסרב לשכר אשר גבוה פי 3 ויותר מהשכר הממוצע במשק, בתקופה שעם ישראל נמצא בבידוד וחלק גדול ממנו נכנס למעגל האבטלה ומתמודד עם קשיי קיום, היא לכל הפחות בלתי מובנת".

שחקני הפועל באר שבע. יסכימו לקיצוץ?צילום: ניר קידר

גם בהפועל באר שבע מנסים להתמודד עם משבר הקורונה. הבעלים, אלונה ברקת, הודיעה היום על הפעלת תכנית חירום להצלת המועדון. על פי התכנית, מתחייבת ברקת להעמיד מכיסה רשת בטחון של 20 מיליון שקלים לעונה הבאה ובתנאי ששכר השחקנים יקוצץ בשיעור של 30% לשארית העונה ולעונה הבאה, זאת לצד קיצוץ רוחבי בשכר ההנהלה, העובדים והצוות המקצועי. יש לציין כי הקיצוץ לא יחול על שחקנים ועובדים שמשתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק.

מבאר שבע נמסר כי "תכנית החרום אושרה בהסכמה משותפת עם מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס, הראשון להסכים לקיצוץ בשכרו. במקביל נערכו התייעצויות עם שחקני העבר אליניב ברדה ומאור מליקסון שנתנו גיבוי מלא לתכנית".

לאחר שימוש באנליזה, ההערכה היא כי המשבר הפיננסי יפגע במועדון במלוא עוצמתו בעונה הבאה, ויעמיד את כל ענף הכדורגל בארץ ובעולם בפני איום כלכלי קיומי. התרחיש הקיים במודל מצביע על צפי לצניחה דרמטית של כ-50% מהכנסות המועדון בכל הפרמטרים.

"המועדון יציג את התכנית לכל הצדדים הנוגעים בה ויבקש את הסכמתם ותמיכתם", נאמר בהודעת באר שבע. "אלונה ברקת והנהלת המועדון מאמינים, כי כלל הצדדים יבינו את גודל השעה ויגיעו להסכמה על הפעלה מידית של התכנית כדי להציל את המועדון".

שחקני מכבי נתניה. הסכימו לקיצוץ בשכרםצילום: ניר קידר

מוקדם יותר סוכם כי כל שחקני מכבי נתניה והצוות המקצועי יקצצו בשכרם על מנת להתאימו למציאות הכלכלית החדשה. הנהלת המועדון מסרה את הערכתה לכל העובדים והודתה על ההתגייסות הכללית של כולם.

עם זאת, הנזק הכלכלי הגדול בעקבות המשבר, עלול לפגוע משמעותית בקבוצה בעונה הבאה, כאשר התקציב יפחת משמעותית ויקשה על הקבוצה את חידוש ההתקשרות עם לא מעט שחקנים בכירים, דוגמת השוער דני עמוס, הקשרים ניקו אולסק וחן עזרא והחלוץ פאטוס בצ'יראי.

"הליך הקיצוץ היה הליך מורכב ולא פשוט, כלכלית ונפשית, אבל בזכות הכבוד והערבות ההדדית שבין עובדי המועדון המסורים, השחקנים והמאמנים, אנו בטוחים כי בעתיד הקרוב שיבוא עלינו לטובה נצא כולנו מאוחדים וחזקים יותר", נמסר מנתניה, שהודתה גם על הסיוע ושיתוף הפעולה מצד ארגון השחקנים.

קפטן הקבוצה, אלמוג כהן: "אני רוצה להודות לשחקנים ולהנהלת המועדון, בראשותם של אייל סגל והמנכ"ל ניב גולדשטיין, אשר הבינו את המצב המשפיע על כל העולם, ובמאמץ משותף, הבינו ועזרו אחד לשני להגיע להבנות. שולח לכל עם ישראל רפואה שלמה ובבקשה הישארו בבתים והשמעו להוראות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ