אלונה ברקת עוזבת את הפועל באר שבע. "משבר אמון שאין ממנו דרך חזרה"

אחרי 13 שנה בראשות המועדון, אלונה ברקת מסרה את זכויות הניהול של הפועל באר שבע. רק אתמול הודיעו השחקנים כי הם מסרבים לדרישת ברקת כי יקצצו 30% משכרם גם בעונה הבאה "השחקנים לא הותירו לי ברירה", כתבה ברקת

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלונה ברקת
אלונה ברקתצילום: שרון בוקוב
אור בוקר
אור בוקר

בכדורגל הישראלי מרבים להשתמש בסופרלטיבים, אבל נדמה שאין ברירה כדי לכנות את האירוע הזה "רעידת אדמה": אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע, עוזבת את המועדון אחרי 13 שנה בעקבות סירובם של השחקנים לקצץ משכרם גם בעונה הבאה.

"אוהדים יקרים", כתבה ברקת בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של הפועל באר שבע, "לאחר 14 שנים (הטעות במקור, א"ב) מופלאות והמון רגעים מרגשים, אני נאלצת להיפרד מכם. זו החלטה קשה וכואבת, אבל השחקנים שדחו את תכנית החירום שהצעתי וסרבו לקצץ את שכרם, לא הותירו לי ברירה אחרת. אני רואה בזה משבר אמון שאין ממנו חזרה".

ההחלטה התקבלה לאחר שהשחקנים סירבו לקצץ בשכרם, ובכך דחו למעשה את תכנית החירום שגיבש המועדון להתמודדות עם משבר הקורונה. התכנית נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון שקלים. ברקת התחייבה לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים מכיסה לעונה הבאה. במקביל, דרשה קיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. כמו-כן נקבע, כי שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע.

"חשוב שתדעו שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון", כתבה ברקת, "כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת. כאמור, בימים האחרונים עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון מהמשבר שעומד בפתחנו, אך לא זכיתי לאמון שחקני המועדון שבחרו להתקדם באפיק המשפטי".

ברקת רכשה את הפועל באר שבע ב-2007 והפכה לאשה הראשונה בישראל שמחזיקה קבוצת כדורגל בבעלותה. תחת ניהולה הפך המועדון לאחד המובילים בכדורגל הישראלי, ובקיץ 2016 זכתה הפועל באר שבע באליפות ראשונה זה 40 שנה. תואר זה היה תחילתו של רצף בן שלוש אליפויות. בשנים האחרונות הגיעה הפועל באר שבע להישגים גם בזירה האירופית, ושיחקה בין היתר בשלב 32 הגדולות של הליגה האירופית.

ברקת עם אוהדי באר שבע. האשה הראשונה שהחזיקה בקבוצה בליגת העלצילום: ניר קידר

"אני מותירה את הפועל באר שבע כמועדון גדול ואטרקטיבי, הכולל אוהדים רבים ונאמנים, שחקנים צעירים ואיכותיים, עובדים מאמנים והנהלה מסורים ומקצועיים", כתבה ברקת בהודעת הפרידה, "אני גאה בתשתיות החזקות, המתקנים המתקדמים, בדירוגים העתידיים שלנו ובעירייה תומכת ואוהדת... אוהבת אתכם, אלונה ברקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ