יו"ר המינהלת מתייצב לצד ברקת: "אעשה כל שביכולתי כדי שתחזור בה מהחלטתה"

לאחר הודעתה של אלונה ברקת על עזיבת הפועל באר שבע, יו"ר המינהלת ארז כלפון כתב כי "ראוי היה שהשחקנים היו מאמצים את תכניתה של ברקת", במסגרתה נדרשו לקצץ 30% משכרם גם בעונה הבאה. ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך נמסר לי שההחלטה סופית"

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלונה ברקת. עוזבת את באר שבע אחרי 14 שנה
אלונה ברקת. עוזבת את באר שבע אחרי 14 שנהצילום: שרון בוקוב
אור בוקר
אור בוקר

הודעתה של אלונה ברקת על עזיבת הפועל באר שבע אחרי 13 שנה כבעלי המועדון, מכה גלים בכדורגל הישראלי. ברקת בישרה כי העבירה את זכויות הניהול של המועדון לידי נאמן, בעקבות סירובם של השחקנים לקצץ 30% משכרם לא רק בעונה הנוכחית, אלא גם בעונה הבאה - זאת על רקע משבר הקורונה.

"הצטערתי מאוד לשמוע את ההודעה של מועדון הכדורגל הפועל ב"ש על עזיבתה של אלונה ברקת", מסר יו"ר מינהלת הליגות לכדורגל ארז כלפון, "זו אבידה גדולה לכדורגל הישראלי ולהפועל ב"ש, במיוחד לאחר שהצעידה את המועדון להישגים ספורטיביים גדולים.

כלפון התייצב לצד של ברקת, וכתב כי ינסה להשיבה לתפקיד: "כל העולם עובר כרגע משבר כלכלי בריאותי גדול, וראוי היה שהשחקנים היו מאמצים את התוכנית שפרסמה אלונה להצלת המועדון. אני מתכוון לעשות כל שביכולתי על מנת שתחזור בה מהחלטתה".

ראש העיר רוביק דנילוביץ' התייחס להודעתה של ברקת: "לפני כשעה, הופתעתי מאוד לקבל טלפון מנשיאת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע, גב׳ אלונה ברקת, שהודיעה לי על העברת הקבוצה לאחריותו של נאמן, זאת לאחר שלדבריה עשתה כל מאמץ לקדם תוכנית הבראה למועדון (בעקבות המשבר הכלכלי העולמי הקשה, שפוקד אותנו). לטענתה, לא זכתה לשיתוף פעולה מצד השחקנים. הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך לצערי נמסר לי שההחלטה שהתקבלה היא סופית ולא ניתנת לשינוי. צר לי מאוד על כך ועצוב לי. נצטרך, מיד לכשיחלוף משבר הקורונה, לבחון את ההשלכות לכך. כרגע, כולנו עסוקים בהצלת חיי אדם".

מנכ"ל הפועל באר שבע אסי רחמים הצטער מאוד שהתוכנית להצלת הקבוצה שיזמה ברקת לא הצליחה ואף הובילה לעזיבתה: "זהו יום עצוב למועדון ויום עצוב במיוחד גם עבורי. אין ספק שתם פרק חשוב ומשמעותי מאד של המון רגעים בלתי נשכחים אותם חווינו בשנים האלו עם תרומתה העצומה של אלונה ברקת. מאכזב מאד שלמרות הרצון של אלונה להמשיך ולהשקיע במועדון בזמן המשבר העצום בו אנו מצויים בימים אלו, תכנית החירום שנועדה כדי להעניק את הכלים למועדון להתמודד בצמרת הכדורגל הישראלי גם בשנים הבאות - לא זכתה להסכמתם של כולם. חשוב שדווקא עכשיו, בימים בהם אנו טרודים בענייני הבריאות, נשאר מאוחדים. לא נעסוק בהאשמות ולא בליבוי יצרים בתקווה שתמצא הדרך הנכונה בה יוכל המועדון להמשיך ולהיות מקור גאווה לעיר ולאוהדינו הרבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ