משחקה של ישראל מול סקוטלנד בפלייאוף מוקדמות היורו נדחה עד להודעה חדשה

משחקה של נבחרת ישראל בגלאזגו שנדחה בתחילה ליוני, נדחה שוב. אופ"א לא קבעה מועד רשמי חדש למשחקי הפלייאוף אך לפי דיווחים הכוונה היא לקיים את המשחקים בתחילת ספטמבר

עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדי הרצוג. יאמן את הנבחרת מול סקוטלנד?
אנדי הרצוג. יאמן את הנבחרת מול סקוטלנד?צילום: שרון בוקוב
עירד צפריר - צרובה
עירד צפריר

אופ"א דחתה שוב את משחקה של נבחרת ישראל מול סקוטלנד בפלייאוף המוקדמות ליורו. כזכור, ישראל היתה אמורה לשחק בשבוע שעבר בגלאזגו מול הנבחרת המקומית אך המשחק נדחה לחודש יוני בשל התפשטות וירוס הקורונה. היום (רביעי) המשחק שוב נדחה, למועד לא ידוע, כשהתכנית היא לקיימו בחודש ספטמבר.

בהודעה רשמית של אופ"א אחרי ישיבה וירטואלית עם כל ההתאחדויות, כל משחקי הפלייאוף נדחו להודעה חדשה ולא יתקיימו בחודש יוני. על פי דיווחים שפורסמו במהלך הישיבה עלתה האפשרות לקיים את המשחקים בתחילת חודש ספטמבר אך זו אינה החלטה רשמית.

בשלב הזה, העיקרון המרכזי שמנחה את אופ"א הוא לעשות הכל כדי לסיים את הליגות המקומיות ואת המפעלים האירופים של עונת 2019/2020. לאחר שההנחה האופטימית בדבר חזרה לפעילות בתחילת מאי נראית פחות ריאלית מבחינת המפעלים האירופים, הוצגו אופציות שונות של חזרה לפעילות במהלך יוני וסיום העונה הנוכחית בשלהי יולי או בתחילת אוגוסט. במקרים אלה, גם פתיחת עונת 2020/2021 תידחה או תתנהל בחפיפה עם סיום העונה הנוכחית.

שינויים יבוצעו גם בכל הקשור לחלון העברות ומועדי רישום של אופ"א כדי להתאים אותם למצב הנוכחי. כמו כן, הליך רישוי המועדונים של אופ"א צפוי לעבור שינויים והתאמות לגבי העונה הנוכחית ורישוי לעונה הבאה.

"לוחות הזמנים שנקבעו לפני כשלושה שבועות ביטאו אופטימיות גדולה", אמר יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, "אך לצערי המציאות לא פעלה לפיה. התאריכים החדשים אותם הציגה אופ"א היום מבטאים את השאיפה המשותפת לכולם לאפשר את חזרת הליגות לטובת הכרעות על כר הדשא. ברור שאנחנו תלויים בהחלטות משרד הבריאות והרשויות בנושא, אבל אני אופטימי יותר היום, כי הארכה שנתנה אופ"א תסייע לנו להביא את הליגות לסיומן לא על שולחן הדיונים אלא במגרשים".

בעקבות הדחייה של משחק הנבחרת, בהתאחדות ייאלצו לקבל החלטה לגבי תפקידו של מאמן הנבחרת, אנדי הרצוג. החוזה של האוסטרי יסתיים בסוף החודש והוא היה אמור להדריך את הנבחרת במשחק הפלייאוף אך כעת לא ברור האם הוא יוארך עד למועד המשחק החדש שייקבע. בהודעה שהוציאה הבהירה ההתאחדות כי "המשך ההתקשרות עם הרצוג לא נדון כלל בשלב זה. ברור כי המועד החדש למשחקי הפלייאוף - ככל הנראה חודש ספטמבר - יוצר סיטואציה חדשה, וזאת תיבחן בשיתוף עם הצוות המקצועי והמאמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ