בשל הקורונה: העונה בליגות החובבניות הסתיימה; איכסל וכפר שלם יעלו ללאומית

הליגות הנמוכות וכן ליגת הנשים לא יחודשו בשל חוסר הוודאות באשר לחידוש אפשרי של הספורט בישראל. באשר לליגות הבכירות, התרחיש האופטימי ביותר לחזרה הוא ביוני

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל
אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגלצילום: ההתאחדות לכדורגל
ספורט הארץ

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (שני) על סיום עונת 2019/20 בליגות החובבניות לגברים (ליגה א' ומטה), נשים, נוער, נערים וילדים, נוכח משבר הקורונה וחוסר הוודאות באשר לחידוש אפשרי של המשחקים.

משמעות ההחלטה, ככל הנראה, היא שהפועל כפר שלם והפועל איכסל יעלו לליגה הלאומית מאחר ששתיהן מוליכות את מחוזות דרום וצפון בליגה א'. גם המוליכות בליגות ב' וג' יעפילו לליגה בכירה יותר. הירידות בכל ששת המחוזות של ליגות א' וב' יוקפאו. לפני יומיים הגישו רוב קבוצות ליגה א' (26 מתוך 32 קבוצות) מסמך שקורא להתאחדות להודיע על סיום העונה.

"השאיפה שלנו היתה ונותרה לעשות הכל כדי שהעונה הנוכחית תסתיים על כר הדשא", אמר יו"ר ההתאחדות אורן חסון, "אלא שהשיחות הרבות שקיימנו עם ראשי משרד הבריאות, ראשי רשויות וכמובן נציגים רבים של הקבוצות, חייבו קבלת החלטה בשלב הזה במטרה לייצר ודאות והפניית משאבים להתמודדות לקראת העונה הבאה".

חסון התבטא גם באשר לחידוש הליגות הבכירות, ולא הביע אופטימיות. "לאחר יותר מחודש בו לא נערכו אימונים יהיה זה נאיבי לדבר על אפשרות לחדש את הליגות", אמר, "המידע שניתן לנו על ידי גורמים מוסמכים הוא כי הספורט הקבוצתי יהיה בין האחרונים לחזור לשגרה (במקרה האופטימי מדובר על חודש יוני)".

הבוקר פורסמה ב"הארץ" התוכנית של המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) לסיום הסגר, בה נקבע כי משחקי הספורט יהיו בין האירועים האחרונים שיחודשו מתוך טבעם כמלאי קהל וחיכוך חברתי. על כן, כך על פי המסמך, הספורט ישוב לפעילות רק כאשר "תושג שליטה מלאה" על המגפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ