מינהלת הליגות לכדורגל: "לא התקבלה החלטה על קיום טורניר באילת"

במינהלת הכחישו פרסומים לגבי קיומו של טורניר לסיום העונה באילת. "לאור הצעה שעלתה, נעשתה בדיקה ראשונית בה עולה כי אין בעיר את התשתיות הנדרשות", הודיעו במינהלת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איצטדיון בלומפילד בזמן השבתת הליגה. המינהלת הכחישה קיום של טורניר באילת
משחק גביע המדינה בין הפועל באר שבע למכבי חיפה לפני השבתת הכדורגל. המינהלת הכחישה קיום של טורניר באילתצילום: שרון בוקוב
ספורט הארץ

במינהלת הליגות הגיבו היום (שלישי) לפירסומים לפיהם משרד הבריאות אישר, לבקשת שרת הספורט מירי רגב, את קיומו של טורניר לסיום העונה באילת. "מנהלת הליגות עובדת מול משרד הבריאות ומשרד הספורט להשיב במהרה את פעילות הכדורגל בליגות המקצועניות", נמסר בהודעה של המינהלת, "בהמשך לשאלות כתבים בנושא משחקים בעיר אילת נדגיש כי לא התקבלה שום החלטה לגבי קיום טורניר או משחקים בעיר אילת.לאור הצעה שעלתה, נעשתה בדיקה ראשונית בה עולה כי אין בעיר את התשתיות הנדרשות.אנו ממשיכים כאמור בכל מאמץ לחידוש פעילות הכדורגל המקצועני."

על פי תוכניתה של שרת הספורט, קבוצות ליגת העל ישהו לתקופה ממושכת באילת ויקיימו בה טורניר מרוכז לסיום העונה. מוקדם יותר דווח ב-YNET כי משרד הבריאות אישר את התוכנית.

במשרד הספורט אמרו כבר בתחילת השבוע ל"ספורט הארץ" כי התוכנית לקיום טורניר מבודד באילת היא רק אחת משורה של אופציות שנבדקות על מנת לסיים את הליגות הבכירות בישראל. ההחלטה הסופית מצויה בידיהן של מינהלות הליגות בכדורגל ובכדורסל. אם תתקבל מהן הצעה אחרת, שתתאם את הנחיות ומגבלות משרד הבריאות, היא תיבחן בהתאם על ידי ראשי המשרד. בכל אופן, עצם העובדה שמשרד הבריאות אישר את המתווה, לא אומרת כי זה מה שאכן יקרה.

ח"כ יואל רזבוזוב הגיב ליוזמה לקיים טורניר באילת לסיום ליגת העל וכינה אותה גימיק. "אני שמח שהדברים זזים אבל לצערי הרעיון לא ישים ולא תואם עם אנשי המקצוע ובעלי הקבוצות", אמר רזבוזוב, "לא ניתן לקיים טורניר של 61 משחקים, במגרש דשא סינטטי אחד, ללא תאורה וללא עמדת שידור בטמפרטורה של כמעט 40 מעלות. חייבים לקחת את הנושא הזה ברצינות, לקיים ישיבה דחופה בין אנשי משרדי הבריאות והספורט לבעלי הקבוצות ואנשי המקצוע בתחום, ולמצוא פתרון רציני יותר. הפתרון המסתמן הוא לא יותר מאשר גימיק לסחיטת כותרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ