משרד הבריאות אישר: קבוצות ליגת העל והלאומית יחזרו לאימונים ללא מגע

על פי ההנחיות, הקבוצות יוכלו להתאמן בתנאי שהמגרש יחולק לשני חצאים כאשר בכל אימון מספר המשתתפים לא יעלה על עשרה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני בית"ר ירושלים באימון בבית וגן
שחקני בית"ר ירושלים באימון בבית וגןצילום: אורן בן חקון
ספורט הארץ

בהתאם להנחיות משרד הבריאות שהתקבלו היום (רביעי), קבוצות הכדורגל המקצועניות יכולות לחזור לקיום אימונים קבוצתיים ללא מגע. על פי האישור, האימונים יתקיימו בתנאי שהמגרש יחולק לשני חצאים ובכל אחד מהחצאים הקבוצות יקיימו בהשתתפות של 10 שחקנים ללא מגע בין המתאמנים.

"אני מברך על החלטת משרד הבריאות לחזרה לאימונים קבוצתיים, ראשית במתכונת חלקית, שמהווה את השלב הראשון בחזרת קבוצת הכדורגל המקצועניות לפעילות", אמר יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון, "אני מעודד מההחלטה אשר התקבלה כבר במועד זה, וכעת לנגד עינינו עומדת המטרה לחדש את האימונים ללא כל מגבלה בתחילת חודש מאי, מה שיהווה הכנה לקבוצות לקראת חידוש משחקי הליגות המקצועניות". כלפון הוסיף כי "נעשה הכל בכדי לחדש את המשחקים ולסיים את עונת הכדורגל על המגרש, באופן ספורטיבי ולא בשום דרך אחרת, ככל שיתאפשר בכפוף להנחיות משרד הבריאות".

לפני יומיים אישר משרד הבריאות הקלה נוספת לספורט הישראלי, והתיר את חידושם של מרבית ענפי הספורט היחידני החל מהשבוע הבא. ענפים יחידניים בהם מעורב מגע, כמו ג'ודו וריקודים סלוניים, הוחרגו ויישקלו בנפרד. באופן שאינו תלוי בהכרח, ההחלטות הללו מגיעות לאחר התבטאותו מעוררת המחלוקת של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, לפיה הספורט המקצועני לא צריך לשוב בחצי שנה הקרובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ