רגב הצהירה על חזרת ליגת העל: אלה המכשולים שנותרו בדרך

שרת התרבות והספורט הודיעה על חזרה לפעילות של חדרי הכושר ומועדוני הספורט השונים ותכנון להחזיר את ליגת העל עד סוף החודש, אך בדיקת "ספורט הארץ" מעלה כי לשאלות מהותיות רבות טרם נמצא מענה. ליגת הכדורסל לא אוזכרה בהודעתה

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי רגב. יש תאריך לחזרה
מירי רגב. יש תאריך לחזרהצילום: עופר וקנין
איתמר קציר
איתמר קציר

אחרי שמשבר הקורונה הוביל להפסקת הספורט בישראל, נתוני התחלואה הטובים בימים האחרונים הובילו להחלטת הממשלה שמאפשרת את חזרתו, גם אם חלקית. במסיבת עיתונאים שנערכה הערב (שני) הודיעה שרת התרבות והספורט מירי רגב על חזרת הספורט העממי, אך לא בצורה חופשית לחלוטין, וגם סימנה את סוף החודש כיעד לחזרת הכדורגל בארץ.

בהודעתה התייחסה רגב רק לענף הכדורגל וענף הכדורסל, לגביו קיימות מחלוקות תקציביות ותפעוליות רבות, לא הוזכר. באשר לכדורגל, רגב הודיעה על כך שהלילה תתקיים ישיבה עם ראשי הענף כדי לגבש מתווה שיאפשר את חזרת הליגה עד סוף החודש, במטרה לסיים אותה עד אמצע יולי.

אך לקראת המשך הדיונים בין משרד הספורט, משרד הבריאות ומינהלת ליגת העל בכדורגל - שיימשכו ממחר בבוקר עד ליום רביעי - יש כמה שאלות שעוד נותרו פתוחות. בין הגופים השונים נוטה להיווצר הסכמה כי יש צורך שהשחקנים ישהו בבידוד לפני תחילת האימונים, אך עדיין לא ברור כיצד בדיוק הוא ייראה ולכמה זמן יימשך. בנוסף, עדיין לא ברור כיצד תיראה תקופת האימונים והליגה עצמה, אחרי שהשחקנים יסיימו את תקופת הבידוד.

משחק הכדורסל יבין מכבי תל אביב להפועל ירושלים. עדיין לא ברור מה יעלה בגורל ליגת הכדורסלצילום: ניר קידר

בין השאלות שנותרו פתוחות: האם השחקנים ישהו בבתיהם בבידוד מוחלט מלבד משחקים ואימונים, או שיורשו להסתובב בחופשיות כמו שאר הציבור? האם בזמן הליגה ישהו במלוניות ובמתחמים מבודדים בלבד? האם המשחקים יתקיימו בכמה מתקנים ספציפיים או באיצטדיונים הקבועים של הקבוצות השונות? וגם מה יהיו הצעדים שיינקטו במידה שבקבוצה יתגלה חולה קורונה? האם כל הקבוצה תיכנס לבידוד בן שבועיים כך שלא תוכל לשחק את משחקיה או שמא רק סביבתו הקרובה של החולה תבודד (כנעשה בבונדסליגה)? בשאלות אלה אמורים להכריע משרד הבריאות ומינהלת הליגות ככל הנראה עד יום רביעי. המתווה שיתקבל - אם יתקבל - יתוכנן כך שהליגה תוכל להסתיים עד אמצע יולי.

בנוסף, הממשלה אישרה את הסרת מגבלת המרחק על פעילות ספורטיבית לציבור הרחב, והחזירה לפעילות את חדרי הכושר ומועדוני הספורט השונים בתפוצה רחבה. על פי דבריה של רגב, ההגבלה היחידה על פעילות ספורטיבית לציבור הרחב היא שניתן לפעול רק בזוגות.

הממשלה אישרה באופן סופי את החזרת הפעילות בכל מועדוני הספורט המקצועניים, אך חוגי הספורט עדיין יושבתו. גם בריכות השחייה תיפתחנה לפעילות של אגודות השחייה והכדורמים, ושל בריכות טיפוליות. הציבור הרחב יוכל לשוב לעסוק בספורט ימי ללא מגבלות, כשהשהות על החוף אינה מותרת.

בהודעה עצמה יצרה רגב לא מעט בלבול כאשר דיברה רק על הכדורסל ורק אחרי שירדה מהבמה חזרה ואמרה כי למעשה התכוונה לכדורגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ