מריחים את הדשא: ליגת העל בכדורגל תחודש ב-30 במאי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את חזרת ליגת העל והליגה הלאומית בכדורגל. הקבוצות יחזרו לאימונים ב-10 במאי והמשחקים יחודשו בסוף החודש. עדיין אין הכרעה לגבי חזרת הכדורסל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר אצילי. ליגת העל צפויה להתחדש בסוף החודש
עומר אצילי. ליגת העל צפויה להתחדש בסוף החודשצילום: ניר קידר

בשורה משמחת לאוהדי הספורט בישראל: ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר היום (רביעי) את המתווה שגיבשו מינהלת הליגות בכדורגל, משרד הספורט ומשרד הבריאות, להחזרת ליגת העל והליגה הלאומית. ליגת העל תשוב לפעילות ב-30 במאי והליגה הלאומית תשוב באחד ביוני.

מינהלת הליגות ומשרד הבריאות ניהלו שורה של פגישות בימים האחרונים, כשהיום הושגו ההבנות הסופיות לגבי המתווה שעל פיו יחזור הכדורגל המקצועני לפעילות. לאחר אישור משרד הבריאות, הנושא הובא לאישור ראש הממשלה, וקיבל חותמת סופית.

כדי לחזור לפעילות, שחקני הליגות יכנסו לבידוד ביתי החל מיום ראשון. הם יוכלו להיפגש רק עם בני המשפחה הגרעינית שחיים איתם באותו בית ויורשו לצאת לאימונים בלבד. האימונים יתקיימו במגע מלא בכפוף לבדיקות חום בכניסה.

"אני מודה לכל מי שסייע עזר והצליח להביא את הבשורה הכל כך חשובה לציבור אוהדי הכדורגל", אמר יו"ר מינהלת הליגות ארז כלפון, "מחר אביא את המתווה לאישור דירקטוריון מנהלת הליגות. ענף הכדורגל שכל כך אהוב על כולנו מהווה מקום מפלט למאות אלפי האוהדים שכעת יוכלו לשוב ולצפות בקבוצותיהן האהובות מול מסך הטלוויזיה. כפי שאמרתי לאורך כל הדרך, את ההכרעות הספורטיביות חייבות להתקבל על המגרש, תוך שמירה על בריאות השחקנים והצוותים המקצועיים. אני מחכה בקוצר רוח למשחקי ליגת הבורסה לניירות ערך שיתחדשו ב-30 במאי ולמשחקי הליגה הלאומית שיתחדשו ב-1 ביוני".

"בשורה גדולה לאוהדי הספורט ולחובבי הכדורגל", הודיעה שרת הספורט מירי רגב, "ליגת העל חוזרת לפעילות לאחר שראש הממשלה נענה לבקשתי ואישר את המתווה שגובש לחידוש הליגה. על פי המתווה שסוכם בין משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגה בכדורגל ומשרד הבריאות, הקבוצות ישובו לאימונים ב-10 במאי והליגה תחודש ב-30 במאי".

אחרי ההודעה על חזרת הכדורגל הישראלי, השאלה לגבי גורל עונת הכדורסל נותרה פתוחה. כרגע עדיין אין סיכום על חזרת הכדורסל כשהמשבר הכלכלי מאיים על הקבוצות שיתקשו לחזור ללא תמיכה כלכלית של הממשלה. במינהלת ובאיגוד הכדורסל כבר נערכים לאפשרות שהכדורסל לא ישוב ומתכננים לקיים ליגת קיץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ