ההפסדים הצטברו ל-150 מיליון ש"ח ובמינהלת חוששים: "הרבה קבוצות יפשטו רגל"

התמהמהות בתשובת משרד הבריאות באשר לחידושה של העונה הנוכחית והנזקים הכבדים שהצטברו בקבוצות ליגת העל, יוצרים אי ודאות קשה גם לגבי העונה הבאה. "במצב כזה, לא ברור אם עוד יהיה על מה ובשביל מי להילחם", אומרים במינהלת

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משחק הגביע בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, העונה. "לא יהיה על מה להילחם"
משחק הגביע בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, העונה. "לא יהיה על מה להילחם"צילום: שרון בוקוב
אור בוקר
אור בוקר

בכל יום שעובר והתשובה ממשרד הבריאות באשר לחידוש הליגה טרם התקבלה, גובר החשש באשר לגורלו של ענף הכדורגל הישראלי, כשההשלכות צפויות להיות הרבה מעבר לעונת המשחקים הנוכחית.

במקרה שהליגה לא תחודש, במינהלת הליגה מעריכים את ההפסדים והנזקים הכלכליים המצטברים בכ-150 מיליון שקלים. המשמעות היא סכנת קיום ממשית עבור לא מעט קבוצות, שבהיעדר תזרים מזומנים קבוע מהמינהלת, הטוטו וזכויות השידור, יתקשו מאוד לפתוח את העונה ועתידן לא ברור.

בנוסף, למרות הערכות שונות על בקשה לפיצוי ממשרד האוצר, במינהלת פסימיים מאוד לגבי סיכויי ההישרדות של הקבוצות במידה והכדורגל לא ישוב העונה. "אפשר לומר בפשטות שאם לא חוזרים לשחק, כמעט כל הקבוצות יפשטו את הרגל", אומרים במינהלת. "במצב כזה, לא ברור אם עוד יהיה על מה ובשביל מי להילחם".

לקראת הפגישה המכרעת הצפויה במהלך היום (רביעי) באשר לעתיד הכדורגל, נכנס גם ארגון השחקנים לתמונה והודיע כי הוא תומך ומגבה את יו"ר מינהלת הליגות, ארז כלפון, במו"מ מול משרד הבריאות על החזרה למגרשים.

"יש לעשות הכל על מנת להשיב את הכדורגל לפעילות העונה בליגות העל והלאומית, זאת במתכונת מוסכמת ומחושבת כדי להחזיר את הענף על שלל העוסקים בו לחיים פעילים, כפי שקורה בהדרגה בכלל המשק. זהו צו השעה", נאמר בהודעת הארגון.

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, הוסיף כי "השחקנים רוצים לחזור לשחק. כמו כל המדינה, השחקנים ישבו הרבה מאוד ימים בבית. כעת כשהמדינה יצאה מהסגר, הגיע הזמן לעשות את הדבר שכולנו אוהבים, ושהאוהדים כבר מחכים לו - לשחק כדורגל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ