בידוד מיום ראשון הקרוב: מינהלת הליגות בכדורגל פרסמה את ההנחיות לחזרה

השחקנים ישהו בבידוד עד לסיום העונה ביולי, ויורשו לצאת לאימונים ולמשחקים בלבד. בכל הגעה למתחם האימונים, יעברו השחקנים והצוות בדיקה למדידת חום ויחתמו על הצהרת בריאות. בליגה הלאומית, דורש ארגון השחקנים כי הקבוצות ישלמו את משכורת חודש יוני

אור בוקר
אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני הפועל תל אביב חוגגים, העונה. יצטרכו לשמור על חגיגות ללא חיבוקים
שחקני הפועל תל אביב חוגגים, העונה. יצטרכו לשמור על חגיגות ללא חיבוקיםצילום: ניר קידר
אור בוקר
אור בוקר

מינהלת הליגות בכדורגל שיגרה הבוקר (חמישי) לקבוצות הליגות המקצועניות את מתווה החזרה לפעילות שסוכם בין יו"ר המנהלת, ארז כלפון, לראשי משרד הבריאות.

הדבר המשמעותי ביותר נוגע כמובן לבידוד, אליו ייכנסו השחקנים מיום ראשון הקרוב ועד לסיום הליגה בחודש יולי. לפי ההנחיות, בתקופה זו יהיו השחקנים רשאים לצאת לאימונים ולמשחקים בלבד. עוד הובהר כי אנשי צוות מקצועי ומנהלתי, בכלל זה מנהלי קבוצות, עוזרי מאמן ואנשי רפואה ומשק, לא יבואו במגע ישיר עם השחקנים, למעט הצוות המקצועי ששותף בועל בהעברת האימונים והצוות שיהיה רשום בטופס בזמן המשחקים.

זאת ועוד, נסיעות לאימונים יתבצעו ברכב פרטי או במונית, בעוד למשחקים ניתן יהיה להגיע באוטובוס הקבוצתי, תוך שמירה על הנחיות התחבורה של משרד הבריאות. בכל הגעה למתחם האימונים, יעברו השחקנים והצוות בדיקה למדידת חום, יחתמו על הצהרת בריאות וכן בדיקת סטורציה (רמת החמצן בדם) על ידי גורם רפואי. במידה שאחת הבדיקות תימצא חריגה, יהיה על הנבדק לבצע בדיקת קורונה וכמובן שהוא לא יורשה להיכנס למתחם הקבוצה. במקרה בו שחקן או איש צוות יימצאו חיוביים לנגיף, יחויבו כל שחקני הקבוצה שהיו עמו במגע ב-14 הימים שקדמו לבדיקה להיכנס לבידוד.

המשחק בין הפועל באר שבע למכבי חיפה בגביע המדינה במארס. המשחק האחרון ששוחק בישראלצילום: שרון בוקוב

עניין נוסף נוגע להקפדה על סביבה הגיינית, כאשר המתקנים והמגרשים, בכלל זה הכדורים, יעברו חיטוי פעם ביום. על השופטים והשחקנים יחול איסור על לחיצות ידיים וכן הובהר כי על הקבוצות להנחות את השחקנים שלא להתחבק במהלך חגיגות כיבוש שערים או בכל שלב אחר במשחק ולאחריו. לסיכום, תחויב כל קבוצה להגדיר "ממונה קורונה" שיהיה אחראי על יישום ההנחיות במלואן.

ארגון השחקנים: "החזרה לפעילות מחייבת תשלום עבור חודש יוני"

עם ההודעה על חזרתן של הליגות בסוף החודש, דורש היום ארגון השחקנים מקבוצות הליגה הלאומית להגיע עמו להסכמות על תשלום משכורת חודש יוני.

מעדויות שהגיעו להנהלת הארגון עולה, כי מספר קטן של קבוצות בליגה השנייה בודקות אפשרות שלא לשלם לשחקניהן את משכורות חודש יוני, זאת אף שהליגה חוזרת לפעילות. בארגון השחקנים מאוד לא אהבו את הדברים, וכאמור דורשים מהקבוצות לפתור את העניין בהקדם ולא להשאיר את השחקנים בחוסר ודאות.

בארגון הוסיפו כי במידה שהקבוצות לא יגיעו להסכמות בנושא בזמן הקרוב, שומר לעצמו הארגון את האפשרות לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו, בכלל זה פנייה למינהלת הליגות בדרישה שלא יועברו להן כספי זכויות השידור, המשמעותיות לתפקודן השוטף.

"השחקנים צריכים לקבל שכר עבור העבודה שלהם", אמר מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף. "תנו לשחקנים לחזור לשחק בראש שקט. אל תפגעו בשחקנים ובאוהדים של הליגה הלאומית, כי פשוט לא ניתן לכם להרוס אותה. ארגון השחקנים לא יוותר בעניין הזה".

ראש חטיבת הספורט בארגון, ניר אלון, אמר כי "בתקופת המשבר כל הקבוצות הוציאו שחקנים לחל"ת כאשר המדינה משלמת משכורות לחודשיים, בזמן שקיבלו את ההקצבות בזמן. בניגוד לליגת העל, אין אלמנט של מכירת כרטיסים ברוב קבוצות הליגה הלאומית. אנחנו נעמוד על כך שקבוצות שלא יסכמו אתנו על תשלום שכר מלא בחודש יוני, לא יקבלו את כספי זכויות השידור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ