עיריות תל אביב וירושלים לא יחייבו את קבוצות הליגה על השימוש באולמות העירוניים

עיריית תל אביב הקצתה קרן סיוע לקבוצות הכדורגל והכדורסל, שתממן עבורן את עלות דמי השימוש באולמות ובאיצטדיונים. גם בעיריית ירושלים נקטו מהלך דומה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איצטדיון בלומפילד.
איצטדיון בלומפילד. קבוצות הכדורגל פטורות מתשלוםצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

עיריית תל אביב הודיעה היום (רביעי) כי קבוצות הכדורגל והכדורסל מהעיר לא ייאלצו לשלם על השימוש במתקני הספורט סביב חזרתן של הליגות לפעילות. מאוחר יותר, הודיעה גם עיריית ירושלים על מהלך דומה.

על פי ההודעה של עיריית תל אביב, ראש העיר, רון חולדאי, הנחה את גורמי העירייה ואת חברת היכלי הספורט להקצות קרן סיוע שתממן את דמי השימוש עבור הקבוצות - על כל תקופת הקורונה, ועד לסיום העונה. המשמעות היא שמכבי תל אביב, הפועל תל אביב ובני יהודה לא ייאלצו לשלם על השימוש באיצטדיון בלומפילד, בו הן מארחות את משחקיהן בליגת העל בכדורגל. מכבי תל אביב בכדורסל לא תשלם על השימוש ביד אליהו, והפועל תל אביב לא תשלם על השימוש בדרייב-אין.

"חזרת פעילות קבוצות הספורט בליגת העל הינה צעד חשוב הפורץ דרך להקלות נוספות בתחום הספורט״, אמר חולדאי, ״אנו מודעים לפגיעה הכלכלית בקבוצות הספורט המקצועניות עקב מגפת הקורונה, ובכלל זה קבוצות הכדורגל ה׳תל אביביות׳ המשחקות בליגת העל. על כן הנחיתי את גורמי העירייה וחברת היכלי הספורט לבטל את תשלום דמי השימוש למשך כל תקופת הקורונה - לרבות התקופה שעוד לפנינו עד לסיום העונה. כולי תקווה שבקרוב יחזרו מתקני הספורט העירוניים להיות שוקקי אוהדים והליגות ישובו למסלולן הרגיל".

בירושלים, קיבלה בית״ר ירושלים אישור להשתמש באיצטדיון טדי ללא עלויות שימוש, בעוד הפועל ירושלים לא תצטרך לשלם על השימוש בארנה. ״אנחנו מעריכים את ההירתמות של ראש העיריה, מר משה לאון והנהלת העירייה למעננו במהלך משבר הקורונה״, מסר משה חוגג, בעלי בית״ר, ״זה התחיל בהקדמת ההקצבות השנתיות ונמשך כעת עם הפטור מתשלום פעולות שמוכיחות שוב שהספורט בירושלים חשוב לו ומהווה עוגן מרכזי בחייה של העיר״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ