סוף עונה |

מכבי תל אביב הפסידה 2-0 למכבי פתח תקוה

לאחר ההודעה על סיום תפקידו של פאקו אייסטראן, האלופה חתמה את העונה עם הפסד שני ברציפות. קניוק ורוטמן הבקיעו לאורחים

משה בוקר
משה בוקר

פאקו אייסטראן רצה להיפרד ממכבי תל אביב עם ניצחון, השחקנים שלו רצו בעיקר לשמור על הרגליים ולשמוע את השריקה לסיום, והאוהדים רק המתינו לתחילת חגיגות האליפות הרשמית.

בצד השני, רן בן שמעון לא התעניין בנעשה אצל היריבה ובעובדה שזה משחק לפרוטוקול בלבד. מכבי פתח תקוה עלתה במערך זהיר, הגנתי וטקטי מאוד, שיחד עם אווירת סוף העונה של האלופה, העניק לה ניצחון שני ברציפות בבית העליון. בדקה ה-18 גידי קניוק הצעיר כבש שער מרהיב מחוץ לרחבה, ובדקה ה-89 לירן רוטמן - בהופעת בכורה בליגה - קבע סופית את התוצאה. זהו ההפסד הביתי הראשון של מכבי תל אביב זה שנתיים, מאז המחזור האחרון של עונת 2012/13 שבו נכנעה 3-0 לבני יהודה.

לפני שריקת הפתיחה, נערך טקס פרידה מהקפטן שרן ייני, שיעזוב בקיץ לוויטסה ארנהיים. כמו כן, העניקה מינהלת הליגה את פרס כדורגלן העונה לערן זהבי, שסיים כמלך השערים עם 27 כיבושים. "אנחנו רוצים להגיד לפאקו תודה", אמר זהבי בסיום, "כשהוא בא בתחילת העונה היינו מרוסקים מנטלית, הוא עשה פה דברים גדולים וצריך להעריך אותו. נתחיל להעריך רק אחרי שהוא יעזוב".

עדכונים

דקה 89: 0-2 לפתח תקוה

שער! האלופה תסיים את העונה עם הפסד שני ברציפות, לא שזה משנה. המחליף עוז פרץ מוסר רוחב משמאל בתום מבצע יפה. הכדור מגיע ללירן רוטמן, שרק עלה לפני שתי דקות להופעת בכורה בליגה, וכבר מבקיע מקרוב את השני של פתח תקוה.

דקה 70: ראדי מאחור

מכבי לא מצליחה להשוות. הפעם תור ראדי לפספס, אחרי שהבעיטה שלו מרחוק - הודות למסירה של זיו - יוצאת החוצה.

דקה 35: זהבי לקורה

מתפרצת למכבי, שניים על אחד. זהבי דהר כל הדרך לרחבה, ומזווית אלכסונית בעט לקורה הקרובה. ברק יצחקי נותר פנוי.

דקה 28: דיין מפספס

הזדמנות נוספת לפתח תקוה. הפעם שמש מכניס כדור מסוכן לרחבה, אך דיין לא מספיק להגיע אליו.

דקה 18: 0-1 למכבי פתח תקוה

שער! קניוק מעלה את האורחים ליתרון מפתיע עם בעיטה אדירה מחוץ לרחבה, שפוגעת במשקוף, יורדת לרשת ומשאירה את לוי תקוע במקום.

דקה 3: מיכה, גבוה

הזדמנות ראשונה למכבי תל אביב. מיטרוביץ' מגביה כדור יפה לרחבה, שם מיכה בועט בנגיעה מעל השער.

הרכבים

מכבי תל אביב: ברק לוי, יובל שפונגין (שרן ייני, 65), עומרי בן הרוש (נוסא איגייבור, 46), דור פרץ, יואב זיו, מהראן ראדי, גל אלברמן, ניקולה מיטרוביץ', דור מיכה, ברק יצחקי (ראדה פריצה, 58), ערן זהבי

מכבי פתח תקוה: צחי גיגי, דור אלו, עומר דנינו, איוון הרצג, נאור פסר, גיא מלמד (עוז פרץ, 61), מושיקו לוגסי (יובל יעקובוביץ', 75), גידי קניוק, יואכים מונונגה, רועי דיין (לירן רוטמן, 87), עידן שמש

תגובות