אוהדי בית"ר ירושלים התפרעו בהפסד 5-1 לשרלרואה

אוהדי האורחת זרקו אבוקות, גרמו להפסקה זמנית של המשחק ופצעו את השוער הבלגי בתצוגה נוראית של קבוצתם. הפועל באר שבע ותון נפרדו ב-1-1

משה בוקר
משה בוקר

עוד לפני המשחק הערב (חמישי) במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית, כשהם ישובים ביציעיהם המופרדים וממתינים לפתיחת המשחק, הצליחו אוהדי בית"ר ירושלים ושרלרואה להתעמת. בדיעבד, היה זה רק המבוא. פחות מדקה משריקת הפתיחה נעצר המשחק אחרי שהאוהדים מישראל זרקו לכר הדשא אבוקות, וחודש רק לאחר שלוש דקות.

אחרי יתרון מוצדק של הבלגים הגיע שער שוויון נאה ומקרי של בית"ר, מרגלי דובב גבאי. התחושה הטובה של האורחים נעלמה מהר, כשרגע לפני הירידה להפסקה הורחק אלי דסה בעקבות כניסה פראית בשחקן בלגי. שלוש דקות בלבד במחצית השנייה נדרשו לבלגים כדי להחזיר לעצמם את היתרון, שתפח עד לסיום ל־5–1. בדקה ה־77 השאיר פבלו דה לוקאס את בית"ר בתשעה שחקנים אחרי עוד כניסה פראית, ואוהדי בית"ר — שהתקשו לעכל את התבוסה — עוד הספיקו לזרוק בסיום חפץ לעברו של שוער שרלרואה ניקולה פנטו, שירד מהמגרש כשהוא שותת דם.

מעבר להפסד שסיים למעשה את העונה האירופית שלה, בית"ר צפויה לספוג עונש קשה מאופ"א, מה שהרתיח את אלי טביב. הבעלים, שזעם על האוהדים ועל השחקנים שניגשו אליהם בסיום, החליט להקפיא את התוכניות לחזק את הקבוצה ולנסות לזהות את האוהדים שהשליכו חפצים. ״בית״ר ירושלים תספוג עונש חמור עם קנס כספי גבוה ואני צריך לשלם את המחיר בגלל איזה 150 חוליגנים שהמשטרה ובתי המשפט בארץ לא מסוגלים לטפל בהם״, אמר טביב למקורביו בסיום.

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "ההתאחדות לכדורגל מגנה בכל פה את ההתנהגות שלוחת הרסן וחסרת האחריות של חלק מאוהדי בית״ר ירושלים במשחק בשרלרואה, גם אם קדמה לכך פרובוקציה כלשהי מצד הקהל המקומי. עצוב שהכדורגל הישראלי, שזוכה לתשבוחות בימים אלה על אירוח אליפות אירופה לנשים, נפגע מהתנהגות מעין זו".

תגובת מנהלת הליגה: "חבל שאחרי עשרות שנים בהם האוהדים הישראלים נתנו מופעי עידוד שפארו את הכדורגל הישראלי באירופה, באו היום חלק מאוהדי בית"ר י-ם וביזו את הכדורגל הישראלי בכלל ואת המועדון שלהם בפרט. מופע של השלכת חזיזים לכר הדשא, לצד תלייתו של דגל כהנא חי, מהווה שיא של התנהגות פרועה וחסרת כל כבוד מינימלי כלפי כל העוסקים בענף. אומנם המשחק האמור איננו חוסה תחת כנפי המינהלת, אך אנו מוצאים לנכון להביע את שאת הנפש מהתנהגות נלוזה זו של אוהדי בית"ר.

12,500 אוהדים הגיעו הערב (חמישי) לאיצטדיון טדי, מדגישים כמה התגעגעו בבאר שבע לכדורגל במסגרת אירופית. על הדשא הופיעה לראשונה העונה החבורה של ברק בכר, רוויה בשמות גדולים שנדרשים כעת לפדות לא מעט הבטחות.

הערב מול תון הם לא כל כך הצליחו. באר שבע אמנם הפגינה ניצוצות — לרבות השער המצוין מהאוויר של אובידיו חובאן אחרי בישול נהדר של מאור בוזגלו — אבל במחצית השנייה נסוגה לאחור והבליטה בעיקר את דודו גורש בשער. שלוש דקות לסיום גם השוער החדש לא היה יכול להושיע, כשהשווייצים כבשו שער חוץ יקר מהנקודה הלבנה.

"זה מאכזב, כי הגענו להרבה מצבים עד הפס האחרון", סיכם ברק בכר, "בסך הכל בשביל שלב כזה של העונה שיחקנו טוב. החבר'ה נתנו 200 אחוז. אנחנו שווים גול במשחק, ואני מאמין שניתן אותו בשבוע הבא. נעשה הכל כדי לעבור. הקהל זה משהו שלא חוויתי, הרגישו אותו מאוד במהלך המשחק. נקווה לא לאכזב אותו במשחק הבא".

עדכונים

שרלרואה - בית"ר ירושלים

מהלך המשחק

דקה 90+3 - 1-5. קבאנו מקנח בשער נוסף שניות לפני שריקת הסיום.

דקה 88 - 1-4. סטבנס שנכנס במחליף שוב מצנל חולשה בית"רית בהגנה וכבר הופך את זה לתבוסה.

דקה 77 - דה לוקאס, שנכנס רק לפני 22 דקות, רואה את הכרטיס האדום אחרי כניסה מסוכנת. בית"ר נותרת בתשעה שחקנים.

דקה 68 - 1-3. שלוש מסירות מעבירים ביניהם הבלגים אחרי כדור קרן ברחבה של בית"ר עד שלפולה נמאס להתשעשע ולבעוט פנימה את השלישי עבור קבוצתו ואת השני שלו הערב.

דקה 48 - 1-2 שרלרואה. שוב הגנת בית"ר נתפסת בקלקלתה. הגנת האורחים מתקשה להרחקי כדור רוחב, קבאנו אומר תודה ובועט לחיבורים את השני של הבלגים, שעולים ליתרון מוצדק.

דקה 45+2 - אלי דסה רואה את הכרטיס האדום הישיר אחרי עבירה גסה מאוד. החלטה נכונה של השופט.

דקה 38 - בית"ר כמעט ועולה ליתרון. פרדה מרים את הכדור לעבר הרחבה, ואיכשהו מצליח להגיע עד לשער, שם מרחיק אותו השוער הבלגי ברגע האחרון.

דקה 35 - 1-1. בית"ר חוזרת לעניינים בניגוד מוחלט למהלך המשחק. צעירי שולח כדור ארוך לעברו של גבאי, שמצליח להשתלט על הכדור ובנגיעה אחת חכמה להקפיץ מעל השוער ואת האוהדים ביציע, ששוב בוחרים לחגוג עם אבוקות.

דקה 33 - שוב כדור רוחב נבעט לעברו של פולה, אך הוא מפספס רק בקצת את הכדור ובית"ר ניצלת מספיגת שער נוסף, כזה שספק אם היתה מתאוששת ממנו.

דקה 10 - 0-1 שרלרואה. התפקה מתפרצת שווייצית פוגשת הגנה בית"רית דלילה. כדור הרוחב של טנמון מוצא את פולה לא מכוסה בתוך הרחבה, ומשם אין לו בעיה לכבוש.

הרכבים
שרלרואה: ניקולה פנטו, סטרגו מרינו, סבסטיאן דווא, חאבי מארטוס, פרנסיס אנגנגה, דיומרסי אנדונגלה, נסקנס קבאנו, אנס סאגליק, דמיאן מארק, קלמון טנמון, דויד פולה.

בית"ר: בוריס קליימן, אלי דסה, טל כחילה, דניאל אסקלינג, דושאן מאטוביץ', עומר נחמני (30, נס זמיר), קלאודמיר, עומר אצילי, לירוי צעירי (75, לידור כהן), דני פרדה (55, פאבלו דה לוקאס), דובב גבאי.

הפועל באר שבע - תון

מהלך המשחק

דקה 87 - 1-1. השופט רואה את חובאן מכשיל את רוחאס ברחבה ופרונטינו משלים את המאלכה מהנקודה הלבנה.

דקה 76 - תון כמעט ומשווים, אך עצירה אדירה של גורש מקו השער מצליה את הבאר שבעים.

דקה 72 - מהלך יפה של ביטון מסתיים בבעיטה שלו מסף הרחבה, השוער נמצא מוכן.

דקה 63 - בוזגלו, שוב הוא, מכניס כדור נהדר לרחבה, שעובר שני שחקנים לפני שמגיע לשהר המופתע, שמחמישה מטר לא מצליח לסכן את השער.

דקה 53 - פתיחה בינונית למחצית השנייה. חובאן מנסה את כוחו מכ-25 מטר, השוער קולט ללא בעיות.

דקה 43 - ראדי מזהה את בוזגלו חותך מהאגף אל תוך הרחבה ומוצא אותו בכדור נהדר, אך הבעיטה של הקשר פוגעת במגן שווייצי לפני שהיא חולפת בסמוך לקורה בדרכה החוצה.

דקה 26 - 0-1 באר שבע. שער נהדר של חניכיו של בכר. בוזגלו מכניס כדור מתוחכם לרחבה, וחובאן, תוך כדי נפילה, כשבגבו מגן ומולו רק השער, ממשיך אותו פנימה בצורה נהדרת.

דקה 25 - מהלך נאה של בוזגלו באגף ימין מסתיים בהרמה, אותה מפספסים שני ראשים אדומים.

דקה 16 - באר שבע יוצאת להמתפרצת אחרי דקות מבולבלות מצד שתי הקבוצות. מליקסון מנסה להכניס את הכדור לעברו של חובאן שנכנס לרחבה, אך הכדור של הקשר חזק מדי וההגנה השווייצית מצליחה להרחיק.

דקה 4 - השווייצים יוצאים להתקפה מהירה, בסיומה פרונטינו מנסה את כוחו מכ-20 מטר, אך הכדור חולף רק בסמוך לקורה של גורש.

הרכבים
באר שבע: דודו גורש, בן ביטון, וויליאם סוארס, שיר צדק, אופיר דוידזאדה, מאור בוזגלו, ג'ון אוגו, אובידיו חובאן, מהראן ראדי (88, רועי גורדנה), מאור מליקסון (77, אנתוני וואקמה), אליניב ברדה (60, בן שהר).

תון: גיום פבר, שטפן גלרנר, פולביו סולמוני, מרקו בורקי, אנדראס ויטוור, מרקו רוחאס, דניס הדיגר, ג'יאנלוקה פרונטינו, מיכאל זיגפריד (16, ניקולה סוטר (67, אנריקו סקירינצקי)), נלסון פריירה, רומן בוס

אוהדי בית"ר זרקו אבוקות, והפסיקו זמנית את המשחק

לפני פתיחת המשחק התעמתו קהלי האוהדים של שרלואה ואוהדי בית"ר ירושלים. למרות שביניהם חצץ יציע, זה לא הפריע להם להשליך חפצים זה לעבר זה ולהשמיע קריאות גנאי. פחות מדקה מפתיחת המשחק אוהדי בית"ר גרמו להפסקתו, אחרי שזרקו לכר הדשא עשרות אבוקות. אחרי עיכוב של כשלוש דקות, חודש המשחק.

תגובות