קרית שמונה הודחה מאירופה אחרי 3-0 לסלובן ליברץ

סגנית האלופה שהגיעה לגומלין סיבוב המוקדמות השלישי בליגה האירופית בפיגור 2-1 כשלה להוות יריב לקבוצה הצ'כית, וסיימה את העונה האירופית שלה

אורי טלשיר
אורי טלשיר

שעה ורבע לפתיחת ההתמודדות, עד שהדיג'יי המקומי החליט להוציא לאור את פסקול הערב הקצבי שלו, המגרש בנתניה היה אחד המקומות השקטים שאפשר לדמיין - לא רק ביחס למשחק כדורגל רשמי במוקדמות הליגה האירופית, אלא גם בסולם הווקאלי של  קונצרט קהילתי. זמזומי הדבורים וציוצי הציפורים במגרש החנייה מזמן לא נשמעו באופן כה נהיר, וכך גם הכיפים שהחליקו שחקני קרית שמונה וסלובן ליברץ לפני שריקת הפתיחה.

גורל המסע האירופי של הצפוניים עניין בערך 600 איש, שהתפזרו להם בטריבונה התחתונה וקיוו שחניכיו של סאלח חסארמה יחוללו משהו דומה למה שעשתה מכבי תל אביב לוויקטוריה פלזן יום קודם לכן.

ואולם, הכדורגלנים הצ'כים שהגיעו לנתניה היו יותר ממוקדים, פחות שאננים ובעיקר לא עמדו בפני שום התנגדות. 33 דקות של שליטה סולידית בשדה תורגמו לכיבוש ראשון, עת אור אוסטוינד איבד את וולדימיר צ'ופל, שהסתנן לאגף אחרי הוצאת חוץ והעביר רוחב לדויד פאבלקה, ומשם לשער החוץ היקר של ליברץ.

בדקה ה־37 ייצר אחמד עאבד איום מקומי ראשון, אבל הכדור ששלח דקה להפסקה יוזף שוראל — מ־20 מטר לחיבורים — סגר את הסיפור עוד לפני המחצית. מארק באקוש סיפק את החותמת. בשלב זה גם המחשבונים המתוחכמים ביותר לא יכלו להושיע את חסארמה. "אפשר להגיד ששום דבר לא עבד. לא הגענו למשחק", אמר המאמן והבטיח: "אנחנו עוד לא מחוברים. בסוף נראה קבוצה חזקה בקרית שמונה". השוער גיא חיימוב סיכם: "עשינו הכל הפוך".

עדכונים

דקה 52 - 0-3

עכשיו זה כבר גמור. הצ'כים יוצאים למתפרצת עם שני שחקנים, שאלה עושה כרצונו ולבסוף מוסר את הכדור לעברו של באקוש, שלבדו מול חיימוב לא ממש מתקשה. 

דקה 44 - 0-2

הצ'כים לא מעוניינים להשאיר עניינים לא סגורים למחצית השנייה, אז בתום מבצע קבוצתי נאה שוראל מגיע מאחור כדי לשלוח טיל לחיבורים מכ-20 מטר. קרית שמונה בדרכה הבטוחה להדחה מאירופה.

דקה 38

עאבד משתלט על כדור שמוגבה לעברו בתוך הרחבה, מוריד אותו ובועט לפינה הרחוקה, אך השוער הצ'כי מגיב היטב. ההזדמנות הטובה ביותר הערב של המארחים. 

דקה 33 - 0-1 לוברץ

תרגיל נאה של הצ'כים מהוצאת החוץ. צופאל מוציא את כדור החוץ, מקבל אותו מיד בחזרה מראשו של חברו ומעביר כדור רוחב. ההגנה של חסארמה נרדמת בשמירה, מה שמאפשר לפאבלקה לבעוט בנוחות מתוך הרחבה ולהעלות את קבוצתו ליתרון יקר. 

דקה 24

אוסטוינד מוציא תא קרית שמונה למתפרצת, עובר שחקן אחד בצורה נהדרת, אך במצב של שלוש על שלוש לא מצליח לייצר מסירה מדויקת.

הרכבים

קרית שמונה: גיא חיימוב, עודד אלקיים, קאסיו פרננדס, גוטיירס לואיס, דניאל בורחל, אדריאן רוצ'ט (78, רועי שוקרני), וובה בראון (61, עדן שמיר), אור אוסטוינד (54, אופיר מזרחי), אחמד עאבד, אוגו אזוצ'וקוו, ברונו

סלובן ליברץ: תומאש קובק, ולדימיר צופאל, הרולינד שאלה, דויד הובורקה, לוקאש ברטושאק, דזון דלארז' (76, אייזק סאקי), זדנק פולפרכט, דויד פאבלקה, יוזף שוראל, מארק באקוש (80, מיכאל רבושיץ')

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ