קרית שמונה ניצחה את מכבי תל אביב וזכתה במשחק אלוף האלופים

למרות העובדה ששיחקה בעשרה שחקנים מהדקה ה-59 קרית שמונה השוותה פעמיים, גררה את מכבי תל אביב להארכה וניצחה 4-5 בפנדלים, שסיפקו מהומה בשיאה איים חיימוב לעזוב את המגרש. איזי שרצקי: "השופט רצה שנפסיד את המשחק"

משה בוקר
משה בוקר

עם כל הכבוד למשחק החשוב נגד באזל בפלייאוף על המקום בשלב הבתים של ליגת האליפות, מכבי תל אביב היתה צריכה להתמודד הערב (שבת) במפעל משמעותי בפני עצמו — אלוף האלופים. המאמן סלבישה יוקאנוביץ' הצהיר כי האלופה מתייחסת ברצינות רבה למשחק מול קרית שמונה, ובשבוע האחרון נערך בהתאם במטרה לזכות בתואר הראשון של העונה. הקהל הישראלי לא ממש יישר קו: "הסופר־קאפ הישראלי" נערך הערב לעיני 8,000 אוהדים בנתניה. אלה שהגיעו לפחות קיבלו דרמה — 120 דקות ובעיטות הכרעה דרמטיות מ־11 מטר.

בדרך כלל האלופה מתמודדת מול מחזיקת הגביע לפני פתיחת העונה, אלא שהעובדה שמכבי מחזיקה בשני התארים גרמה לכך שקרית שמונה — שסיימה כסגניתה בעונה שעברה — נבחרה כיריבתה. אורחת הכבוד היתה שרת התרבות והספורט מירי רגב, שצפתה ביוקאנוביץ' מחשב היטב את הדקות של שחקניו. אלי דסה, שהצטרף בשבוע שעבר, ערך הופעת בכורה בהרכב, כשחברו מבית״ר ירושלים שלומי אזולאי פתח על הספסל. גילי ורמוט חזר אליו, בעוד מעמדו של קרלוס גארסיה ממשיך להיות מעורער. 

אחרי שבמחצית הראשונה חואן פבלו קולינאס השאיר את מכבי תל אביב במשחק, התעורר העניין במחצית השנייה. לואיס גוטיירס הורחק בדקה ה־59 בהחלטה מפוקפקת של השופט אוראל גרינפלד, והשאיר את קרית שמונה בעשרה שחקנים. מכבי היתה חלשה ומפוזרת, אבל כמעט כרגיל, קיבלה שער נהדר מערן זהבי, שבדקה ה־70 התקדם ללא הפרעה עד קו ה־16 ובעט נהדר לפינה העליונה באלכסון. 

הצהובים לא הספיקו לחגוג הרבה לפני שהגנתם שוב נתפסה ברגע של חולשה. דין מימוני המחליף כבש מקרוב מכדור קרן כעבור שלוש דקות בלבד. במצב הזה שלח יוקאנוביץ' למערכה גם את ברק יצחקי. מכבי תל אביב לא ממש רצתה הארכה רגע לפני המשחק החשוב מול באזל, אבל בדיוק לשם היא נגררה. שם, כבר הכושר גופני עשה את שלו: קרית שמונה נראתה עייפה וספגה בדקה ה־103 אחרי הרחקה רעה של מימוני, שפגשה את הגוף של זהבי. אלא שהסגנית שוב הוכיחה אופי, וכפתה בעיטות הכרעה אחרי שער בעקב של אחמד עאבד, חמש דקות לסיום. 2–2 בתום 120 דקות.

הדרמה האמיתית התרחשה בבעיטות ההכרעה. זהבי ניגש לבעוט ראשון ונהדף על ידי גיא חיימוב, אך גרינפלד הורה על בעיטה חוזרת בשל קפיצה מוקדמת של השוער. רצו הגורל וחיימוב, וגם בפעם השנייה זהבי נהדף. קולינאס הדף בצד השני את הבעיטה של עאבד, בן חיים כבש בבעיטה חלשה ומדויקת וקאסיו פרננדס הישווה ל־1–1. בן חיים החזיר את היתרון למכבי, עדן שמיר שוב איזן ואזולאי העלה את מכבי ל־3–2. גם מימוני, יצחקי ו־וובה בראון דייקו, לפני שהתסריט עם זהבי חזר על עצמו עם דור מיכה: האחרון בעט, נהדף וגרינפלד הורה על בעיטה חוזרת. חיימוב איים לעזוב את המגרש לפני ששוכנע לחזור על ידי אנשי קרית שמונה. חיימוב התעשת בזמן והצליח להדוף את הבעיטה השנייה, משאיר את הבמה לרגע הגדול של אלי בלילתי בן ה־18. בעיטה מדויקת העניקה לקרית שמונה ניצחון 5–4 בפנדלים, מדליות מפוארות ואת התואר הראשון של העונה.

"זו הפתעה גדולה", סיכם בעלי קרית שמונה, איזי שרצקי, שזעם על גרינפלד: "כבר לא האמנתי שבפנדלים השופט שרק פעמיים לפנדל חוזר. אני לא רוצה לבכות על שופטים, אבל כולם ראו מה היה. הוא רצה שנפסיד את המשחק".

עדכונים

פנדלים

פנדל 1: חיימוב עוצר את הפנדל של זהבי, אך השופט מורה על בעיטה חוזרת בשל קפיצה מוקדמת של השוער. גם בפעם השנייה חיימוב מציל.

פנדל 2: גם קולינאס מציל, הפעם המחמיץ הוא עאבד. 0-0 אחרי שתי בעיטות.

פנדל 3: בן חיים כובש בבעיטה חלשה ומדויקת לפינה התחתונה. 0-1 מכבי.

פנדל 4: קאסיו פרננדס כובש בקלילות, 1-1.

פנדל 5: בן חיים כובש, הכדור עובר מתחת לגופו של חיימוב. מזל גדול לצהובים שעולים ל-1-2.

פנדל 6: קולינאס מזנק לפינה הנכונה, אך עדן שמיר מצליח לכבוש ולהשוות ל-2-2. 

פנדל 7: חיימוב שוב מזנק טוב, אך הבעיטה של שלומי אזולאי בכל זאת הולכת פנימה. 

פנדל 8: דין מימוני כובש בקלילות.

פנדל 9: יצחקי כובש ומחזיר את מכבי ליתרון.

פנדל 10: וובה בראון לא מתבלבל וכובש גם הוא.

פנדל 11:  חיימוב עוצר את הבעיטה של מיכה, גרינפלד שוב מורה על בעיטה חוזרת. החלטה משונה של השופט, שלא שומר על אחידות. גם את הבעיטה השנייה חיימוב עוצר.

פנדל 12: בלילתי כובש ומעניק את התואר הראשון של העונה לקרית שמונה. 

דקה 115 - 2-2

הוצאת החוץ מגיעה לצ'קומה שבתוך הרחבה. הוא מסתובב נהדר ומעביר כדור רוחב טוב, אותו פוגש ראשון עאבד כדי לשלוח אותו לרשת עם העקב. 

דקה 111

בן חיים יוצא למתפרצת אחרי כדור חופשי של קרית שמונה. חלוץ מכבי מגיע עד למפגש מול חיימוב, ממנו יוצא השוער כמנצח.

דקה 103 - 1-2 מכבי תל אביב

בן הרוש מבצע סלאלום מרשים אל תוך הרחבה, ממנה הוא מעביר כדור רוחב חד וחזק. מימוני מרחיק, אך הכדור פוגע בזהבי ונכנס פנימה. שער מקרי מעלה את מכבי ליתרון ומקרב אותה לזכייה בתואר. 

דקה 90+1

מיכה מגביה את הכדור לכיוונו של יצחקי, שעוצר על החזה ומשחרר בעיטה טובה, אך כזו שהולכת קצת מעל למשקוף.

דקה 73 - 1-1

מימוני מגיע ראשון לכדור הקרן ודוחק פנימה את השוויון, שלוש דקות בלבד אחרי השער של זהבי. קרית שמונה חוזרת לעניינים. 

דקה 70 - 0-1 מכבי תל אביב

זהבי מקבל מסירה קצרה מבעיטה חופשית, הוא מתקדם לעבר הרחבה, ומסיפה משחרר בעיטה אדירה, כזו שנעצרת רק בחיבור. זהבי עושה זאת שוב, מכבי תל אביב חוגגת. 

דקה 59 - גוטיירס מורחק

השופט רואה את גוטיירס מכשיל את זהבי בעודו שועט לעבר חיימוב ושולף לבלם את הכרטיס הצהוב השני שלו הערב. קרית שמונה נשארת בעשרה שחקנים. 

דקה 48

זהבי מכניס כדור מצוין לאיגייבור בין שני שחקנים, הקשר הניגרי עובר עוד שניים כדי לפגוש את חיימוב ולבעוט החוצה את הכדור. מהלך נאה, פספוס רע. 

דקה 45+1

בכן חיים מוכשל על סף הרחבה של חיימוב, השופט שורק לבעיטה חופשית. זהבי בועט כדור שטוח וחזק, שמתגלגל בסמוך לקורה והחוצה. 

דקה 9

כדור טוב של בראון מציב את עאבד במצב של אחד על אחד מול קולינאס, ושוב השוער יוצא מהדו קרב כשידו על העליונה. 

דקה 7

הרחקה לא טובה של ההגנה הצהובה מאפשרת לאעבד לבחון את קולינס עם בעיטה חזקה מחוץ לרחבה, השוער הספרדי מגיב היטב. 

הרכבים

מכבי תל אביב: חואן פאבלו קולינאס, אלי דסה, טל בן חיים, איתן טיבי, עומרי בן הרוש, ניקולה מיטרוביץ' (74, ברק יצחקי), גל אלברמן, אבי ריקן (90, דור מיכה), נוסא איגייבור (67, שלומי אזולאי), טל בן חיים, ערן זהבי.

קרית שמונה: גיא חיימוב, עודד אלקיים, קאסיו פרננדס, לואיס גוטיירס, דניאל בורחל (91, אלי בלילתי), רועי שוקרני, וובה בראון, עדן שמיר, אחמד עאבד, אופיר מזרחי (64, דין מימוני), ברונו (77, הוגו צ'קומה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ