מכבי תל אביב הובסה 4-0 על ידי צ'לסי

הצהובים לא היוו יריב לאלופת אנגליה במשחק הראשון של ליגת האלופות. וויליאן, אוסקר, דייגו קוסטה וססק פאברגאס הבקיעו. ערן זהבי: "קיבלנו סטירה"

שאול אדר
סטמפורד ברידג'
שאול אדר
סטמפורד ברידג'

סטמפורד ברידג' אינו איצטדיון יפה או מרשים במיוחד והקהל של צ'לסי בלילה ראשון של ליגת אלופות מול יריבה מהדרג התחתון הוא קהל מהשקטים באירופה. כמעט בכל שלבי המשחק ניתן היה לשמוע רק את אוהדי מכבי תל אביב שרים. הם הגיעו מוכנים, עשו ככל יכולתם ותמכו בשחקנים, ועדיין פחד במה נפל על הצהובים והכריע את ההתמודדות.

פערי הרמות בין שתי הקבוצות ברורים גם בזמן משבר אצל אלופת אנגליה, אבל מכבי כשלה בביצוע הדברים הפשוטים ביותר. הגישה היתה נכונה, מכבי ניסתה לתקוף, הגיעה למספר הזדמנויות ולא נתפסה בחיסרון מספרי מאחור במחצית הראשונה, אבל הרבתה לאבד כדורים ונכשלה במשחק ההגנה הבסיסי. צ'לסי יכולה רק להודות על ההזדמנות לשיפור המורל והביטחון העצמי ושלוש הנקודות הקלות.

יש כנראה דברים שאי אפשר להתכונן אליהם וההתרגשות ניכרה כמעט בכל פעולה. צ'לסי לא השתפרה באופן קיצוני מזו שפתחה את העונה באופן כה כושל, אבל כבר בדקה החמישית קיבלה פנדל, אותו העיף אדן הזאר מעל למשקוף. השער של וויליאן והפנדל השני של צ'לסי, שיתוף פעולה של שני הטל בן חיים, היו כישלונות אישיים של מכבי ובראשם הבלם הוותיק, שהבטיח לא לחגוג וקיים. היו למכבי רגעים יפים ושלוש הזדמנויות של ממש, אבל הכישלון המנטלי מנע ממנה כל אפשרות לחזור מלונדון עם הישג.

צ'לסי ניצחה אינספור משחקי ליגת אלופות מול יריבות דומות למכבי תוך עשיית המינימום, הערב היא רק השתפרה והיתה נחושה להגדיל את התוצאה. במקום להסתפק ב־2–0 דל המשיכו שחקניו של ז'וזה מוריניו להילחם על כל כדור, משהו שקשה לומר על שחקני מכבי. הזאר וחבריו עברו את השחקנים בצהוב בקלות מביכה, והתוצאה הסופית, 4–0, שיקפה בהחלט את המתרחש על המגרש.

לקראת הסיום איבדה מכבי גם את המשמעת הטקטית, וסלבישה יוקאנוביץ' נראה מיואש על הקווים. התקפה מתפרצת בראשות הזאר הובילה לשער הרביעי ולחותמת של תבוסה שעשויה להועיל למכבי בתהליך הסקת המסקנות — היא תהיה חייבת לשחק בהמשך בריכוז מלא, ללא פחד במה או התרגשות מהעובדה שהנה הם בליגת האלופות עם ההמנון המוכר וכל זה.

"צפיתי שיהיה משחק קשה, אני מקווה שבמשחק הבא נהווה יריב ראוי יותר. זו הרמה הגבוהה ביותר", אמר יוקאנוביץ' בסיום, וערן זהבי הוסיף: "קיבלנו סטירה, ונתמודד איתה. נתנו להם יותר מדי כבוד, היינו מהוססים, ומול שחקנים כאלה זה עלה לנו ביוקר".

אוהדי מכבי הסתובבו בגשם סביב סטמפורד ברידג' עם חולצות "אני מכבי, מי אתם בכלל", וקיבלו את התשובה. הם מכבי, אלופת ישראל בשלוש השנים האחרונות. נקודה.

עדכונים

דקה 88

דור פרץ פורץ באגף ימין ומעביר כודר רוחב נהדר לרחבה. איגייבור מגיע טוב, אבל מחמישה מטרים מחמיץ את המסגרת.

דקה 78: 0-4 לצ'לסי

מתפרצת לצ'לסי, ארבעה על שניים. ראיקוביץ' הודף את הבעיטה בשמאל של רמי, אל מול הריבאונד של פאברגאס אין לו מה לעשות.

דקה 55

ההזדמנות הטובה ביותר של מכבי עד כה. מיטרוביץ' מגביה לרחבה מימין, וריקן ממשיך בבעיטה בנגיעה. הכדור פוגע באספיליקואטה ויוצא לקרן.

דקה 4+45: 0-2 לצ'לסי

דייגו קוסטה חודר לרחבה. בן חים הקטן מנסה להכשילו עם הידיים, בן חיים הגדול מצליח לעשות זאת עם הרגליים. אוסקר בועט שטוח לפינה השמאלית.

דקה 38

קייהיל מוסר ברחבה לדייגו קוסטה, שבתורו מבצע מספרת שמגיעה לאוסקר, שממשיך בנגיעה עם כדור למשקוף. הקוון מרים דגל לנבדל.

דקה 31

בן חיים מוכשל מחוץ לרחבה. מיטרוביץ' מגביה את הבעיטה החופשית, זהבי מתגנב קדימה, אך הנגיחה שלו לא מדויקת.

דקה 15: 0-1 לצ'לסי

בעיטה חופשית לצ'לסי, קרוב ל-30 מטרים אלכסונית מהשער. וויליאן מגביה כדור לרחבה, איש לא עושה מאמץ להגיע אליו - לרבות השוער - וזה נעצר רק ברשת.

דקה 6

ראיקוביץ' ביציאה הרפתקנית לכדור עומק של רמי מכשיל את וויליאן בקצה ברחבה. האזר ניגש לבעוט את הפנדל - ושלח אותו ליציעים.

הרכבים

צ'לסי: אסמיר בגוביץ', ססאר אספיליקואטה, קורט זומה, גארי קייהיל, באבא רחמן, רובן לופטוס-צ'יק (ברטרנד טראורה, 77), ססק פאברגאס, וויליאן (דייגו קוסטה, 23), אוסקר (ראמירס, 65), אדן הזאר, לוק רמי

מכבי תל אביב: פרדראג ראיקוביץ', יובל שפונגין (דור פרץ, 71), איתן טיבי, טל בן חיים, עומרי בן הרוש, גל אלברמן, ניקולה מיטרוביץ', אבי ריקן (דיאן ראדוניץ', 64), נוסא איגייבור, טל בן חיים (דור מיכה, 64), ערן זהבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ