מכבי תל אביב רשמה הפסד שלישי בליגת האלופות אחרי 2-0 לפורטו

למרות שיפור ביכולת וחולשה של הפורטוגלים, הצהובים יצאו גם מהדרגאו עם אפס שערים ואפס נקודות אחרי כיבושים של אבובקר וברהימי במחצית הראשונה

דור בלך
דור בלך

מכבי תל אביב היתה נחושה לשנות את התסריט הקבוע שלה בשלב הבתים בליגת האלופות העונה. היא עלתה במערך מעט שונה, באה בגישה קצת אחרת והרגישה שהערב הזה הוא שלה. וזה התחיל ממש כך. בחצי השעה הראשונה שטפת אלופת ישראל את הדרגאו. פורטו נראתה לא מוכנה, הקהל שהשאיר שליש איצטדיון ריק גם כן היה ישנוני. ערן זהבי החמיץ הזדמנות נוחה, כך גם טל בן חיים החלוץ כשהחליט לנסות לסחוט פנדל במקום לבעוט. מכבי הכתיבה את הקצב וגם רצה הרבה יותר מהפורטוגלים. 

ואז, בדקה ה־31, הדרקונים התעוררו ממרבצם, פתחו מבערים ועד סוף המחצית עקפו את מכבי בכל פרמטר, כולל הקילומטרים בריצה. אבובקר החל לאפס כוונות, ובדקה ה־37 ברח להגנת מכבי ונגח כדור אימתני אל השער שהכניס את פרדראג ראיקוביץ' אתו אל הרשת. חלפו ארבע דקות ואבובקר שוב שבר את הגנת הצהובים בנגיעה ומצא את ברהימי לא מכוסה, כדי לגלגל בקלות אל הרשת את השני.

גם למחצית השנייה עלתה מכבי היטב, אבל משהו אבד. המשמעת הטקטית התרופפה והשחקנים עברו ליכולות אישיות. זה לא היה רע, אבל לא היה זה. פורטו היתה קרובה יותר לשער שלישי ממכבי לראשון. בדקה ה־67 היה טל בן חיים הבלם קרוב מאוד לכבוש, אבל לשער הלא נכון, כששלח כדור לקורה של ראיקוביץ'.

פורטו, שקיוותה לטיול ערב קליל, הבינה ששני השערים המהירים יגשימו את תוכניתה והחלה להשתעשע. בינתיים במכבי, בן חיים החלוץ וזהבי החליטו לעשות הכל כדי להיות אלה שישברו את בצורת השערים של הקבוצה במפעל. כל אחד ניסה לבד, במעין תחרות כישורים מאולתרת, שהיתה רחוקה מלהרשים את שחקני פורטו.

אז זה לא היה הערב של מכבי, אבל זה נראה הרבה יותר טוב מבשני המשחקים הקודמים. היא נראתה חלק מהמפעל, ואם תשחזר את היכולת מחצי השעה הראשונה לזמן ארוך יותר אולי אפילו תצליח לקחת נקודות. גם ההיסטוריה של הישראליות במפעל מאירה פנים להשתפרות של מכבי — בכל ארבעת הקמפיינים הקודמים צברו הישראליות שלוש נקודות בלבד בסיבוב הראשון של הבית. בסיבוב השני זה כבר עלה ל־13. מכבי תקנה שלוש.

עדכונים

דקה 80

התקפה נאה של פורטו מסתיימת בבעיטה של מקסי פריירה מתוך הרחבה, אך הכדור שלו הולך מעל לשערו של ראיקוביץ'.

דקה 75

שוב בן חיים. הפעם הוא מלהטט באגף ימין, ובסיום מבצע אישי נאה הוא מעביר כדור רוחב, אליו מאחרת להגיע רגל צהובה. הזדמנות מצוינת לצהובים. 

דקה 67

טייו מלהטט באגף שמאל ומעביר כדור רוחב אליו מגיע טל בן חיים, רק כדי להפגישו עם הקורה. מכבי ניצלת משער עצמי.

דקה 64

דקות טובות של הצהובים. מבצע אישי נאה של מיכה מסתיים במסירה לריקן, הקשר בועט טוב אך הכדור הולך קצת מעל למשקוף. 

דקה 41 - 0-2

ההגנה הצהובה מתפרקת. אבובקר מוצא את ברהימי בכדור אחד שמבטל את כל ההגנה, ומול ראיקוביץ' האלגי'ראי מגלגל בקלילות את הכדור לרשת. 

דקה 37 - 0-1 פורטו

ליאון מרים כדור רוחב טוב, אבובקר נשאר לא מכוסה בתוך הרחבה ומול ראיקוביץ' נוגח פנימה ללא בעיות. 

דקה 25

לאיון מרים כדור טוב לרחבה, שוב אבובקר בורח לגארסיה, ולמזלו של הבלם הכדור של החלוץ לא הולך לכיוון המסגרת. מזל גדול לצהובים.

דקה 16

בן חיים ממשיך לעשות צרות להגנה הפורטוגלית. הפעם הוא חודר לתוך הרחבה ועובר שחקן אחד, אך במקום לבעוט הוא נופל ברגע שהוא מרגיש מגע, למרות שלא היה פנדל. בן הרוש עוד בועט, אך הבעיטה חלשה מדי ויוצאת החוצה.

דקה 13

מתפרצת צהובה ברגליו של בן חיים, שמוצא את זהבי ממתין ליד הרחבה. מספר 7 בצהוב בועט, אך הכדור לא הולך למסגרת.

הרכבים

פורטו: איקר קאסיאס, מקסי פריירה, ברונו מרטינס אינדי, איוון מרקאנו, מיגל לאיון, רובן נבס, יאסין ברהימי (84, הקטור הררה), אנדרה אנדרה, ג'יאנלי אימבולה (54, דנילו), ונסן אבובקר, חזוס קורונה (54, כריסטיאן טייו)

מכבי תל אביב: פרדראג ראיקוביץ', איתן טיבי, עמרי בן הרוש, טל בן חיים, קרלוס גארסיה, גל אלברמן, ערן זהבי, דור מיכה (73, גילי ורמוט), ניקולה מיטרוביץ' (56, אבי ריקן), דור פרץ, טל בן חיים (84, ברק יצחקי). 

תגובות