דור בלך
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מאור בוזגלו מול מכבי חיפה, הערב
מאור בוזגלו מול מכבי חיפה, הערבצילום: שרון בוקוב
דור בלך

עם הרבה קופים על הגב ובלי מאור מליקסון הגיעה הפועל באר שבע לבקר בחיפה, מקום בו לא ניצחה את מכבי במשך 19 שנים. הלחץ, שרק גובר עם כל מחזור שעובר, עשה את שלו במחצית הראשונה, אותה פתחו האורחים מהדרום רע מאוד.

הקבוצה של ברק בכר התקשתה לנווט את הכישרון ללא מליקסון. מאור בוזגלו, שחזר לכשירות ותפס את מקומו, אמנם הבטיח כי יכבוש, אך התקשה להיכנס לנעליו של המאור הנוסף. כבר בדקה ה־12 הכל הפך מקשה לקשה מאוד, כשעטאא ג'אבר יישר כדור לרחבה וגליינור פלט גלש לעברו יחד עם וויליאם סוארס. הכדור חלף בקשת מעל דודו גורש וחדר לשער.

בוזגלו אולי לא הצליח לנווט, אבל כדורגל של בידודים הוא יודע לשחק. הוא ניצל טעות קשה של טאלב טוואטחה בדקה ה־35, ומצא את בן ביטון לבד באגף ימין. המגן מסר חזרה לבוזגלו, שבנגיעה שלח את הכדור לרשת ואיזן את התוצאה.

במחצית השנייה באר שבע הגבירה את הלחץ, הן על חיפה והן על עצמה, והמשחק נתקע. האורחים ניסו ולא ממש הצליחו, בעוד הירוקים נראו כמי שיסתפקו בתיקו. בדקה ה־87 פלט שוב גרם לדודו גורש לכאב ראש, אלא שהפעם זה הגיע בעקבות בעיטה של החלוץ בראשו של השוער, ספק בכוונה. לשופט הרחבה גיא ברגר זה הספיק כדי לסמן למנשה משיח לא להסתפק בצהוב, וההולנדי הורחק. בזמן שנותר באר שבע הגיעה למצבים, אך לא מצאה את הרשת.

הנקודה עמה יצאה מחיפה הספיקה כדי להחזיר את באר שבע למקום הראשון, אבל עכשיו הלחץ שוב גובר. הרי למכבי תל אביב יש מאמן בשווי מיליון יורו על הקווים, ובאר שבע נמצאת כרגע בעמדה ממנה היא יכולה רק להידרדר. אם היא רוצה לקחת אליפות, היא תצטרך ללמוד לחיות טוב יותר עם כל הלחצים.

מכבי חיפה חוגגת
מכבי חיפה חוגגת את שער היתרון של פלט, הערב בחיפהצילום: שרון בוקוב

"זה היה סוג משחק בו אם היינו עולים ל־2–0 אחרי שכבר הובלנו, היינו מכריעים אותו", סיכם מאמן חיפה, רוני לוי, "ברגע שלא עשינו את זה, הכל היה קשה יותר. באר שבע קבוצה איכותית מאוד. אני לא מרגיש טוב בנוגע להרחקה של פלט. איני חושב שיש כאן מגמה נגדנו, אבל היתה כאן החמרה".

בכר העדיף לא לדבר על השיפוט. "אני רואה את זה כאיבוד שתי נקודות", אמר בסיום, "במחצית השנייה זה כבר נראה טוב והגענו למצבים, כך שיש לנו סיבות להיות אופטימיים. זה מעודד וניקח את זה למשחק הבא". המאמן גם התייחס לעזיבתו של עוזרו, שרון מימר, שסיכם את תנאיו כמאמן הפועל כפר סבא: "שרון היה מאוד משמעותי ועשה עבודה טובה מאוד. הוא רוצה להתקדם וזה לגיטימי, אני בטוח שהוא יצליח".

עדכונים