דור בלך
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
לידור כהן
לידור כהן חוגג את השער מול סכנין, הערבצילום: ניר קידר
דור בלך

1. עם מאות שוטרים ועשרות כלבי וסוסי משטרה בחוץ, המושבה נראתה הערב (שני) כמו מבצר, או לפחות כמו פתח תקווה בימי האורווה. שוטרים בדקו שוב ושוב כל אוהד, ביררו שלא מדובר באוהד סכנין שמחופש לאוהד בית"ר ולהפך. אוהדי סכנין נאלצו לרכוש כרטיסים בצורה מהפכנית – אוטבוס שחנה מחוץ ליציע שלהם ובו קופה. התרגולת מאוד ברורה – עולים מהדלת הקדמית, רוכשים כרטיס ויוצאים מהדלת האחורית. את 50 המטרים מאוטבוס הכרטיסים לכניסה ליציע, עשו האוהדים בקבוצות ובליווי שוטרים. שאטל רגלי, אם תרצו.

כבר לפני המשחק נעצרו ארבעה אוהדים, לאחר שרעולי פנים אוהדי בית"ר תקפו אוהדים של סכנין ופצעו אחדים. עם פתיחת המשחק, אוהדי סכנין שרקו בוז במהלך ההמנון ושרו "בדם ואש נבדה את פלסטין" ושיגרו אמצעים פירוטכניים אל עבר הדשא. הירושלמים הסתפקו בקללות ובייחולים שונים. האווירה המלחמתית עשתה את שלה והמתח בהחלט היה באוויר כשבסיום נרשמו שמונה עצורים. רק חבל שהמשחק היה אחד המשמימים שחווינו העונה.

אוהדי סכנין אתמול; ביזיון!שתפו שכולם ידעו!

Posted by Footime on Monday, January 18, 2016
אוהדי סכנין שורקים בוז בזמן שירת ההמנון

בדקה ה-34 הצליחו הירושלמים לעלות ליתרון. עומר אצילי הרים כדור מהאגף הימני, מחמוד קנדיל יצא בצורה נוראית ואייבינדר, מול שער ריק, גלש לכדור והשאיר ללידור כהן, שהיה צריך רק לגלגל את הכדור פנימה. בית"ר רשמה ניצחון שיחזק אותה במאבקי הצמרת, בעוד סכנין עם עוד הפסד שמקרב אותה אל הקו האדום. הכדורגל הישראלי מצדו, קיבל עוד ערב רווי באלימות ושחון מכדורגל.

אוטובוס אוהדים סכנין
אוטובוס הקסמים, הערב בפתח תקוהצילום: דור בלך

2. החיים בפסגה אולי זוהרים, אבל לפעמים קשים יותר. כשאתה ראשון יש לך רק מה להפסיד, ואם תאמינו לחברת השכרת רכב אמריקאית גדולה, מי שבמקום השני מנסה יותר — ולכן הוא טוב יותר. מכבי תל אביב בהחלט מאמינה לזה; במקום הראשון היא עוד התקשתה, אבל מרגע שעברה לנישת הרודפת החיים מחייכים אליה. גם הערב היא לא התקשתה במיוחד בחוץ מול הפועל עכו, בטח כשאחרי חמש דקות כבר זכתה ליתרון מספרי. עוביידה חטאב נראה כמו מי שהוטל עליו כישוף, בעט ללא סיבה וללא כדור בערן זהבי והורחק.

האלופה לא הבריקה, אבל היא לא נזקקה לכך. על אף היתרון המספרי, רק בדקה ה־43 הצליחה היכן שנפוליאון כשל וכבשה את הראשון בעכו. חילוץ אדיר של גל אלברמן תורגם לבישול לטל בן חיים, שכבש. בדקה ה־70 זה כבר היה 2–0 לאחר שנוסא איגיבור נותר לא מכוסה ברחבה ומצא את הרשת בקלילות. בדקה ה־82 איגיבור היה המבשל, כשמצא את שלומי אזולאי בדרך ל־3–0 קליל.

כמה קל זה היה עבור מכבי? ובכן, היא ניצחה ללא שער של זהבי, דבר שלא קרה כבר שלושה חודשים. לראשונה מזה כשנתיים, מכבי גם כבשה שלושה שערים מבלי שאף אחד מהם הוא מתוצרת הקפטן. ככה זה: כשאתה שני, אתה מנסה יותר — ומסתדר גם ללא הקפטן. 

ערן זהבי
ערן זהביצילום: Seffi Magriso ספי מגריז

"לא חשוב שלא כבשתי, אני שמח לפרגן לאחרים", סיכם זהבי, "התנאים היו קשים, היתה רוח חזקה, אבל הכי חשוב שניצחנו". המאמן המנצח, פטר בוס, טען כי בסך הכל היה מרוצה. "אי אפשר לשנות הכל בשבוע", אמר, "הייתי מרוצה, אבל צריך לשחק בקצב מהיר יותר. יש כאן שחקנים טובים".

חטאב, שמחה על הרחקתו בפני השופטים, טען כי זהבי קילל אותו קללות גזעניות ולכן בעט בו. זהבי הכחיש בנחרצות. "חטאב יצא טיפש אם הוא אומר שקיללתי אותו בצורה גזענית", הכריז, "כדאי לו שיחזור ממה שהוא אמר כי הוא פשוט ייצא יותר טיפש. זה ממש לא מה שקרה והמצלמות יעידו על כך. עדיף שיחזור בו, שלא ייצא מטומטם".

עדכונים