דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ערן זהבי מתקדם עם הכדור
ערן זהבי. "בזכותו מזכירים עכשיו את המעשים של סבא שלי", אומרת נכדתו של אלמליח, ליאור מאירצילום: ניר קידר
דור בלך

יום האהבה הוא כמובן לא היום היחיד בשנה שבו צריך להפגין חיבה, אבל בזוגיות ממושכת הוא תירוץ נפלא לשנות, לגוון, לעשות דברים קצת אחרת. כך מכבי נתניה, הודות לקהל אוהדיה ולבית הדין של ההתאחדות, גיוונה ואירחה את מכבי תל אביב דווקא באיצטדיון בפתח תקוה.

גם מכבי תל אביב גיוונה קצת ולא הרשימה מול האחרונה בטבלה. נתניה רגילה להוות לכל היותר תפאורה ליריבותיה העונה, והאלופה החליטה לכבוד היום המיוחד להפוך את זה למעניין יותר. למרות זאת, בדקה ה-14 מצא האריס מדוניאנין בכדור מדוד את עדן בן בסט. החלוץ, שלא מרבה לכבוש השנה וספק מעמדת נבדל, התעלה גם הוא ומצא את הרשת.

עם פתיחת המחצית השנייה הלכו בנתניה על הפתעה אדירה, ולראשונה מאז נובמבר כבשה שער שדה, תשיעי סך הכל העונה. בדקה ה-49 הרים מילאן סמילאניץ' הרים כדור לרחבה וסער בנבנישיתי נגח פנימה את השוויון. עם כל הכבוד ליום האהבה ולגיוון, יש הרגלים שקשה לשנות. בדקה ה-61 הגנת חילקה הגנת המארחת מתנות כהרגלה, כשברק לוי הדף בצורה נוראה כדור פשוט היישר לרגלי ערן זהבי, שכהרגלו בקודש מצא את הרשת. בדקה ה-84 דור מיכה גם כן חזר לסורו ורשם מסירת עומק אדירה על 30 מטר לטל בן חיים שנשאר לבדו מול ברק לוי, עבר אותו בקלילות וקבע את תוצאת המשחק, 1-3.

"התחלנו נורא, איבדנו כדורים, אבל אחרי זה שיחקנו מדויק יותר", אמר בסיום המאמן המרוצה פטר בוס, שהתייחס גם לצימוק הפער בצמרת לחמש נקודות: "האם המרדף אחר באר שבע גרם לכך? אני לא חושב, זו סתם תיאוריה. אנחנו לא יותר בלחץ מהם - הם מרגישים שאנחנו נושפים בעורפם". מנגד, מנחם קורצקי נשמע בעיקר מאוכזב: "התכוננו כמו שצריך, המשחק הלך לכיוון שלנו אחרי ההפסקה, אבל כמו בכל שבוע הגיעה הטעות התורנית. מאכזב מאוד לגמור משחק ככה". לגבי סיכויי ההשרדות בליגה של קבוצתו הוסיף כי "יש עוד עשרה משחקים. אם אני מאמין? אני מאמין שאנחנו צריכים להיראות טוב יותר‎".

עדכונים