ניר הופמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קמיל ואצק ונטע לביא
קמיל ואצק עם הכדור. חיפה במומנטום חיוביצילום: ניר קידר
ניר הופמן

שתי קבוצות נפגשו הערב (שני) במושבה בפתח תקווה במטרה להמשיך את המומנטום החיובי שלהן. מכבי פתח תקווה, המארחת, הגיעה למשחק אחרי פתיחת עונה שספק אם היא עצמה ציפתה לה, עם 10 נקודות בארבעה מחזורים, ורצתה להמשיך להתבסס בצמרת. מכבי חיפה, מנגד, הגיעה למושבה אחרי ניצחון יוקרתי על האלופה במחזור הקודם, ורצתה להראות שהוא לא מקרי.

מסתבר שכאשר שני מומנטומים חיוביים נפגשים, מקבלים משחק פתוח וטוב. המשחק אולי לא היה מדויק במיוחד אבל כן היה קצבי, מעניין ורב שערים - כשאת כל השערים ניתן לזקוף לזכות שני שחקנים, שניהם ממכבי חיפה: הראשון הוא גילי ורמוט, שבדקה ה-27 הגביה נהדר, ורועי קהת הגיח וזינק כדי לכבוש בראש את שער הבכורה שלו במדים הירוקים. השני הוא אוהד לויטה, שוערה של חיפה, שספג כעבור לא יותר מדקה שער יפהפה מרגלו של דור אלו, וליתר דיוק החלק החיצוני שלה. שער נהדר, כבר אמרנו - אבל כזה שעם מיקום נכון ותגובה מהירה לויטה היה יכול אולי לקחת.

לויטה, עליו הורעפו מחמאות בשבועות האחרונים, הזכיר שוב בדקה ה-73 מדוע בתחילת העונה פקפקו בחיפה ביכולתו להיות השוער הראשון של הקבוצה. לירוי צעירי, לשעבר בירוק, התנהל עם הכדור במרכז המגרש כשלפתע שחרר בעיטה משום מקום לכיוון השער. כמו כל הצופים באצטדיון ובטלוויזיה, גם לויטה לא ראה את זה בא, והוא צפה בעניין בכדור פוגש את הרשת.

בין השערים ועד הסיום התנהל משחק שרובו היה בשליטת חיפה, אך זו היתה חסרת מחץ, במיוחד כל עוד פלט היה על הספסל. ואצק נראה עייף מהשבוע הארוך והעשיר בכתרים ובכותרות שעבר עליו, ורוקאביצה סיפק הרבה מהירות, אבל זו התבטאה יותר בלחץ על מגני פתח תקווה, ופחות בהזדמנויות לכיבוש. הקבוצה המקומית, לעומת זאת, לא ניסתה לשלוט במשחק והסתפקה במתפרצות, אך הפגינה משחק ממושמע וקבוצתי - שכמעט הספיק לה לנצח.

כמעט, כי בתוספת הזמן הגיע שוב גילי ורמוט. במבצע אישי אופייני הוא ניער מעליו מגן, ניער אותו לצד שני ואז שלח הגבהה מדויקת לראשו של פלט המחליף. ההולנדי הוריד בראשו את הכדור למחליף אחר, שובל גוזלן, שדחק מקרוב פנימה והצטרף לקהת עם שער בכורה משלו.

הקבוצות נפרדו בתיקו שגם אם לא היה הכי צודק, לפחות השאיר את שתי הקבוצות יחסית מרוצות: פתח תקווה אמנם התאכזבה מהשער המאוחר, אך הוכיחה שהיא מסוגלת להתמודד גם עם קבוצות יומרניות הרבה יותר ממנה, וחיפה הראתה אופי, חזרה מפיגור ועזבה את המושבה עם טעם טוב של שער ברגע האחרון. חשוב לא פחות, בשתי הקבוצות יכולים להמשיך לדבר על "תהליך": בפתח תקווה גם התוצאות בינתיים מעידות על כך שהוא בכיוון הנכון. לחיפה, לעומת זאת, יש עוד מה להוכיח, גם מבחינת היכולת וגם בכל הנוגע למספרים. בינתיים יצטרכו לחשוב שם אם השליטה במרכז המגרש במערך הנוכחי שווה להם את חוסר המחץ כשהחלוצים הטבעיים שלהם מתייבשים על הספסל.

מאמן חיפה, רנה מולנשטיין, אמר בסיום: "היה משחק נהדר עבור הצופים, שתי הקבוצות ניסו לשחק כדורגל. הרבה קרדיט לשחקנים שהראו הרבה אופי בסיום. זה מה שאני אומר לשחקנים: תמשיכו כל הזמן להאמין. אנחנו בונים משהו, זה חלק מהתהליך. הקבוצה צריכה להמשיך להוציא נקודות במשחקי החוץ". על גילי ורמוט אמר מולנסטיין: "גילי שחקן נהדר, שמביא לנו הרבה כישרון ומיומנות. הוא יכול לעשות עבורנו את ההבדל".

מאמן פתח תקווה, קובי רפואה, נראה מאוכזב ואמר: "הובלנו דקה 94 1-2, וקיבלנו גול לא מחויב המציאות. אני מאוכזב מהתוצאה, אסור שזה יקרה למועדון שרוצה להיות מועדון גדול. אבל אם מכבי חיפה שמחים ואנחנו עצובים, זה אומר משהו".

"מכבי פתח תקווה עוברת תהליך ובסופו של דבר תהיה חלק מהצמרת של הכדורגל הישראלי", הוסיף רפואה. "מכבי פתח תקווה קבוצה חזקה, כל קבוצה שתרצה להוציא מאיתנו תיקו תצטרך לעבוד קשה. אנחנו משחקים די בסדר אבל זה ניתן לשיפור. אני גאה בשחקנים שעובדים. כל הכבוד לשחקנים שלי וכל הכבוד למכבי חיפה שהשוו בדקה ה-94".

דקה 7

מכבי פתח תקווה פותחת בסערה וכמעט כובשת, כשאדאמוביץ' מקבל כדור רוחב מצוין אבל מול לויטה מתבלבל ברגליים. הכדור מורחק עד כליבאת, שמתקדם ובועט טוב מחוץ לרחבה, אבל לויטה מצליח להדוף לקרן.

הרכבים

מכבי פתח תקווה: דני עמוס, דור אלו, אליסון דוס סנטוס, קרלוס קוויאר, נאור פסר, ננאד אדאמוביץ' (64, גל לוי), לירוי צעירי, רומאריו פירס, גידי קאניוק (82, אייטור מונרוי), מוחמד כליבאת (90, עומר דנינו), מיחאי רומן.

מכבי חיפה: אוהד לויטה, גארי קגלמאכר, דקל קינן, מארק ואליינטה, מריו מוסא, איסמעיל ריאן (58, גליינור פלט), נטע לביא, גילי ורמוט, קמיל ואצק, רועי קהת (80, שובל גוזלן), ניקיטה רוקאביציה (73, פיראס מוגרבי).