ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיחאי קוהוט
קוהוט. הערב מול ספרטה פראגצילום: שרון בוקוב
ספורט הארץ

כשהיא בלתי מנוצחת ואפילו לא ספגה שער בשלב הבתים, ולאחר שהתמודדה בצורה מרשימה עם אינטר הגדולה וסאות'המפטון המאיימת, הפועל באר שבע אירחה הערב (חמישי) בטרנר את ספרטה פראג. הצ'כים הגיעו במהלך בליץ של שלושה משחקים חשובים בשישה ימים ועם הרכב חסר שכלל גם שחקנים צעירים במיוחד, זה הפך להיות משחק שבאר שבע חייבת לנצח בו.

אך קבוצה שניצחה בסאן סירו ולא נכנעה גם מול קבוצת פרמיירליג בוודאי יודעת שבמפעל הזה אי אפשר לתכנן מראש או לבנות על יחסי כוחות על הנייר. המשחק נפתח בשליטה ביתית כמצופה. כבר בדקה הראשונה מאור מליקסון השאיר כדור נפלא ללוסיו ברחבה, אך זה התקשה להגיע אליו. בדקה ה-22 נגיחה של אובידיו הובאן מקרן של מהראן ראדי כבר הכניעה את שוער פראג, אך נעצרה במשקוף השער.

לאחר שהצ'כים עמדו בלחץ הבאר שבעי במחצית הראשונה, הם צברו ביטחון והמחצית השנייה הפכה מאוזנת יותר. בערך בדקות בהן באר שבע צברה ביטחון וחוללה את הסנסציה באיטליה, הצ'כים השתלטו על המגרש. בדקה ה-71 גם הגיעה השער של ספרטה. בוז'ק דוצ'קאל לא כוסה באגף ימין והרים כדור מדויק שניצל חוסר עירנות דווקא של מעוז ההגנה וכובש השער בסן סירו, מיגל ויטור, ומתאיי פולוקראב בן ה-19 שלח את הכדור לרשת והכניע לראשונה את דודו גורש בשלב הבתים.

ברק בכר שלח עוד ועוד כלים התקפיים למערכה, אך לא אלו לא הצליחו אפילו להשוות, ומי שהפתיעה את אריות הבית, הרבה גם הודות לנסיבות, לא הצליחה לנצל את אותן הנסיבות כדי להמנע מהפסד דווקא מול מי שהיתה היריבה הקלה ביותר על הנייר. 

עדכונים