דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית"ר ירושלים מול הפועל ת"א, הערב בטדי
בית"ר ירושלים מול הפועל ת"א, הערב בטדיצילום: שרון בוקוב

בית"ר ירושלים מול הפועל תל אביב, עד לא מזמן אחד הקרבות הגדולים בכדורגל הישראלי, קרב בין שני המחנות הכי מקוטבים, משחק שהוא הרבה יותר מכדורגל, הפך בשנים האחרונות ללא יותר מעוד משחק. ההסתדרות של האדומים כבר מזמן לא קיימת, וגם ממשיכת דרכה של מפא"י והמערך לא בדיוק מתפקדת. מצודת זאב הפכה גם היא מזמן להצגה של איש אחד שנלחם בעיקר מול יריות בנגמ"ש. והזיכרון האחרון לימים ששתי הקבוצות האלו היו פקטור משמעותי בצמרת נמצא בכלל בפגרה בסין.

האדומים הגיעו לטדי עם אחת הקבוצות הכי חלשות מאז עברה מידי ההסתדרות לידיים פרטיות, וגם בית"ר רחוקה מלהרשים, מה שהוליד, כמצופה, משחק שברגעי השיא שלו התעלה לרמה בינונית. זה החל עם נפילה הזויה של עופר ורטה בדקה השנייה בניסיון נואש לסחוט אדום מז'והן אודל לאחר דו שיח חף מנגיעות בין השניים, אך המשיך טוב יותר, לפחות לאדומים. בדקה ה-14 דוד קלטינס התבלבל והכשיל את ישראל זגורי ברחבה, דקה לאחר מכן עמרי אלטמן תרגם את כדור העונשין ליתרון 0-1.

האדומים המשיכו להיראות פחות רע, בן שמעון החליט לבצע חילוף מוקדם וכבר בדקה ה-25 קלאודמיר פריירה החליף את לידור כהן. בדקה ה-40 הוא קצר את הפירות. איתי שכטר מסר כדור טוב לעידן ורד, האחרון התבלבל, מעד, אך הכדור חזר לשכטר שמזווית קשה שלח את הכדור לרשת וקבע 1-1.

גיא לוזון, בעוד תצוגת תכלית על הקווים שכללה יותר סימוני ידיים ממגיש בייסבול ויותר מחוות גופניות ממרסל מרסו, התאכזב מהספיגה כאילו הוא רואה לראשונה העונה את הפועל ת"א משחקת. במהלך המחצית השנייה ניסה בדרכים מקוריות לשנות את המשחק הרע, אך נראה כמי שמתחכם יותר מדי ורק הזיק לקבוצתו. בדקה ה-68 החליט לשלוח למערכה את דודו ביטון החלוד, והחליט לוותר דווקא על דאמיר שובשיץ' שהיה הטוב על המגרש מבין האדומים. ההסתמכות על חוד שכולל את דולי מנגה ודודו ביטון נראית כמו החלטה שניתן להסבירה רק בכך כי בשנה בה דונלד טראמפ נבחר לנשיאות ארצות הברית ולסטר זוכה באליפות אנגליה, כדאי לצפות לבלתי צפוי. כצפוי, זה לא עבד. תשע דקות מאוחר יותר המשיך לוזון במגמה כששלח את גל שיש למגרש במקומו של ישראל זגורי, ושיחק עם שני מגנים שמאליים. כמה דקות מאוחר יותר הבין כי זה לא עובד, ושלח את חן עזרא פנימה במקומו של שמואל שיימן.

בסופו של דבר הרמה הנמוכה נשמרה, אך מה שהכריע את המשחק היתה טעות שיפוט של לירן ליאני, שהתעלם מעבירה ברורה של קלאודמיר על ביטון ברחבה ולא העניק לאדומים פנדל שני בדקה ה-86. עם זאת, נראה שהצדק הפואטי כן ניצח. במשחק כל כך חלש, אף קבוצה לא ראויה לשלוש נקודות. במצבן הנוכחי של שתי הקבוצות, לא נראה כי זה גם היה משנה דבר.

מנגה מול בית"ר, הערב בטדי
מנגה מול בית"ר, הערב בטדיצילום: שרון בוקוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקה 74

מבצע אישי נאה של בריהון, שמאגף ימין חותך למרכז כשהוא עובר שני מגנים, אך הבעיטה שלו הולכת מעל למשקוף. פעולה נאה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקה 21

מתפרצת אדומה ברגלי אלטמן, שמוסר לזגורי באגף שמאל, אך הקשר נכנע ליציאה נהדרת של קליימן שמציל את בית"ר. פספוס גדול של הפועל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקה 15 - 0-1 הפועל

קלטינס מכשיל את זגורי בתוך הרחבה, השופט מצביע על הנקודה הלבנה. אלטמן משלים את המלאכה בבעיטה מוצלחת.

עמרי אלטמן כובש פנדל ורץ לחגוג נגד בית"ר ירושלים
עמרי אלטמן כובש פנדל ורץ לחגוג נגד בית"ר ירושליםצילום: שרון בוקוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקה 10

סאבו בועט כדור חלש אך מסוכן מחוץ לרחבה אחרי שכדור הקרן ניתז אליו. הרוש מתקשה בהדיפה הראשונה, אך הוא מצליח לבסוף לקלוט את הכדור. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרכבים

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן, עוז ראלי, חסוס רואדה, דוד קלטינס, מרסל הייסטר, ז'והאן אודל, עידן ורד, אריק סאבו (70, יעקב בריהון), דן אייבינדר, לידור כהן (25, קלאודמיר), איתי שכטר (82, שמעון אבוחצירא).

הפועל תל אביב: אריאל הרוש, עופר ורטה, אוראל דגני, אדי גוטליב, שמואל שיימן (82, חן עזרא), דולי מנגה, בן רייכרט, אביחי ידין, דאמיר שובשיץ' (70, דודו ביטון), ישראל זגורי (78, גל שיש), עומרי אלטמן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל