דור בלך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפועל באר שבע
הפועל באר שבע חוגגים בסיוםצילום: ניר קידר

במשחק בו היא חייבת לנצח כדי לשמור על סיכוי להעפיל, אירחה הערב (חמישי) הפועל באר שבע את אינטר, שנמצאת באותו מצב בדיוק. האדומים, שניצחו את הנראזורי בסאן סירו במחזור הראשון של הבית, ידעו כי הם יפגשו אינטר אחרת לגמרי, עם מאמן אחר ובהרכב מלא ללא רצף משחקים קשה.

וכבר מן הפתיחה היה ברור כי זו אכן אינטר אחרת. ברק בכר פתח במערך 3-4-3 במטרה לנסות להתמודד עם האיטלקים, אך אלו שלאטו ללא עוררין, וכבר בדקה ה-13 אדר חרף את אגף שמאל, מסר כדור רוחב למאורו איקרדי שמתוך תיבת החמש שלח בנגיעה פנימה וקבע 0-1.  בדקה ה-25 היה זה מרסלו ברוזוביץ' שחתך מהאגף פנימה, בעט בעצמו לקורה ופנימה וקבע 0-2.

הפועל באר שבע מול אינטר
בפיגור 0–2 זה נראה מאוחר מדיצילום: ניר קידר

בדקה ה-35 ברק בכר הודה בטעות והחליט לשנות כשהוציא את לואי טהאא והעלה את מהראן ראדי על מנת להשתלט על האמצע. התוכנית עבדה והבליץ האיטלקי שכך מעט. המשחק שנראה כנכנס לגארבג' טיים גרם לשוער אינטר, סמיר הנדנוביץ' לבזבז זמן ולקבל צהוב כבר לקראת סוף המחצית הראשונה.

למחצית השנייה באר שבע עלתה כקבוצה חדשה. בן ביטון, שנראה רע בחצי הראשון, נראה לפתע כמגן שמשחק באופן קבוע בסרייה א' והביך את הגנת אינטר שוב ושוב. כבר בדקה ה-49 הוא השאיר את לוסיו מול האנדנוביץ בנגיעה אדירה, אך השוער היה במקום. בדקה ה-58 ביטון מסר לראדי שהרים כדור מדוד הישר לראשו של לוסיו שנגח את הכדור פנימה, קבע 1-2 והחזיר את המשחק לחיים.

ג'ון אוגו
ג'ון אוגו. מהפך אדיר של הפועל באר שבעצילום: ניר קידר

בדקה ה-68 מיגל ויטור מצא בכדור אדיר את מאור בוגלו, שחדר לבדו לרחבה, נותר לבדו מול הנדנוביץ' והקפיץ מעליו כדור שאמנם יצא החוצה, אך השוער הכשיל אותו, והביא לפנדל. השוער ראה גם את הצהוב השני והורחק. חואן פבלו קאריזו שנכנס במקומו לשער לא הצליח לעצור את בעיטת העונשין ש טוני וואקמה בדקה ה-71 שקבע 2-2.

בכר, במהלך אמיץ של צל"ש או טר"ש, עבר למערך של 4-2-4 כששלח למשחק את בן שהר ומוחמד כאדיר וויתר על לוסיו שנפצע ואובידיו הובאן. בדקה האחרונה של המשחק, עמוק בתוך תוספת הזמן, הם העניקו לו את הצל"ש – אוגו מסר כדור לגאדיר ברחבה, שהשאיר כדור רוחב מדויק לשהר שגלגל פנימה וקבע 2-3 היסטורי ורשם ניצחון כפול של באר שבע על אינטר. ערב גדול של כדורגל בדרום שיכנס לספרי ההיסטוריה של המועדון, שיקווה שהמשחק הבא מול סאות'המפטון לא יהיה האחרון שלו במפעל העונה.

הפועל באר שבע
לא הפסיקו להאמין לאחר הפיגורצילום: ניר קידר