בית"ר ירושלים ניצחה 1-2 את הפועל ת"א

רייכרט העלה את האדומים ליתרון בדקה ה-3, אך שערים של רואדה (43) ושכטר (62) הפכו לטובת האורחים, ששיחקו במשך רוב המשחק בעשרה שחקנים

אור בוקר
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים על חשבון הפועל ת"א, הערב באיצטדיון המושבה

אם אפשר לתדלק רק עוד קצת את המשחק בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים, סמכו על כלי התקשורת שלא יפספסו את ההזדמנות להצתה המתוזמנת. נכון, המאמן הצהוב בעט בעבר בשורות הפועל, וזה האדום הדריך בעבר את בית"ר, כמעט כל שחקן שני עשה את הדרך מאדום לצהוב ולהפך, והיריבות ביציעים כותבת את עצמה כבר שנים חרף חזרה מתישה על סופרלטיבים, אבל תמיד אפשר להוסיף עוד גפרור בוער למדורה. 

הנוסחה די פשוטה ולא מתוחכמת: ישראל זגורי מקנטר את הפועל תל אביב, ומנגד אריאל הרוש מספר בפרוטרוט על יחסיו החמים עם שוחרי השלום והאחווה מלה פמיליה, רגע אחרי שהעז לקבל בסבר פנים יפות שני שחקנים מוסלמים. פלא שכמה שעות אחרי התפאורה המושקעת הזאת, מצאו עצמם 28 אנשים — 25 מהצד הירושלמי — מעוכבים לחקירה אחרי תגרה המונית בין שני המחנות טרם המשחק?

הערב (שני), בדיוק על אדי האדרנלין האלה, הגיע זינוק הדג של בן רייכרט מהבישול המצוין של מוטי ברשצקי, עוד לפני שהשעון סגר 180 שניות. האדומים נחותים העונה מהיריבה הוותיקה כמעט בכל פרמטר — ולכן הסיכוי היחיד לתת פייט הוא במדד ההתלהבות. אלא שככל שנקפו הדקות, החלו הפערים המקצועיים לשדר אותות, ובית"ר חזרה למרות ההרחקה השנויה במחלוקת של דוד קלטינס. הוא אמנם פגע בחסן אבו זייד, אבל האחרון הוסיף שורת גלגולים וטיפולים כדי לחזק את הרושם אצל ארז פפיר בואך צהוב שני.

לא ברור אם בהפועל קיבלו סחרחורת מסגל השחקנים הנוסף שצורף בחלון ההעברות, אבל שתי דקות להפסקה כל חברי ההגנה האדומה צפו בעניין בכדור הרוחב של חן עזרא, משל היה עדיין אחד משלהם. את האדישות האדומה ניצל האיש למשימות מיוחדות בצהוב, חסוס רואדה, שהשווה מקרוב. בדקה ה־62 הושלם המהפך, כשהגבהה רכה ואלגנטית של אנטואן קונט פגשה את הראש של איתי שכטר. אייל משומר — גיבור הבישולים מהמחזור הקודם — הסתפק הפעם בריקוד טנגו צמוד עם כובש שער הניצחון שנייה לפני שהכדור נשק לרשת, 2–1 בית"רי.

"מלבד כדורגל הוכחנו שיש לנו גם אופי טוב", נהנה שרון מימר, מאמן בית"ר, "השחקנים הרגיעו אותי ואני יודע שאפשר לצאת איתם לכל מלחמה שתהיה בהמשך". הקולגה מנחם קורצקי הודה: "האמת שלא הגיע לנו לנצח. לא היינו טובים מספיק ובית"ר השתלטו על המשחק בעשרה שחקנים. ביכולת שלנו אנחנו שווים הישארות בליגה". 

עדכונים

דקה 75

שכטר מעמיד את סאבו במצב של אחד על אחד מול הרוש, אך הוא כושל מול השוער. פספוס גדול של בית"ר, שהיתה יכולה לגמור את המשחק.

דקה 62 - 1-2 בית"ר

קונט מקבל את הכדור בתוך הרחבה, ומרים כדור קשתי ומדוד לעברו של שכטר, שעולה מעל למגן שלו כדי לנגוח פנימה את המהפך.

דקה 43 - 1-1

עזרא מרים כדור לרחבה. הכדור מצליח לעבור את כל ההגנה האדומה עד שמגיע לרואדה, שמכניע את הרוש אחרי בעיטה מטווח קרוב.

דקה 34 - קלטינס מורחק

קלטינס מרים את הרגל בצורה מסוכנת, פוגע באבו זייד, ורואה את הכרטיס הצהוב השני שלו במשחק. החלטה קצת קשוחה של השופט ארז פפיר.

דקה 13

טעות של ביטון מאפשרת לשכטר להשתלט על הכדור סמוך לרחבה של הרוש. החלוץ מתקדם ומשחרר בעיטה שטוחה ולא מספיק חזקה, הרוש הודף פעם אחת, שכטר משתלט גם על הריבאונד אבל הבעיטה השנייה שלו לא פוגשת את המסגרת.

דקה 3 - 0-1 הפועל

ברשצקי מרים כדור טוב מאגף ימין לכיוון הקורה הרחוקה, לשם מסתנן רייכרט, שעם הראש מעלה את האדומים ליתרון מוקדם. 

הרכבים

הפועל תל אביב: אריאל הרוש, גל שיש, אוראל דגני, עמית ביטון, אייל משומר, חסן אבו זייד, בן רייכרט (78, דודו ביטון), מוטי ברשצקי (56, שחר הירש), סער בנבנישתי (66, ג'ון צ'יבויקה), עמרי אלטמן, אזקיאל נדואסל

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן, אנטואן קונט, חזוס רואדה, דן מורי, מרסל הייסטר, דוד קלטינס, דן אייבינדר, אריק סאבו, חן עזרא (80, שלומי אביסידריס), עידן ורד (67, קלאודמיר), איתי שכטר (86, ישראל זגורי)

תגובות