ספורט הארץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שחקני מכבי תל אביב חוגגים שער
שחקני מכבי תל אביב חוגגים את השער הראשוןצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

1. את מה שלא עשה טל בן חיים, שהוריד לטמיון מסירת עומק נהדרת של יוסי בניון כשהתעכב לבעוט, עשה דור מיכה. יותר נכון, עשה דני עמוס. ומעשה שהיה בדקה העשירית כך היה: הדיפה רעה של שוער מכבי פתח תקוה לבעיטה של רובן מיקאל סידרה למיכה מצב שאין נוח ממנו – שמונה מטרים מהשער, רק לבעוט ולרוץ לחגוג. שער? כן, אבל לא בלי עזרה. הכדור שבעט פגע במשקוף, ניתז לגבו של עמוס, ומשם לרשת – שער עצמי מתסכל, ועונש מידי על הטעות שאפשרה את המהלך מלכתחילה.

מכאן ועד לדקה ה-59 האירועים המרכזיים היו ללא כדור, כשהמשחק לובש צורה של קרב רחוב; מיקאל ולירוי צעירי החליפו נגיחות שזיכו את שניהם בכרטיס צהוב, ובן חיים ניסה לקצץ את רגליו של חגי גולדנברג. הראשון לעשות שימוש מועיל בחפץ העגול היה מיכה, שאיתר את בן חיים ברחבה במסירה נהדרת. החלוץ נעזר בידו כדי להשתלט על הכדור לפני שהקפיץ באלגנטיות מעל עמוס, 0-2. מכבי תל אביב מצמקת את הפער מהפועל באר שבע לשלוש נקודות, מכבי פתח תקוה? היא כבר עם חמישה הפסדים רצופים.    

2. גילי ורמוט, אלירן עטר ועומר דמארי נכללו אמש לראשונה בצוותא ב-11 של מכבי חיפה. כך לפחות על פי דף ההרכבים. עדויות לכך, בצורת הבזקים של יכולת אישית, לא נראו על הדשא. השלושה יועדו לספק את הניצוץ לקבוצה כבויה, אך מול בני סכנין התמזגו עם הדכדוך שעטף אותם, שלא לומר תרמו להיווצרותו; דמארי לא הורגש כלל, הולך לאיבוד בין סרי פלאח למארון גנטוס; ורמוט הסתפק בהגבהה אחת לרועי קהת, כוכב נופל נוסף, שאמנם מצא את הרשת, אבל רק את זו החיצונית; ועטר – הוא הגיע למצב טוב אחד הודות ליציאה מאוחרת לנבדל של אברהם פאס. אם לשפוט לפי הבעיטה הלא מדויקת שלו, חבל שהדגל לא הונף.

שלוש דקות מפתיחת המחצית השנייה חשפה מכבי חיפה פעם נוספת את היסוד הפטאלי באישיות שלה. איבוד כדור של קמיל ואצק 30 מטר משערו פתח עבור יובל אבידור מסדרון שסופו בשערו השישי העונה – בעיטה מ-20 מטרים שהכניעה את עומרי גלזר, 0-1 לבני סכנין, בואכה ניצחון שלישי על מכבי חיפה העונה. רק קריאות הבוז הצורמות, שליוו כפסקול את שריקת הסיום של השופט גל לייבוביץ', מזכירות שמישהו עדיין מצפה מהשחקנים בירוק ליותר. 

עדכונים