אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חן עזרא
חן עזרא, הערב בפתח תקוהצילום: ניר קידר
אור בוקר

בית"ר ירושלים קיבלה את מה שרצתה הרבה לפני שריקת הפתיחה מול בוטב פלובדיב. רק תנו לה לשחק מול יציעים מלאים – גם אם לא בטדי. על כר הדשא היא הרשימה הרבה פחות עם 1-1 וכמות אסטרונומית של החמצות מסמרות שיער.

השירים על חשיבות המנורה והדגל של המדינה התחילו עוד בחנייה והבליעו כמה עשרות בולגרים חביבים עטופים בדגל הלאום. קצת יותר מ-50 דקות לשעת המשחק היעודה, הוביל איתי שכטר את דבוקת השחקנים בצהוב-שחור להודות לאוהדים. מי שנסע באותם רגעים סמוך לאיצטדיון ודאי סבר שפיספס שער צהוב. בשעת השיא, לאיש לא הפריע שאף בולגרי שעלה להתחמם לא הבין את פשר הקריאות "גיהנום, גיהנום" – בלי קשר למזג האוויר.

ואם באקלים עסקינן – המאמן הבולגרי, ניקולאי קירוב, בחולצה מכופתרת שהוכנסה בקפידה למכנסיים, סירב להאמין כמה חם בישראל באמצע יולי. הפעולה הראשונה שלו היתה להזעיק מהספסל מגבת במטרה להסיר כמות נכבדה של אגלי זיעה מהפנים כבר אחרי שבע דקות. ארבע דקות מאוחר יותר קבוצתו כבר נקלעה לפיגור. חן עזרא סובב קרן למרכז הרחבה וטל כחילה ניצל תנומה של איוון צ'בורוביץ' בין הקורות, נגח מקרוב פנימה וטס ליציע החוגג.

בהמשך חתם השופט שליש משחק ברגע משמעותי הרבה יותר מכדורגל – הפסקת מים. בדקה ה-34 האורחת כמעט דוממה מנוע בקרב הקהל הצהוב. מבצע אישי נהדר של עומאר קוסוקו הסתיים בכדור עומק נהדר לקפטן טודור נדלב, שיכול היה לקנות את עולמו, אבל בעט ברשלנות לרשת החיצונית.

התחושה בחצי השני היתה שזו יריבה בהזמנה שצריך לא רק לנצח, אלא להביס, אבל בדיוק כשעוזי גופיה איבד את ספירת ההחמצות הבלתי אפשריות של שכטר את עידן ורד, הגיע העונש הבולגרי בדקה ה-73. סרקאן יוסאין דחק מקרוב לרשת החשופה אחרי הדיפה של בוריס קליימן והשלים שלושה שערי חוץ תוך יומיים מול שלוש נציגות כחול-לבן. שרון מימר, שחולצת התכלת שלו תאמה דווקא את מדי היריבה הבולגרית, בסכנת הדחה לקראת הגומלין.    

במשחק נוסף שהתקיים הערב בסיבוב המוקדמות השני, נפרדו בני יהודה וטרנצ'ין הסלובקית בתיקו 1-1. מחזיקת הגביע חזרה לאירופה אחרי חמש שנות היעדרות, ואחרי שלוש דקות בלבד הרגישה כאילו מעולם לא עזבה בזכות שער מקרוב של נריוס ולסקיס. המארחת היתה טובה יותר, והצליחה להשוות בדקה ה-59 מרגלי יקוב פאור. הגומלין בשבוע הבא בישראל.

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים, הערב בפתח תקוה
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים שער הראשון, הערב בפתח תקוהצילום: ניר קידר
עדכונים