אור בוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראדו גינסארי אחרי כיבוש השער הראשון
ראדו גינסארי אחרי כיבוש השער הראשוןצילום: שרון בוקוב
אור בוקר

שעה ארוכה לפני המשחק התנגן באצטדיון בחיפה שיר האליפות של הפועל חיפה מסוף האלף הקודם, שיר הנושא את שמו של רובי שפירא. העונה אמנם עדיין בשלב מוקדם יחסית אבל עם עליונות מוחלטת בגזרה העירונית, 0-1 קטן-גדול בדרבי ומקום ראשון בטבלה, האם ייתכן שההיסטוריה חוזרת?

שני הקהלים סיפקו תפאורה מושלמת להתמודדות נפיצה. עם כרזות כמו "עיר הפועלים"  באדום ו"אני שבוי בקסמייך" בירוק -  אפשר לשחק. אלון תורג'מן וסנטיאו סלליך הספיקו לבחון בדקות הראשונות איש איש את שוער היריבה מפינת הרחבה, לפני שהרגע הגדול באדום הגיע. בדקה ה-12 רוסלן ברסקי הגביה כדור מדוד מימין, עומרי גלזר היסס, וראדו גינסארי ניתר להנאתו ונגח בקשת את שערו הראשון בליגת העל, 0-1 הפועל.  

שלוש דקות לאחר מכן פשט גיא לוזון את הז'קט האלגנטי שלבש. ייתכן שקיווה להעביר ממד אלגנטי כלשהו לכר הדשא, אבל עד ההפסקה לא נדרש רן קדוש למאמץ מיוחד. בתווך, בסביבות הדקה ה-30, שלח לוזון בתנועות הידיים המוכרות שלו את מאור בוזגלו להתחמם. הקהל הירוק ניאור לחיים והריע. וכי למה שיריעו לירוקים האדישים והמנומנמים על כר הדשא? 

בדקה ה-54 הביך חנן ממן את החלק האחורי הירוק במהלך שהסתיים בלא כלום רק במקרה. ללוזון זה הספיק. בוזגלו פשט את האימונית והתייצב בעמדת החילופים בדיוק ברגע שבו נשרק כדור חופשי למכבי על סף רחבת הפועל. בוזגלו סובב היטב אבל קדוש קלט. עד הסיום הספיק כוכב "הבוזגלוס" לתפוס את הראש פעם נוספת, כמו גם עדן בן בסט שניסה לסגור עניין בהקשתה ערמומית.

בניגוד לירוקים, להפועל יש איפיון. האדומים חוגגיםצילום: שרון בוקוב

הפעם היחידה בה שני היציעים מאחורי השערים געשו הייתה 19 דקות לבאזר, כשניקיטה רוקאביצה כבש רק כדי לראות את הקוון מרים דגל לנבדל. במתכונתה הנוכחית והלא מדויקת, מכבי חיפה פשוט לא מסוגלת ליותר. שריקת הסיום נתנה את האות לשירה אדירה באדום ביציעים המרכזיים. את קריאות ה"תתפטר" הדי קבועות ללוזון צרבו גם קריאות "תישאר"  מקניטות.

דור האוהדים הוותיק של הפועל חיפה, שמתרפק כבר כמעט שני עשורים על הביצועים של ג'ובאני רוסו והמנהיגות של דמיטרי אוליאנוב, יכול להמשיך לחלום יחד עם ילדי דור העתיד שעדיין לא היו בתכנון באליפות ההיא.

עדכונים