בית"ר ירושלים ניצחה את בני יהודה 0-2 ועלתה למקום השני בטבלה

הירושלמים אירחו את בני יהודה בטדי ללא קהל. אחרי שהאורחים נותרו בעשרה שחקנים בגלל הרחקתו של מאור קנדיל, קלאודמיר וסילבסטר כבשו והצמידו את בית"ר להפועל באר שבע, שבוע לפני המפגש ביניהן

אור בוקר
קלאודמיר חוגג גול

שחקני בית"ר ירושלים קיבלו הזדמנות נדירה לשמוע זה את זה במהלך משחק בליגת העל, תודות לחבר'ה הגזענים במזרחי שסידרו לקבוצתם רדיוס ללא קהל מול בני יהודה. גם באווירת הנכאים בטדי, בכפוף לדממה שגם אימון שגרתי בבית וגן ודאי רועש יותר ביחס אליה, הצליחו המארחים לשוב למקום השני עם 0-2. ביום ראשון תגיע בית"ר בעמדת זינוק מצוינת לטרנר מפוצץ, במטרה לקרוא תיגר על מוליכת הטבלה.   

בחיפוש אחר אירועים ראויים לציון במחצית הראשונה, גלש איתי שכטר בצורה מסוכנת לעברו של אמיליוס זובאס, שלא נפגע אבל גם לא שכח לסגור חשבון עם החלוץ לאחר המהלך, שהסתיים בתיקו 1-1 במניין הצהובים. בני יהודה ניסתה את כוחה בדקה ה-15, כשמהלך קבוצתי נאה עבר דרך רגל שמאל של בן תורג'מן, המשיך עם העקב של אלמוג בוזגלו והסתיים בבעיטה חדה של נריוס ואלסקיס שמצאה את בוריס קליימן מוכן. שלוש דקות להפסקה פרץ יובל אשכנזי באין מפריע ממחצית המגרש וניסה לאיים על השער מ-30 מ', אבל לא ריגש את קליימן.

הקצב האיטי נמשך גם במחצית השנייה - איטי כל כך עד שמאור קנדיל הרשה לעצמו לגעת בכדור ביד מול עיני השופט מבלי לצפות לתגובה - שדווקא הגיעה בדמות צהוב שני ואדום. בדקה ה-72 בית"ר הענישה את יריבתה. איתי שכטר הסתובב בין ארבעה מגנים ובסיבוב הוריד מצוין לקלאודמיר פריירה. הקשר האחורי הגיע בתנופה ושלח פצצה מ-16 מ' שחדרה פנימה דרך ברכו של בן תורג'מן, 0-1. עם תחילת תוספת הזמן בישל אריק סאבו ליאקוב סילבסטר את שערו הראשון בישראל, כשהאחרון דייק בבעיטה לפינה וקבע את תוצאת הסיום. 

עדכונים

דקה 1+90: 0-2 לבית"ר

פריצה נהדרת של סאבו, שעובר בקלות את חבשי מימין ומעביר כדור רוחב מצוין לסילבסטר. הזר החדש של בית"ר מנצל טעות של עזוז, עוצר את הכדור ושולח בעיטה לפינה. שער בכורה לסילבסטר, מקום שני לירושלים.

סילבסטר

דקה 86

הייסטר פורץ לבד לגמרי משמאל, נכנס לרחבה ומכין כדור מצוין לוארן שבועט לא רע - אבל זובאס מרביץ התעופפות אדירה ומציל גול בטוח.

דקה 85

מתן חוזז מתנהל עם הכדור מימין בתוך רחבת בית"ר, מצליח להטעות את גולברג ולהעביר כדור רוחב טוב, אבל צ'יבוטה המזנק לבדו מול השער מפספס את הכדור בסנטימטרים.

דקה 79

זו כבר קרן שלישית במשחק שיונתן כהן מנסה לסובב אל תוך השער - הפעם זה גם כמעט מצליח לו, אבל הכדור פוגש רק את המשקוף של קליימן.

יונתן כהן

דקה 72: 0-1 לבית"ר ירושלים

ההרחקה של קנדיל עזרה לירושלמים: חן עזרא מקבל כדור ברחבה, אך הוא נהדף אל שכטר, שעם הגב לשער מצליח להעביר כדור לקלאודמיר שמגיע מאחור ובועט חזק. הכדור פוגע בבן תורג'מן, מטעה את זובאס ונכנס לשער.

דקה 63: אדום לקנדיל

מאור קנדיל נוגע בידו כדי לעצור מתפרצת של בית"ר ירושלים, לצערו זה קורה מטר מעיניו של השופט, ששולף לו צהוב שני ואדום.

דקה 56

התקפה של בני יהודה, ואלסקיס מטעה את קלאודמיר ומכין לעצמו מצב בעיטה לרגל שמאל מכ-25 מטרים - אבל הבעיטה שלו חלשה והולכת ישר לידיים של קליימן.

דקה 44

הזדמנות כפולה לבית"ר - הראשונה נהדפת בראשו של חבשי, השנייה היא הכנסת כדור של עזרא שפוגעת במגן של בני יהודה וניתזת אל השער, זובאס הודף לקרן.

חן עזרא דוהר עם הכדור

דקה 42

אשכנזי מתקדם לעבר שער בית"ר ובועט מכעשרים מטרים כדור חזק מאוד, אבל הישר אל בוריס קליימן, שהודף בקלות.

דקה 39

זובאס מתעמת עם שכטר אחרי שהאחרון גלש בצורה מסוכנת ליד רגלו של השוער. שני השחקנים רואים צהוב - תוצאה לא רעה עבור שכטר, שיפסיד את הגומלין לפרוטוקול נגד הפועל כפר סבא בגביע.

זובאס ושכטר מתעמתים

דקה 23

הזדמנות ראשונה לבית"ר - הכדור נהדף מהגנת בני יהודה אל אופיר קריאף, שמניף רגל ובועט מכ-19 מטר אל השער בחצי גובה, אך זובאס מזנק וקולט את הכדור.

אופיר קריאף

דקה 15

התקפה מסוכנת ראשונה במשחק - והיא מגיעה מכיוון בני יהודה: תורג'מן מעביר כדור משמאל לתוך הרחבה, הכדור עובר את בוזגלו ומגיע לואלסקיס שבועט חזק, אבל קליימן מתעופף והודף לקרן.

הרכבים

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן, אנטואן קונטה (71, יאקוב סילבסטר), מיקי סירושטיין, טל כחילה, שון גולדברג, קלאודמיר פריירה, אריק סאבו, אופיר קריאף, חן עזרא (76, מרסל הייסטר), אנתוני וארן, איתי שכטר (89, דוד קלטינס).

בני יהודה: אמיליוס זובאס, מאור קנדיל, איציק עזוז, דן מורי, עיאד חבשי, בן תורג'מן (77, מאוויס צ'יבוטה), סתיו פיניש, יובל אשכנזי (80, רועי גורדנה), יונתן כהן, אלמוג בוזגלו (82, מתן חוזז), נריוס ואלסקיס.

תגובות