אור בוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
חאתם עבד אלחמיד חוגג את שער השוויון יחד עם לואי טהא, הערב בטדי
חאתם עבד אלחמיד חוגג את שער השוויון יחד עם לואי טהא, הערב בטדיצילום: ניר קידר

8,000 אוהדי הפועל באר שבע פצחו בשירת "יש אליפות" עם שריקת הסיום של אלון יפת. מצוידים בדגל ענק עליו התנוססה גולגולת חבושה בכומתה אדומה הם מילאו כל פינה ביציע הדרומי בטדי ולא היו מוכנים להסתפק בפחות מאליפות שלישית ברציפות. אחרי מהפך מרשים וניצחון 1-4 שכולו אופי על בית"ר ירושלים חסרה אמנם נקודה בודדת להכתרה הרשמית, אבל בהחלט אפשר להתחיל לקרר את השמפניות ולאיש אין עוד ספק באשר לזהות האלופה.

הרבה לפני השריקה הראשונה דנו ביציעים הצהובים כיצד העז המאמן בני בן זקן (או זה שקובע את ההרכב וממוקם ביציע האח"מים) להרכיב את יעקב בריהון הצעיר על חשבונו של עידן ורד. 22 דקות לתוך המשחק איש מהם כבר לא בא אליו בטענות. חאתם עבד אלחמיד איבד כדור בפינת הרחבה, אנתוני וארן מצא את בריהון שבישל לחן עזרא יתרון צהוב, 0-1. טוני וואקמה הראה ניצוצות ראשונים לאחר תקופה ארוכה בתוספת הזמן של המחצית הראשונה עם פריצה סוחפת משמאל, אבל חנן ממן לא השכיל לתרגם את המהלך הנהדר לשוויון והוציא את קלאודמיר גדול כשאיפשר לו להציל מקו השער. 

במהלך ההפסקה עלו חששות אדומים שהקרב על התואר ייפתח מחדש, אבל דווקא כששב הסדר הצהוב על כנו ובריהון פינה את מקומו לורד, בית"ר קרסה ובאר שבע עשתה מהלך על הכתר. ראשון לתקן את טעותו היה אלחמיד, שנגח פנימה בדקה ה-48 כדור חופשי שהגביה מאור מליקסון ורץ לסמן בידיו לב גדול לעבר יושבי היציע. שני במקצה התיקונים היה ממן (52) שהפציץ מ-22 מ' כדור שנדבק למשקוף בטרם נשק לרשת והשלים מהפך, 1-2.

בית"ר הרימה ידיים ובאר שבע, שהתקנאה כנראה בקונצרט של מכבי נתניה במחזור הקודם מול הצהובים-שחורים, כבשה שני שערים נוספים מראשו של בן שהר (64) תודות לניסיון הרחקה כושל של קלאודמיר ומרגלו של וואקמה, שעקף את בוריס קליימן, גלגל את הרביעי וטס בריקוד אליפות ססגוני וקופצני. אחרי השריקה האוהדים גם זכו לכמה סלטות מבית היוצר של הניגרי, לפניה הם קנטרו את הצהובים בשירת "איזה שקט בטדי".

בית"ר? עם שתי תבוסות כואבות באותה תוצאה תוך שישה ימים, היא תשוב למגרשה הביתי פצועה וחבולה לגמר הגביע ברביעי. במצבה הנוכחי, עונה עם חלומות על תואר כפול עלולה להסתיים במפח נפש עם כלום ושום דבר. בטרם נטשו לבתיהם, החבר'ה המתוסכלים במזרחי כבר הזהירו את השחקנים מה יקרה במצב שכזה.

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 75: 4-1

ההתפרקות של בית"ר נמשכת. מסירה רעה של סירושטיין משאירה את וואקמה לבד מול קליימן. הניגרי עובר את השוער בקלילות ומגלגל לשער החשוף את השער הרביעי של באר שבע במשחק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 63: 1-3

היתרון של בית"ר מזמן נשכח, ובאר שבע מפרקת את ההגנה של בית"ר עם שער שלישי. הגבהה של מליקסון מגיע לקלאודמיר, אבל הקשר מסיט אותו לבן שהר שממשיך עם נגיחה לשער.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 52: 1-2 לבאר שבע

תוך ארבע דקות, באר שבע הופכת את התוצאה. חנן ממן, שהחמיץ כמה הזדמנויות הערב, אחראי על השער עם פצצה מ-21 מטר אחרי איבוד כדור בית"רי במרכז המגרש.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 48: 1-1

שלוש דקות מפתיחת המחצית השנייה, עבד אלחמד החזיר לבאר שבע על הטעות שלו בשער הראשון. מליקסון הגביה כדור מאגף שמאל והבלם נכנס לרחבה עם נגיחה טובה לשער של קליימן.

חאתם עבד אלחמיד חוגג את שער השוויון יחד עם לואי טהא, הערב בטדי
חאתם עבד אלחמיד חוגג את שער השוויון יחד עם לואי טהא, הערב בטדיצילום: ניר קידר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 40

חמש דקות לפני סוף המחצית הראשונה, באר שבע לא הגיעה לאיום של ממש על השער של קליימן. בית"ר מצליחה להכיל את וואקמה באגף שמאל.

וואקמה עובר את סאבו, היום
וואקמה עובר את סאבו, היוםצילום: ניר קידר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 22: 0-1 לבית"ר

ההתלהבות של בית"ר ירושלים השתלמה ועוד איך. בלחץ הירושלמי, עבד אלחמיד איבד כדור פשוט על סף הרחבה ואפשר לווארן להשתלט. החלוץ העביר לבריהון שמצא את חן עזרא, ומשם הקיצוני גלגל לרשת.

עזרא
צילום: ניר קידר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 10

בית"ר ירושלים עדיין מחפשת שער יתרון, כשעידן ורד ואיתי שכטר פתחו על הספסל של בן זקן. בליגה שלנו קשה לדעת אם מדובר בהחלטה מקצועית..

עירן ורד ואיתי שכטר, הערב בטדי
עירן ורד ואיתי שכטר, הערב בטדיצילום: ניר קידר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דקה 1

שתי הקבוצות יצאו לדרך, אבל המנצחים הגדולים בינתיים הם שני הקהלים שהגיעו לטדי בהמוניהם והעלו תצוגות עידוד מרשימות כבר מהפתיחה.

אוהדי בית"ר ירושלים ביציע המזרחי, היום
אוהדי בית"ר ירושלים ביציע המזרחי, היוםצילום: אור בוקר
אוהדי הפועל באר שבע עם המיצג שלהם, הערב
אוהדי הפועל באר שבע עם המיצג שלהם, הערבצילום: אור בוקר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הרכבים

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן; דוד קלטינס, מיקי סירושטיין, טל כחילה, שון גולדברג; אופיר קריאף, קלאודמיר, אריק סאבו; יעקב בריהון, אנתוני וארן, חן עזרא.

הפועל באר שבע: גיא חיימוב; בן ביטון, לואי טהא, חאתם עבד אלחמיד, אורן ביטון; ג'ון אוגו, חנן ממן, דן איינבינדר; מאור מליקסון, בן שהר, אנתוני וואקמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ