כשהם רוצים, אוהדי בית"ר יודעים גם לעודד

איום ההרחקה מאירופה הוביל ליצירת אווירה חיובית ביום חמישי ביציעי טדי. עם נקיטת הגישה הנכונה, גם החתמת שחקנים ערבים בקבוצה תתקבל באופן דומה

אייל גיל
אייל גיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל גיל
אייל גיל

כל מה שהיה צריך זה משקיף אחד קפדן וקשוח, זה הכל. "בישיבה שנערכה הבוקר עם המשקיף מטעם אופ"א הובהר למעלה מכל ספק כי תתקיים מדיניות של אפס סובלנות כלפי גילויי גזענות ו/או אלימות", כתבה בית"ר ירושלים לאוהדיה בבוקר המשחק מול אורדבאסי ביום חמישי, "הוזהרנו כי המועדון צפוי לעונשים כבדים עד כדי הרחקה מהמפעלים האירופיים וקנסות כבדים. אנא, בואו נוכיח כי יש לנו את הקהל הטוב, התומך והספורטיבי במדינה".

המערכת עברה לדום. פורומי האוהדים קראו לכולם להתנהג יפה, מנהיגי האוהדים "הטובים" הונחו להגיב בבוז צורם ובעידוד אם "הרעים" יעשו בעיות. ההנהלה הבהירה כי פוזרו מצלמות בכל האיצטדיון וכי תהיה נוכחות מוגברת של חוקרים סמויים. אם הקבוצה תועמד לדין ותיענש, הבהירה, היא תמצא את האחראים לכך ותתבע אותם אישית על הנזקים שייגרמו לה.

והתוצאה? איצטדיון טדי מלא ב־16 אלף אוהדים, שעל אף היריבה ממדינה מוסלמית מתמקדים באהבת הקבוצה, עידוד חיובי ויצירת אווירה מדהימה. אפילו השיר המתגרה והמשוקץ שמלווה כל פעם את עליית השחקנים לכר הדשא, ויש שטענו שאין מה לעשות לגביו והתייחסו אליו כגזירת גורל — "הנה היא עולה, הקבוצה הגזענית של המדינה" — הוחלף בגרסה מרוככת ונסבלת הרבה יותר, כשהמלה "גזענית" הוחלפה ב"ציונית".

נו? זה היה כל כך קשה? זה עד כדי כך בלתי אפשרי להוציא מאוהדי בית"ר עידוד ספורטיבי, חיובי וחסר פשרות? להוציא לפועל ערב נטול אלימות וגזענות? מאז שפתחנו בשבוע שעבר בפרויקט "עד שישחק ערבי בבית"ר", רק דואגים לספר לנו כמה זה מסובך, מזהירים מאנרכיה, מאיימים בארמגדון. שוכחים שמדובר רק ב"לה פמיליה" ובקומץ גזעני ואולי אלים, אך לא מדובר בארגון טרור. הם לא דאע"ש.

התוצאה החיובית ביום חמישי — על המגרש, אבל בעיקר ביציעים — רק מדגישה כמה הדבר אפשרי. כמה שההפחדה והאימה הן חסרות פרופורציה. עם עזרה כוללת והתגייסות של כל הגורמים — ההתאחדות לכדורגל והמינהלת, עיריית ירושלים, משרד הספורט והטוטו — עם אכיפה בלתי מתפשרת של המשטרה, עם ענישה מהירה ואפקטיבית של בתי המשפט, ניתן גם יהיה להתמודד עם האיומים שנזרקים לאוויר לגבי תגובת הקהל האפשרית כאשר יוחתמו שחקנים ערבים בבית"ר.

בקרב המועדון ואוהדיו נוצרה תחושה מוטעית כאילו סדרת הכתבות ב"הארץ" נועדה לפגוע ולהרע להם. זו לחלוטין אינה הכוונה. הפרויקט נועד לתמוך בבית"ר, לעזור לה למחוק את הכתם בן 79 השנים שמלווה אותה ולצאת לדרך חדשה. חייבים לחקות את אותו משקיף אמיץ של אופ"א ולהמשיך את דרכו, מוכרחים לפרגן לאוהדי בית"ר על התצוגה ביום חמישי, להוריד את הכובע בפני ההתנהלות החד־משמעית והרצינית של אלי טביב והנהלת בית"ר ירושלים בנושא. ועכשיו למשימה הבאה, עד שישחק ערבי בבית"ר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ