בעיני המתבונן | תנועה מגונה בשידור חי בטלוויזיה? זה לא מביש, זה מהמם, זו התמונה הכי יפה בספורט הישראלי

התמונה שבה נראה קלינגר עושה "תנועה מגונה" לעבר הקהל של מכבי תל אביב מדגימה את ההפיכה של השמחה, שמתבקשת להתפנות ברגע שהשופט פסל שער, לכעס, זעם ותסכול. זו היתה התנהגות אנושית, ויפה

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון עידן
אלון עידן

זאת אחת התמונות הכי יפות שנראו בספורט הישראלי בשנים האחרונות. תמונה שלוכדת בתוכה כל כך הרבה סיפורים, רגשות וקונפליקטים שנפתרים מול עינינו בצורה הכי אנושית שיש. זאת תמונה שמפארת את הכדורגל הישראלי ואת גודל המטען הרגשי שהוא נושא עמו.

את המילה "מביש", שהוצמדה לתמונה על ידי סוכני אינדוקטרינציה תרבותית, צריך להחליף במילה "מהמם". זאת תמונה שמהממת אותך כי אוצרת בתוכה כוח גדול, גרעיני, מתפרץ. הכוח הזה קשור להתנגשות חזיתית: הנה אייקון "צהוב" - שחקן גדול במכבי תל אביב בעבר, ומאמן שהביא לה אליפות - שעומד כעת מול אלפי אוהדים צהובים שקוראים לעברו בקצב "קלינגר לא רואה". זה קורה רגע אחרי שנפסל שער דרמטי של הקבוצה שהוא מאמן כיום - האויבת המושבעת הפועל תל אביב - פסילה שכנראה סתמה את הגולל על ; הפתרון של קלינגר ללחץ האדיר שבתוכו הוא שרוי, לתסכול העמוק של הרגע ולתחושת הבגידה של הקהל הוא מה שמכנים "תנועה מגונה", ומה שאפשר לתרגם בשפה פשוטה יותר ל"לכו תזדיינו כולכם!".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ