אבי נמני, סוכן שחקנים?! מה פתאום

מה אתם רוצים ממנו, הוא בסך הכל "אדם אמין, חברי וסופר-מקצועי". רק תשאלו את אלברמן, ברוכיאן, דאבור, עטר, גורדנה ואחרים

אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן

בשלב מסוים איל ברקוביץ' זרק לו משהו שקשור לזה שהוא סוכן שחקנים. אבי נמני לא ידע מאיפה זה נחת עליו. הוא האדים. "אני לא סוכן שחקנים", אמר בשקט, אבל את ברקוביץ' כל העסק הזה דווקא הצחיק. אז הוא צחק. וחזר שוב על זה שנמני סוכן שחקנים, ונמני חייך במבוכה, ניסה לטעון שוב כי אינו סוכן שחקנים, כמו שתמיד הוא טוען, אבל אף אחד כבר לא שמע, ולאף אחד לא היה אכפת, והרכבת של "יציע העיתונות" המשיכה לדהור מעל האנקדוטה הלכאורה קטנה הזאת לעבר האייטם הבא.

אבל המבוכה של נמני נותרה שם, צבועה בסומק שעל לחייו. מבוכה של אשמה. מבוכה של מי שיודע כי עלו עליו ומנסה להדוף את האשמה דרך סבך בירוקראטי של מלים. הוא לא סוכן שחקנים, אבי נמני, מה פתאום. הוא בסך הכל חלק מחברת "נים גרופ ספורט מנג'מנט", שמייצגת 40 כדורגלנים. לא סוכן שחקנים, רק יועץ מקצועי בחברה שמייצגת בין היתר את אלירן עטר, חן עזרא, עמרי בן הרוש, גל אלברמן, אבירם ברוכיאן, רועי גורדנה, דן אייבנדר, איתן טיבי, מונאס דאבור, שי חדד, דור מיכה, רפי דהאן ואלי דסה.

הוא לא סוכן שחקנים, מה פתאום, מה אתם רוצים ממנו, הוא בסך הכל "אדם אמין, אחד שניתן לסמוך עליו, חברי וסופר-מקצועי, כשזה מגיע לבחירת וזיהוי שחקנים והדרכתם לכיוון הנכון" (מתוך אתר החברה). והוא לא סוכן שחקנים, איזה שטויות, הוא רק חלק מחברה, שב"חזון" שלה נכתב שהיא עוסקת "בייצוג וניהול בלעדי של שחקנים... דואגת למשא ומתן חוזי, הדרכה מקצועית, ניהול קריירה, ייעוץ משפטי, יחסי ציבור, ניהול משברים וניהול חוזים פרסומיים".

נמני בהגרלת יורו 2013. לא סוכן שחקנים, אלא רק מישהו שיושב באולפנים ומדבר על שחקנים ששייכים לחברה שבה הוא יועץ מקצועיצילום: אי–פי

כן כן, הוא לא סוכן שחקנים, אלא רק מישהו שיושב באולפנים ומדבר על שחקנים ששייכים לחברה שבה הוא יועץ מקצועי ושמספקת גם שירותי יחסי ציבור וחוזי פרסום. הוא לא סוכן שחקנים, מאיפה הבאתם את זה, טהרנים שכמותכם, צדקנים, יפי נפש. ולמרות שנציב קבילות הציבור ברשות השידור, דדי מרקוביץ', כתב שהוא "סבור כי העסקתו של נמני כפרשן כדורגל במשחק המרכזי בערוץ 1 בעייתית מבחינה אתית" והסביר ש"אדם העוסק בייצוג שחקני כדורגל (גם אם הוא מצהיר באמצעות עורך דין כי אינו מחזיק בתעודת סוכן שחקנים מורשה על ידי ההתאחדות לכדורגל), רובם ככולם בליגת העל, אינו יכול לפרשן משחקים של ליגת העל", ואף קבע ש"מראית העין הזו אין לה מקום בשידור הציבורי". ­ אבי נמני, הלא-סוכן, מה-פתאום-סוכן, מאיפה-הבאתם-את-כל-הקטע-הזה-של-הסוכן, פירשן את המשחק בין בית"ר ירושלים (מיוצגים: חדד, דסה) למכבי תל אביב (מיוצגים: דאבור, טיבי, מיכה, דהאן, לוגאסי).

הוא לא סוכן שחקנים, ברור שלא, ועדיף שתפסיקו להגיד את זה לפני שהוא ייתבע אתכם, כי כפי שדיווח השבוע שלמה מן ("ייגר מאיסטר") ב"העין השביעית", אפילו מכתב של מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, שנשלח למנהל הטלוויזיה מושון מצליח, לא מנע את פרשנותו של הלא-סוכן שחקנים נמני. וגם לא חוות דעת של סגן היועצת המשפטית של רשות השידור, תומר קרני, לפיה "יש חשש, ואף למעלה מכך, לניגוד עניינים בהעסקתו של נמני כפרשן ליגת-העל" ו"קיים, למראית עין לפחות, קשר ישיר בין ההערכה המקצועית לה זוכה השחקן בשידור לבין 'ערכו', ומכאן להכנסות של סוכנו".

הוא לא סוכן שחקנים, מה פתאום, והוא אפילו חתם על תצהירים שאינו סוכן שחקנים, שזה ממש נכון, כי הוא רק יועץ מקצועי בחברה שמייצגת שחקנים, שזה משהו אחר לגמרי; חברה שדואגת לשחקנים, לחוזים שלהם, למשאים ומתנים שלהם, אפילו ליחסי ציבור שלהם. ונמני הוא לא סוכן שחקנים, הוא רק יושב בכל אולפן טלוויזיה אפשרי ומפרשן אותם באופן המקצועי ביותר, בדיוק כמו שהיה תמיד, גם כשחקן וגם כמאמן, ולא מרגיש שהוא נתון בניגוד אינטרסים. כי אם היה מרגיש כך, בטח היה מבקש לא לדבר על השחקנים שאותם הוא מייצג, ולמרות שבמקרה כזה הוא לא היה יכול לדבר יותר מדי, אולי רק לפרשן את זה שמסר את הכדור ולא את זה שאליו נמסר הכדור, עדיין אפשר לסמוך עליו שבמקרה של חוסר נוחות היה עושה גילוי נאות באמצע השידור ומבקש לפרשן רק את משחק ההגנה של הקבוצה, כי בקישור יש לו שני מיוצגים ובהתקפה עוד מיוצג אחד.

האם ראוי שאבי נמני יפרשן את משחקי ליגת העל? ספרו לנו בפייסבוק

הוא לא סוכן שחקנים, ברור שלא, רק יועץ מקצועי, ולכן אין שום בעיה. הוא יכול להגיע לאולפן של הערוץ הראשון כדי לפרשן משחק מרכזי, ולאולפנים של צ'רלטון כדי לפרשן ליגה ישראלית, ולאולפן של יציע העיתונות כדי לדבר על כדורגל ישראלי, בגלל שאין לו שום קשר ישיר לשחקני כדורגל בישראל. הוא הרי לא סוכן כדורגל, רק יועץ מקצועי בחברה שמייצגת שחקני כדורגל, אז אין שום בעיה, ואפשר להמשיך כאילו לא קרה דבר.

ובגלל שהוא פרשן כל כך רהוט, ורבלי ומבריק, ובכל שידור הוא ממטיר עלינו אבחנות מקוריות שהפרשנים האחרים לא מסוגלים לאתר גם אם הן מונחות מתחת לפנס, ברור שאף ערוץ לא מוכן לוותר עליו. מדובר בנכס חד פעמי, יוצא דופן, הימנון של פרשנות, אידיאה של ביקורת.

הוא לא סוכן שחקנים, אבי נמני, מה פתאום. וחשוב שימשיך לפרשן כמה שיותר, בכמה שיותר מקומות, למשך כמה שיותר זמן, כי רק ככה, עם יועץ מקצועי שאינו סוכן שחקנים, נוכל להמשיך ולהביט במראה של המקום הזה שבו אנו חיים.

הסקר השבועי + תוצאות + פרס*

האם בעקבות ביקורו של גיא פניני בבית החולים שניידר בחג החנוכה, יש לקצר את השעייתו?

1. ברור שכן (25%)
2. הוא עשה טוב בלב לילדים קטנים (25%)
3. חלקם חולי סרטן (25%)
4. אולי אפילו סרטן ראש (25%)

*המנחש נכונה יזכה להארכת הזיכרון לטווח ארוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ