בעיני המתבונן |

משה פרימו, אלי טביב ו"השיחה המפתיעה" שכולה עלבון לעיתונות ולספורט

אתלטיקו מדריד, רונאלדו, קובי בראיינט, גולדן סטייט, ערן זהבי. כמובן שצריך להתייחס לכל אלה, לתת כבוד. מצטער, זה לא יקרה, אני תקוע על משה פרימו והשיחה שלו עם אלי טביב

אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה פרימו (מימין) ואלי טביב
אלון עידן

אתלטיקו מדריד, רונאלדו, קובי בראיינט, גולדן סטייט, ערן זהבי. כן, הכל נכון. רגעים גדולים, אדירים, מזוקקים, ספורט במיטבו. כן, כמובן שצריך לכתוב על זה, להתייחס לזה, לתת לזה מקום של כבוד. הכל נכון. אני מבין, לגמרי מבין.

זהו, שלא יקרה. מצטער, אני תקוע על פרימו. משה פרימו. לא מסוגל להזיז אותו מהראש. מאז השבוע שעבר. מאז שנחשפתי ל"שיחה המפתיעה" שערך עם אלי טביב במסגרת הרדיו האינטרנטי של ערוץ הספורט. שיחה שכולה עלבון לעיתונות ולספורט, בעיקר לעיתונות הספורט. כך זה התחיל:

פרימו: "אלי, זה פרימו, מה עניינים...".

טביב: "אה פרימו...".

פרימו: "אני בערוץ הספורט... תגיד לי, מה אתה יכול לספר לנו על סלובו...".

אני רוצה לעצור בנקודה הזאת ולהתמקד במלים "אני בערוץ הספורט". שלוש מלים שהן למעשה האופן שבו פרימו מודיע/לא מודיע לטביב שהוא בשידור חי. פרימו לא אומר לטביב "אנחנו בשידור חי ברדיו של ערוץ הספורט"; הוא אפילו לא אומר לו "אנחנו בשידור חי"; הוא אפילו לא אומר לו "אנחנו בשידור"; הוא אומר "אני בערוץ הספורט". פרימו משתמש בשפה מעורפלת כדי להפיל בפח את טביב. מרגע זה ואילך בעלי בית"ר ירושלים ידבר עם פרימו מתוך הנחה שמדובר בשיחה פרטית, אוף דה רקורד. פרימו ינוע כל העת על הגבול הדק והמלוכלך, שבין הונאה להנאה: הוא מבין שהמרואיין לא מודע לכך שהוא בשידור, ובמקביל מנסה למשוך אותו בלשון כדי לענג את המאזינים ולתת להם לטעום מהפרי האסור.

מאחר שטביב לא מבין שהוא בשידור, הוא מרשה לעצמו לומר את הדברים הבאים: "לא... המטומטם הזה פשכצקי (מוטי פשכצקי, כתב ערוץ הספורט) הלך לכתוב 'גיא לוזון מועמד לאמן את בית"ר ירושלים', המטומטם הזה... אתה מבין?... מה הוא ממציא המצאות?".

זה גם הרגע שבו נחשפת — על הדרך — עוד פרקטיקה עיתונאית אומללה. פרימו עונה: "לא, הוא לא ממציא... הוא אומר שגיא לוזון מועמד, מה יש בזה?".

טביב: "מה 'מה יש בזה'? זה לא נכון... אפילו לא דיברתי איתו".

פרימו: "בוא נצא מתוך הנחה שקרה משהו ודראפיץ' לא ימשיך מכל סיבה שהיא... אז מה, גיא לוזון הוא מועמד לגיטימי! זה לא משהו שאנחנו ממציאים... זה לא שאמרת אנצ'לוטי בא לבית"ר".

כלומר: מה שפרימו בעצם אומר לטביב זה שגיא לוזון הוא מועמד לבית"ר משום שאין סיבה שהוא לא יהיה מועמד לבית"ר. פשוט כך. הוא הרי לא אנצ'לוטי — כלומר, לא שם מופרך מדי — אז למה שלא יהיה מועמד לבית"ר? כלומר, אפשר לפרסם ש"לוזון מועמד לבית"ר" רק משום שאין סיבה שתיאורטית הוא לא יאמן מתישהו את בית"ר. "אנחנו לא ממציאים" — כלומר, אנחנו ממציאים, אבל רק בגבולות ההיגיון הסביר. עיתונות ספורט במיטבה.

בכל מקרה, השיחה ממשיכה כשלפתע טביב זורק כבדרך אגב: "תקשיב, אתה יודע איך אמר לי מישהו, אבל זה בינינו, כן?". פרימו, שכזכור נמצא במהלך שידור חי (!), עונה: "לא, לא בינינו, אני מכניס כמה ציטוטים לאתר" (לאתר? ומה בדבר תוכנית הרדיו שמשודרת באותם רגעים ממש?).

טביב: "לא, לא, לא, לא! עשה לי טובה, אני לא מתראיין... אני יכול לסמוך עליך? לא מתראיין... אתה לא מצטט מה אנחנו מדברים עכשיו, אתה לא מצטט אותי בכלל...".

פרימו: "לא, אני חייב, אני בשידור, אני בשידור, אני חייב...".

טביב: "מה, אתה מקליט אותי עכשיו?".

פרימו: "הקלטתי, אבל אני לא חייב להכניס את זה אחרי זה..." (לא חייב להכניס את זה? זה הרי נכנס בזמן אמת, בשידור חי).

טביב: "לא!!! בוא'נה, אתה לא בנאדם".

פרימו: "אמרתי לך, אני ברדיו של ערוץ הספורט, מה אתה רוצה?" (אז זהו, שאפילו לא אמרת "אני ברדיו של ערוץ הספורט" — אמרת: "אני בערוץ הספורט").

טביב: "בסדר, אבל אתה לא בנאדם, תוריד את ההקלטה. אם לא, אני לא אדבר איתך אף פעם".

פרימו, כזכור באמצע שידור חי (!), עונה: "בסדר, לא יופיע שום דבר, אל תדאג".

טביב: "מה אתה עושה בחייאת דינאק, מה אתה מדבר איתי... אתה אמור להגיד לי...".

פרימו: "אז אני אומר לך, אני לא משתמש בזה, אני רק שואל אותך על אצילי" (אתה כן משתמש בזה, ברגעים אלה ממש).

טביב: "אבל לא להקליט אותי. מה אתה מקליט אותי כשאני מדבר איתך, מה קרה לך?".

פרימו: "לא הקלטתי, לא הקלטתי" (לא הקלטת, רק שידרת חי).

טביב: "לא, זה הדבר הכי שפל שיכול להיות... אם אתה אומר לי שאתה מקליט אותי, אני ישר אומר לך 'ביי'".

והאמת היא שבמדינה סבירה, עם תרבות ספורט מתוקנת, עם אתיקה עיתונאית בסיסית — די היה בכך כדי להגיד לפרימו ביי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ