במגרש הזה לברון ג'יימס מתעלה על מייקל ג'ורדן

תוכנית הטלוויזיה החדשה של לברון ג'יימס, "The Shop", מסתכלת לאחד הנושאים הנפיצים ביותר בארה"ב בלבן של העיניים - ואז בשחור. בזירה הציבורית, לברון נראה כמו הספורטאי השלם מכולם

אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד זאבי

306 שניות. זה פרק הזמן שלקח עד שהשם "טראמפ" הוזכר בפעם הראשונה בתוכנית החדשה של לברון ג'יימס, "The Shop", שתפאורתה היא מספרה מסורתית של אפרו-אמריקאים. רק במקרה יצא שהאיש שפלט ראשון את השם היה הלבן היחיד בחדר, ג'ון סטיוארט.

"The Shop", שב-24 דקות מבצעת ג'אגלינג בין נושאים ספורטיביים, תרבותיים ופוליטיים באמצעות פאנל דינמי, היא למעשה שיקוף מצולם של הטרנספורמציה שעובר האתלט האפרו-אמריקאי באמריקה של השנים האחרונות. לא עוד החמקן שבורר את מלותיו בפינצטה של פוליטיקלי-קורקט, לא עוד טמינת ראש בחול בחסות "גם רפובליקנים קונים סניקרס" המיתולוגי של מייקל ג'ורדן. בעוד שההיסטוריה לא תערער בקרוב על עליונותו של האחרון בהשוואה התיאורטית שנקראת "מי הכי גדול בכל הזמנים", הרי שהתוכנית הזו נבראה בצלמו של ההיבט בו לברון משאיר לג'ורדן אבק של מלים. "להגיע למעמד כזה ולא להגיד כלום, בזמן שרבים מעמיתיי לא אמרו כלום, הרגשתי שזה לא בסדר", הסביר את נכונותו לתקוע אצבע מזדמנת בעין של נשיא ארה"ב. או ליצור תוכנית שמסתכלת לאחד הנושאים הנפיצים ביותר בלבן של העיניים - ואז בשחור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ