הקריירה שלו התחילה כפועל בשדה נפט. היא הסתיימה (כמעט) על גג העולם

שבועיים בשדה נפט הבהירו לג'רי סלואן שכדורסל הוא ייעודו בחיים, ואחרי קריירה קשוחה כשחקן, הוא עבר לקווים. שם, במשך 23 שנה, הוא בנה ביוטה קבוצה צנועה בצלמו, לא נרתע מאימון כוכבים והפך את מאלון וסטוקטון לאחד הצמדים הגדולים בהיסטוריה

אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד זאבי

עם כניסתו להיכל התהילה ב-2009, חזר ג'רי סלואן לימים בהם היה נדמה שסיפורו עם המשחק הסתיים עוד לפני שהחל. הוא גילה ששבועיים אחרי שהגיע לאוניברסיטה, חזר הביתה מרוב געגועים והחל לעבוד בשדה נפט. "יום אחד", סיפר, "אמי שאלה אותי אם זה מה שאעשה בשארית חיי". הוא ענה בשלילה, ושדות הנפט הפסידו. הכדורסל ניצח.

אומרים שהכדורסל ב-NBA השתנה עם השנים, וזה נכון. המשחק עצמו השתנה, גם השחקנים שמשחקים אותו - ובהתאם לכך המאמנים. אחת השורות שכל מאמן נדרש כיום להבליט ברזומה היא "ניהול כוכבים". בניכוי מכבסת המילים, השאלה היא כמה טוב הוא יכול להתאים את עצמו אליהם. סלואן מעולם לא עשה זאת; הוא לא "ניהל" שניים מהכוכבים הגדולים בתולדות המשחק במשך כמעט שני עשורים, אלא אימן קבוצה בצלמו - כזו שבאמת עובדת קשה כל פוזשן, שמוציאה את המקסימום מסך חלקיה, שבאמת מעדיפה מעשים על דיבורים ומציגה חדר הלבשה נטול בולשיט. אומרים שלא היה סטוקטון בלי מאלון ולהפך, אבל בלי סלואן, כנראה שגם סטוקטון ומאלון היו שונים מאוד מכפי שאנחנו מכירים אותם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ