אחרי ארבע שעות קבעו המושבעים: דרק רוז לא אנס

שחקן הניקס ושני חבריו זוכו מכל אשמה במשפט האונס, רוז הודה למושבעים באופן אישי ואז הצטלם איתם מחובקים. המושבעים טענו שלפרסומו של השחקן לא היה חלק בהחלטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרק רוז
רוז אחרי הזיכויצילום: Nick Ut/אי־פי

שחקן הניו יורק ניקס, דרק רוז, וחבריו רנדל המפטון וריאן אלן, זוכו הלילה מאונס במשפטם שנערך בלוס אנג'לס. הדיון בין שמונת המשתתפים בחבר המושבעים ארך ארבע שעות בלבד, בטרם הציגו את החלטתם לזכות את השלושה מכל אשמה.

המתלוננת בת ה-30, שתבעה מהשלושה פיצוי בסך 21.5 מיליון דולר, הרכינה את ראשה והטמינה אותו בידיה זמן קצר לפני השמעת פסק הדין. היא לא הביעה רגש, אך עורך דינה ווקין מקוי סיפר אחר כך שהיא "מרוסקת".

בתביעה טענה המתלוננת כי בילתה עם רוז וחבריו במסיבה בביתו של רוז בבברלי הילס ב-27 באוגוסט, 2013. במהלך המסיבה היא שתתה איתם אלכוהול, השתכרה ואולי אף סוממה. לאחר מכן נלקחה לביתה, שם בוצע בה לדבריה המעשה האכזרי.

"בעוד היא מאבדת הכרה לסירוגין, כל אחד מהגברים אנס אותה בתורו", אמר מקוי בנאום הפתיחה. היא התעוררה כששמלתה השחורה קשורה סביב צווארה, חומר סיכה משוח על רגליה, קונדום לא משומש על המיטה ואחד משומש על הרצפה", אמר.

לטענת הנאשמים, הם אכן קיימו עימה יחסי מין בתורות אך לדבריהם הם התקיימו בהסכמתה. "המשפט הזה הוא לא על אונס קבוצתי", אמר במהלך המשפט מייקל מוניקו, עורך דינם של רוז, המפטון ואלן. "הוא על כסף ומניפולציה. לא היה אונס קבוצתי. לא היה אונס בכלל". 

אחרי הכרעת הדין אמר מקוי שזו "בושה" שסלב יכול לטעון בבית משפט שמתלוננת רק מחפשת כסף. "זו לא היתה מטרת המשפט", אמר. מוניקו לעומתו אמר בתגובה לפסק הדין כי "זה מדהים שאשה אחת וטענה שקרית יכולות לגרום לכל כך הרבה קשיים לאנשים האלה".

לאחר נעילת הדיון, רוז הודה למושבעים באופן אישי, ועורך דינו הזמין אותם להצטלם עם השחקן. חלק מהם קיבלו את ההזמנה והצטלמו איתו מחובקים. "אני אסיר תודה למושבעים שהבינו והסכימו איתי", מסר רוז בהצהרה רשמית. "אני מוכן לשים את זה מאחורי ולהתמקד במשפחה ובקריירה שלי".

חלק מהמושבעים התראיינו לאחר מכן ואמרו שלתהילתו של שחקן הניקס לא היה חלק בזיכוי. אחד מהם אף טען שבמשפט למד לראשונה מיהו רוז. המושבעים אמרו שחוסר בראיות וכן ספקות לגבי אמינות המתלוננת הם שהביאו לזיכוי המהיר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ