סטף קרי חוזר בו: "ברור שהיתה נחיתה על הירח, אני הולך ללמוד על כך בנאס"א"

כוכב ה-NBA הסעיר את הרשת כששאל במהלך פודקאסט "נחתנו על הירח"? כעת הוא מבהיר: "זו היתה בדיחה. הסיפור הזה פשוט קיבל חיים משלו"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטף קרי. בדיחה לא מוצלחת הפכה לכותרת החמה ברשת
ספורט הארץ

הרוחות ב-NBA סערו בתחילת השבוע לאחר שסטף קרי, אחד מהכוכבים האינטלגנטיים בליגה, אמר במהלך פודקאסט שהוא אינו מאמין שארה"ב נחתה על הירח. ההתייחסות הקצרה לתיאוריית הקונספירציה, שנמשכה כחמש שניות מתוך פודקאסט של שעה ועשר דקות, הפכה לכותרת מרעישה בכל אתרי הספורט בעולם. כעת מבהיר קרי: "ברור שהתבדחתי".

"כשדיברתי בפודקאסט התבדחתי", אמר קרי שגם הסביר מדוע שתק מאז הפכה הבדיחה שלו לכותרת ולא הבהיר את עצמו עד כה:  "אנשים אמרו: 'אלוהים אדירים, קרי מאמין בקונספירציה של הנחיתה על הירח'. אז מחיתי בשתיקה על כך שהסיפור הזה צבר חשיבות".

בתחילת השבוע קרי ואנדראה איגודלה התארחו בפודקאסט "Winging It" של שחקני אטלנטה הוקס וינס קרטר וקנט בייזמור, במהלכו שאל קרי: "האם הגענו אי פעם לירח?". לא", ענו האחרים. "הם יבואו לקחת אותנו...", רמז כוכב הווריירס לאופי הקונספירטיבי של הטענה, והמשיך: "גם אני לא מאמין בזה". הוא נשאל שוב על ידי פינברג: "אתה לא מאמין בזה?", ושוב ענה בשלילה. לאחר שידור הפודקאסט, נאס"א הזמינה את קרי לסייר במרכז החלל שביוסטון. קרי לא היסס לקפוץ על העגלה.

"אני מקבל את ההזמנה באלף אחוז", אמר כוכב גולדן סטייט. "אני הולך ללמוד ממקור ראשון על כל הדברים שסוכנות החלל עשתה ולהאיר זרקור על העבודה העצומה שעשו בנאס"א לאורך השנים. אני מקווה שאנשים יבינו שחינוך זה כוח, לדעת דברים זה כוח. אני רוצה לומר לילדים שקוראים כל מלה שאנחנו אומרים - אתם צריכים להבין שאסור להאמין למשהו רק כי מישהו אמר אותו. אתם צריכים לעשות 'שיעורי בית' על מנת שיהיה לכם את הידע להבין את הדברים שאתם מאמינים בהם". 

נחיתת האדם על הירח. קרי הודיע שינצל את ההזמנה של נאס"א ויבוא לביקור ביוסטוןצילום: Neil A. Armstrong / NASA / AP

"חשבתי לעצמי - 'מה קורה פה?' הרי בעולם קורים דברים הרבה יותר חשובים ממה שאמרתי, והם לא מקבלים את אותה כמות של תשומת לב", אבל לפחות יצא לי הזמנה מנאס"א מכל העניין הזה אז אני הולך ליהנות קצת". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ