"תקעו לי סכין בגב": אחרי שהתפטר מהלייקרס, מג'יק ג'ונסון בביקורת ראשונה - NBA - הארץ

"תקעו לי סכין בגב": אחרי שהתפטר מהלייקרס, מג'יק ג'ונסון בביקורת ראשונה

נשיא המועדון שהתפטר לפני כחודש התראיין ל-ESPN והטיל את האחריות לעונה האחרונה על רוב פלינקה, הג'נרל מנג'ר של הלייקרס. "אתם יודעים כמה סוכנים צלצלו אלי ואמרו לי להיזהר ממנו?"

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מג'יק ג'ונסון, לפני שהתפטר. "אמרו 'מג'יק לא עובד מספיק'"
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

בלוס אנג'לס לייקרס התכוננו להציג את המאמן החדש, פרנק ווגל, ביום שני האחרון. זו היתה הזדמנות לשנות את האווירה סביב המועדון, להתחיל עם דף חלק אחרי העונה הנוראית שהחלה עם הבאתו של לברון ג'יימס והסתיימה מחוץ לפלייאוף.

כל זה כנראה לא מעניין יותר את מג'יק ג'ונסון, נשיא הלייקרס לשעבר שעזב בטריקת דלת לפני כחודש. בראיון גלוי לתוכנית "First Take" ב-ESPN, ג'ונסון תיאר מצב של התנהלות כושלת במועדון והאשים בכך את רוב פלינקה, הג'נרל מנג'ר שלדבריו "תקע לו סכין בגב".

באנר ספורט
צילום: none

"התחלתי לשמוע 'מג'יק לא עובד מספיק, מג'יק לא נמצא במשרד'", אמר מי שנחשב לרכז האגדי של לוס אנג'לס והוסיף כי התלונות האלו הגיעו מכיוונו של פלינקה. "לא אהבתי שדברים נאמרו מאחורי גבי", המשיך ג'ונסון ואמר: "אם אתה רוצה לשפר את המעמד שלך זה בסדר, אבל יש דרך לעשות את זה, זה לא לעניין לדבר על האדם שמעליך. אתם יודעים כמה סוכנים צלצלו אלי ואמרו לי להיזהר ממנו?"

ג'ונסון סיפר מה הוא הוביל אותו להתפטר. "הקש ששבר את גב הגמל היה נושא לוק וולטון. אני רציתי לפטר אותו, היו לנו שלוש פגישות ואמרתי לג'ני באס (מבעלי המועדון), 'תקשיבי, אנחנו חייבים מאמן חדש'", מתאר מג'יק, "בהתחלה היא רצתה לחשוב על זה, אחר כך היא נתנה לי אור ירוק, אך יום למחרת אמרה שננסה לפתור את הבעיות איתו". בנוגע לקבלת ההחלטות בהנהלה אמר כי "מישהו חייב להיות המנהיג, יש יותר מדי קולות".

בנוגע לחלקו אמר ג'ונסון: "נתתי את כל כולי כדי לקחת את הלייקרס לכיוון הנכון". נשיא המועדון לשעבר התייחס גם לדיווחים כי לא עידכן את לברון ג'יימס על עזיבתו. "אני מכבד אותו, אני אוהב אותו, אבל קיבלתי את ההחלטה הזאת בהתבסס על האושר האישי שלי", אמר מג'יק, "אולי יכולתי לעשות את זה אחרת, זה נכון, אבל זה לא גורע ממערכת היחסים שלנו".

רוב פלינקה. נשאר בתפקידו
רוב פלינקה. נשאר בתפקידוצילום: Reed Saxon/אי־פי

תגובות