לברון ג'יימס התבטא בעניין "פרשת סין" ועורר סערה בארצות הברית

כוכב הלייקרס התייחס לפני המשחק מול הווריירס לפרשת דריל מורי ועורר סערה, כשהתבטא בניגוד לאמירותיו הפוליטיות בארצות הברית. "מורי הוטעה בנושא, הוא היה צריך לחשוב על אנשים שיכלו להיפגע מחופש הביטוי שלו", אמר וזכה לביקורות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לברון ג'יימס, לפני המשחק. "חיינו מסתיימים כשאחנו שותקים על מה שחשוב", צייץ בעבר
ספורט הארץ

לברון ג'יימס חזר עם  הלייקרס ממסע משחקי הכנה בסין וסיפק התבטאות שנויה במחלוקת. הכוכב, הידוע בדיעותיו הפוליטיות ואף השתתף בקמפיין הבחירות האחרון של הילרי קלינטון, עורר סערה לאחר שאמר כי דריל מורי, הג'נרל מנג'ר של יוסטון רוקטס, היה "לא בקיא" כשצייץ על הזכות לחופש להונג קונג. 

"אני חושב שזו סיטואציה שצריכה להישאר מאחורי דלתות סגורות (מול סין וה-NBA). אנחנו נראה בהמשך מה יקרה עם השחקנים או הבעלים בנושא הזה", פתח ג'יימס את דבריו והמשיך, "אני חושב שאנחנו צריכים לשבת וללמוד מהסיטואציה הזו, מה אפשר לצייץ או להגיד. כולנו מדברים ומסכימים על חופש הביטוי, אבל לא בזמן שיש השלכות שליליות אפשריות לאחרים כשאתה חושב רק על עצמך".

ג'יימס לא עצר, אלא תקף באופן ישיר את מורי: "דריל מורי הוטעה ולא היה בקיא בנושא שהוא צייץ עליו. אנשים מסוימים יכלו להיפגע לא רק כלכלית, אלא פיזית, רגשית ורוחנית. אז צריך להיזהר במה שמצייצים, אומרים ועושים גם אם יש חופש ביטוי - כי יש לזה גם דברים שליליים", סיכם הכוכב שבארצו התבטא באופן שונה לחלוטין.

לפני כשנה לברון צייץ באופן שונה לחלוטין ביום מרטין לות'ר קינג: "אי צדק בכל מקום הוא איום על הצדק בכל מקום. חיינו מתחילים להסתיים כשאנחנו שותקים על הדברים שחשובים". אנס קאנטר, הכדורסלן הטורקי שמותקף ולא יכול לחזור עקב התבטאויות פוליטיות נגד טאיפ ארדואן, הזדעזע מאמירותיו של ג'יימס והביע זאת בפומבי כשהוא תומך בציוץ של מורי וכותב: "החופש לא בא בחינם!". כשהוא מפרט את שעבר בגין התבטאויותיו.

אחרי הסערה שעורר, לברון ג'יימס צייץ בהמשך שהתכוון לכך שמורי יכול היה "לחכות שבוע" עם הציוץ שלו ולא התכוון לבקר את עצם ההתבטאות ותוכנה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ