בית, מטוס ואחוזי בעלות: הליגה חוקרת דרישות לא חוקיות מצדו של לנארד

המשא ומתן שערך בקיץ דודו של קוואי לנארד בין מספר מועדונים, הוביל לפתיחת חקירה על ידי ה-NBA מאחר שהציב דרישות לא חוקיות לפי חוקי הליגה, ביניהן קבלת חלק מאחזקותיו של מג'יק ג'ונסון בלייקרס

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לנארד. טרם נמצאו ראיות
לנארד. טרם נמצאו ראיות צילום: AFP

לא מעט קבוצות חשקו בשירותיו של קוואי לנארד כשהיה שחקן חופשי בקיץ האחרון. לוס אנג'לס לייקרס נחשבה כפייבוריטית להחתים אותו ובשלב מסוים נראה היה שייתכן כי יחתום דווקא בטורונטו, ואותה הוביל לאליפות בסדרת הגמר. הודעת החתימה שלו ושל פול ג'ורג' דווקא בלוס אנג'לס קליפרס הפתיעה רבים ונראה כי התנהלות מקורביו של השחקן בזמן המשא ומתן גם הכעיסה את חלקם.

סאם אמיק מהאתלטיק דיווח כי דניס רוברטסון, דודו של לנארד ואחד מהאנשים הקרובים ביותר אליו, נחקר על ידי הליגה באשר לדרישות הלא חוקיות שהעמיד בפני הקבוצות עמן ניהל את המו"מ עבור השחקן. החקירה לא מצאה ראיות לדרישות אך מטעם הליגה נמסר כי הן יפתחו אותה מחדש במידה שיימסר מידע חדש.

מג'יק ג'ונסון. רוברטסון רצה העברת חלק מאחזקותיו בלייקרסצילום: Mark J. Terrill/אי־פי

חוקי הליגה קובעים במפורש את עלויות השכר של שחקן ודרך חישובן בתקרת השכר הקבוצתית ולכן אי אפשר לתת הטבות שאינן כלולות בחישוב זה. לפי המידע שנמסר, רוברטסון דרש מטוס פרטי שיהיה בזמינות מלאה ללנארד, בית על חשבון הקבוצה והבטחה מראש למיליוני דולרים בחוזי פרסום, כיאה למעמדו של השחקן. דודו של השחקן גם ביקש לבחון את קבלת חלק מאחזקותיו של מג'יק ג'ונסון בבעלות על הלייקרס. הדרישות הללו נדחו על ידי המועדון. 

עקב החשדות כלפי השחקן ואף על פי שלא נמצאו כל ראיות ממשיות, החליטה הליגה לנקוט בצעדים אקטיביים מול הקבוצות ואיגוד השחקנים ב-NBA ולהסביר להם כיצד להתנהל מול שחקנים וכי על הקבוצות להתנהל רק מול סוכן רשמי של השחקן. במקרה של לנארד זהו מיטש פרנקל, שהשחקן הוא הלקוח היחיד שלו.

הליגה מגיבה בחומרה לניסיונות הפרה של חוקיה. בקיץ האחרון יוסטון רוקטס ניסתה לנפח את השכר של ננה, שחתם אצלה עבור שכר מינימום והצהירה כי הוא עומד על 10 מיליון דולר, על מנת שתוכל להתאים זאת לטרייד שאמור היה להתבצע. כתגובה לכך הליגה ביטלה את הטרייד ואסרה על מעבר של השחקן באותה תקופה. המקרה המפורסם ביותר ב-NBA אירע בשנת 2000, אז הליגה שללה ממינסוטה ארבע בחירות דראפט בסיבוב הראשון משום שסיכמה באופן לא חוקי עם ג'ו סמית'.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ